GTM378 M00201 Win7x64 nie działa

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
QnshT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-27, 11:53

GTM378 M00201 Win7x64 nie działa

Post autor: QnshT »

Ostatnio dokupiłem do laptopa Aspire 5738 który chodzi na WIndows 7 x64, taki zestaw modem :

https://allegro.pl/zestaw-3g-modem-opti ... Q5MWQxOQ==

i za nic nie mogę zmusić modemu do działania, windows uparcie twierdzi, że sterownik nie jest podpisany cyfrowo (KOD 52).
Przeczytałem chyba wszystkie wątki jakie trafiłem w necie ale ogromna ilość linków nie działa już.
Proszę o jakąś pomoc, nie mam pojęcia co robić :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: GTM378 M00201 Win7x64 nie działa

Post autor: matek451 »

A po co w ogóle zakup czegoś takiego, przecież to jest elektrośmieć, gościu zrobił interes życia a opis to stek bzdur. Instalowanie czegoś takiego w laptopie to nieporozumienie.
QnshT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-27, 11:53

Re: GTM378 M00201 Win7x64 nie działa

Post autor: QnshT »

Innymi słowy nie masz pojęcia co zrobić więc wygłaszasz własne zdanie o które nie prosiłem i do tematu wnosisz dokładnie ZERO ? Super, będę pamiętał o tym niczym od ciebie.
Edit: To może zaproponuj alternatywę na złącze miniPCI-e?

A może jednak ktoś wie jak to uruchomić ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: GTM378 M00201 Win7x64 nie działa

Post autor: wojteks »

QnshT pisze:Proszę o jakąś pomoc, nie mam pojęcia co robić
Oddać sprzedawcy nawet kosztem straty na przesyłce, kupiłeś za 80zł elektrośmiecia który miał sens 10 lat temu. To jedne z bardziej problematycznych modemów tamtych czasów.
QnshT pisze:A może jednak ktoś wie jak to uruchomić ?
Dla sportu nie warto poświęcać na to czasu, ożywianie elektrośmieci nie ma wielkiego sensu.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: GTM378 M00201 Win7x64 nie działa

Post autor: matek451 »

A kto dziś do laptopa szuka i montuje modem PCi-e 3G tylko HSPA na dodatek bez UMTS900? Po drugie to pytaj tego sprzedawcę szajsu, sprzedać czy kupić cegłę to nie sztuka. W przypadku każdego modemu także tego na PCI-e podstawą są sterowniki a tych jak widać do Acera nie ma. Modemy PCI-e to domena niewielu producentów sprzętu , Della, Lenovo. Z reguły te modemy były dedykowane pod konkretnego producenta i modele. To nie działa typu włóż i uruchom. Mnie oczywiście nie musisz słuchać bo przecież ja się kompletnie nie znam na sprzęcie do 3g/LTE, nie to co ten gość z Allegro. Za 60 zł to się kupuje mobilny routerek MiFi z modemem LTE/3g pracujący na wszystkich dostępnych w Polsce pasmach i łączy z nim laptopem po WiFi lub USB, można sobie wybierać na nim konkretne pasma LTe czy 3g. Powtórzę jeszcze raz, ten zestaw to elektrozłom. Nie spełnia podstawowych wymogów stawianych przez dzisiejsze sieci 3g/LTE wszystkich polskich operatorów. Sprzedający powinien podać listę zgodnych z nim laptopów i a ty kupując taki zestaw poszukać zgodnego z twoim Aspire5738, zakup bez tej wiedzy przy braku odpowiednich sterowników to kupno cegły. Nie warto drążyć tematu, sztuka dla sztuki. Muzeum , którym nikt od lat tym się nie zajmuje, nie bez powodu brak jakiegokolwiek wsparcia .
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: GTM378 M00201 Win7x64 nie działa

Post autor: frutis »

Teoretycznie sterownik w wersji 4.0.17.0 powinien działać: "From driver version 4.0.17.0 on for a new Windows 7 install. These drivers hold the ‘Windows 7 Compatible’ logo. For system upgrades to Windows 7, older drivers can be used."
http://www.option.com/download?file=153 ... Signed.zip
ODPOWIEDZ