E3372 uwalony na amen?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eustachy
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-10-31, 12:42

E3372 uwalony na amen?

Post autor: eustachy »

Chciałem pozbyć się oprogramowania Play w ww modemie. Modem Hi-Link. Próbowałem wgrać "jakiś" firmware i skończyło się miganiem na zielono
Tak to wygląda w managerze urządzeń teraz i w Huawei flasher

Obrazek

Co robiłem?

Próbowałem wyprowadzić go z trybu download. Niby przestaje migać na zielono, ale na kilka sekund. Po chwili samoczynnie zaczyna migać na zielono. Oczywiście wgranie jakiegokolwiek firmware'u kończy się błędem 13. Próbowałem zwierać styki metodą igły. Zero reakcji. Niby w managerze urządzeń jest "coś" widoczne, ale w jakim modem jest aktualnie stanie to nie wiem. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Aha, balong_usbdload też nic nie daje, przelatuje tylko jedna linijka i nic się nie dzieje
SiB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-01-02, 11:18
Lokalizacja: PL

Re: E3372 uwalony na amen?

Post autor: SiB »

Wygląda jak wiele nie porozumień w twojej treści.

*) Igła, powinieneś uzyskać jeden port com w systemie. Zwierasz Boot port z masą i podłączasz do kompa a gdy wykryje nowy port (dźwięk) to odłączasz i koniec, jest jeden port COM. Edytuj skrypt i popraw z np. -pXX na -p11 jeśli Twój port to COM11. Ja zamiast XX miałem dziwne znaczki.

Użytkownik dzejk na tym forum, w stopce ma link, w nim znajdziesz wszystkie potrzebne pliki.
Jak soft igły wgra bootloadera to się zrebootuje sprzęt i PC wykryje ponownie dwa porty COM - jeśli sprzęt sprawny to wgrasz dowolny soft.

*) Jak masz dwa porty COM to czasem trzeba pogrzebać na tym forum i znaleźć tzw. pośredni firmware. Ponownie, znajdź link w stopce usera dzejk i tam masz wszystko.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: E3372 uwalony na amen?

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
SQ9ROQ
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-02-03, 20:30
Lokalizacja: Sosnowiec,Mysłowice

Re: E3372 uwalony na amen?

Post autor: SQ9ROQ »

Witam,
Przy okazji takiego tytułu zapytam o mój przypadek w (modem wpadł mi wawei ręce w okazyjnej cenie jako uszkodzony - noc więcej nie wiem o jego przeszłości )
E3372S nie miga żadna dioda, brak komunikacji z komputerem i metoda z igłą nic nie daje. Można jeszcze coś spróbować ?
Pozdrawiam Arek SQ9ROQ
ODPOWIEDZ