problem z modemem WWAN

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adamekk74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-29, 18:16

problem z modemem WWAN

Post autor: adamekk74 »

Problem dotyczy modemu Sierra Wireless MC7710 w laptopie Panasonic CF-19 MK6. Modem pracował bez zarzutu we wszystkich trybach, także w roamingu. Jednak po ostatnim powrocie do Polski modem nie łączy z żadną siecią (BRAK USŁUG) i sugeruje sprawdzenie punktu dostępu, który jest ustawiony prawidłowo. Obecnie nie mam możliwości sprawdzenia go na innym sprzęcie. Może ktoś z Was ma, bądź miał podobny problem... Laptop chodzi na Win10
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: problem z modemem WWAN

Post autor: krystianb »

Ciekawe, 2? osoby jednego dnia pytają o takie same zachowanie tego samego bardzo niepopularnego modemu...
Co do diagnostyki, sprawdzałeś kartę sim na innym sprzęcie, modem na innej karcie sim, najlepiej innego operatora?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
adamekk74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-29, 18:16

Re: problem z modemem WWAN

Post autor: adamekk74 »

Rzeczywiście... Tak, sprawdziłem na dwóch operatorach, Orange i Play. Karta sim na co dzień jest w moim telefonie i nie ma z nią problemu. Z tym modelem miałem wcześniej taką historię, że po wymuszeniu w ustawieniach trybu 2G, odrzucał komendy przestawienia w jakikolwiek inny. W końcu przestawił się na 3G, jednak na LTE już przejść nie chciał. Odesłałem go wtedy do sklepu. W zamian dostałem drugi, oraz info że po wgraniu na nowo oprogramowania tamten pracuje na każdym sprzęcie. Wygląda na to, że coś się sypie w tym modelu...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem WWAN

Post autor: ja.michal »

Może być jeszcze jeden problem, który sygnalizował mi znajomy. Trzeba w BIOSie komputera wyłączyć opcję Fast Boot. Przynajmniej w laptopach Della był ten problem.
adamekk74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-29, 18:16

Re: problem z modemem WWAN

Post autor: adamekk74 »

Boot mam ustawiony na NORMAL. Jedyne co przestawiałem w biosie to liczbę w OPTIONAL KIT CONFIGURATION. Z fabrycznej 7 na zalecaną 4. Teraz nie działa na żadnym ustawieniu
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem WWAN

Post autor: ja.michal »

To chyba nie jest problem modułu tylko kompatybilności. Sprawdzałeś jak działa na Linuksie? Np. na jakimś Ubuntu Live.
ODPOWIEDZ