Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gilu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-07-06, 11:24

Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: Gilu »

Witajcie,
zakupiłem w Orange przy okazji przedłużania umowy router z tematu zachęconym agregacją pasma, której wcześniej na ZTE nie posiadałem.
Zadowolony wymieniłem stary router i jestem załamany/zdegustowany. Router Orange ma brandowany soft który wydaje się być mocno okrojony. Dodatkowo osiągane prędkości są gorsze niż przewidywano a internet co chwile przestaje działać :/ Wcześniej (też pytałem tu na forum) testowałem agregacji używając routera friztbox z powodzenie, bez instalacji dodatkowych anten. Tutaj raczej mogę o tym zapomnieć.
Dodatkowo nie znalazłem w routerze bardzo istotnej dla mnie funkcji przekierowywania portów. Bez tego urządzenie jest dla mnie bezużyteczne.
Czy istnieje jakaś możliwość debrandowania tego ustrojstwa i powrót do oficjalnego oprogramowania Huawei- nawet z utratą gwarancji?
Na tą chwilę widze dwie opcje, zmiana firmware albo allegro :)

Pozdrawiam serdecznie
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: dzejk »

masz temat o wymianie softu na modowany w tym modelu
Gilu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-07-06, 11:24

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: Gilu »

Właśnie znalazłem i czytam ten temat. Musze kabel znaleźć i trzeba coś będzie z tym zrobić...
wamar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-11, 20:46

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: wamar »

Dzisiaj również odebrałem B525 nazywany przez Orange Flybox LTE+ przedłużając umowę na Internet Biurowy LTE i faktycznie zszokowany jestem, że wycieli funkcje przekierowania portów czy DMZ. Bez wymiany firmware dla mojego biura to bezużyteczny sprzęt. Co oni sobie w tym Orange myśleli tak kastrując funkcje w routerze oferowanym dla biznesu.
wamar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-11, 20:46

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: wamar »

Złożyłem oficjalną reklamację do Orange i okazuję się, że jeżeli nie zapytałem się sprzedawcy czy funkcja przekierowania portów jest dostępna o on nie potwierdził, że jest to moja reklamacja jest bezzasadna. :wsciekly:

Przestroga dla wszystkich przy kupowaniu sprzętu od operatorów (może niedługo będzie podobnie z telefonami), aby pytać się o dostępność wszystkich funkcji w oprogramowaniu bo może się okazać, że np. brakować będzie w ich routerach funkcji ustalania własnej lokalnej adresacji IP bo operator (nie tylko Orange) w swojej wersji oprogramowania zablokuje taką możliwość.

Masakra.
Gilu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-07-06, 11:24

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: Gilu »

@wamar rozwiązałeś swój problem? Ja po przeanalizowaniu tematu viewtopic.php?f=11&t=50771 właśnie biorę się za zmianę bootloadera. Jednak tamten temat jest prowadzony dosyć chaotycznie i nie wiem w sumie jaka jest najnowsza wersja softu. Poradziłeś sobie z tym routerem jakoś? Pozdrawiam
wamar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-11, 20:46

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: wamar »

Ja na początku listopada będę zmieniał bootloader jeżeli Orange do tego czasu nie wyda jakiejś własnej aktualizacji, która umożliwi przekierowywanie portów w routerze Flybox LTE+ (Huawei B525). Mam nadzieję, że Orange na tyle dużo dostanie reklamacji i poprawi swoje oprogramowanie. Tylko ile na to trzeba będzie czekać, ciekawe?
spawnn6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-08-02, 15:51

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: spawnn6 »

Hej.

Czyli na chwilę obecną router dla kogoś kto ma trochę większe wymagania jest praktycznie bezużyteczny ??
I jestem ciekaw czy warto to od Orange kupić bo zaoferowali mi to za jakieś 350 zł
zibicisz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-12-09, 11:03

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: zibicisz »

Witam.
Mnie również to spotkało i Orange po reklamacji ten sam argument podaje "nie było zapytania o przekierowanie portów przy zakupie"
Czy macie inną alternatywę dla flyboxa? Co warto kupić?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: onken »

Każdy router posiada taką funkcję albo powinien, a oni robią z nas deb_ili

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: matek451 »

Operator który oferuje publiczne IP( stały i dynamiczny) z dostępem z zewnątrz błaźni się sprzedając sprzęt z FW bez możliwości przekierowania portów i rezerwacji stałego IP LAN dla konkretnego urządzenia. Orange na tym FlyBox + ma znów to swoje brandowane FW jak z najgorszych czasów. Skutecznie psuje urządzenie tym FW. Pytanie czy tak samo jest z B618 z Orange?
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Huawei B525s-23a aka Flybox LTE+ w Orange

Post autor: Przemek112 »

Czy pojawiło się nowe oficjalne oprogramowanie do Orange Flybox LTE+?
Będę wdzięczny za potwierdzenie i informację czy działa na tym sprzęcie zewnętrzne IP (po wykupieniu usługi w Orange) oraz agregacja pasm.
ODPOWIEDZ