Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Post autor: Kucharskov »

Witam!
Jestem posiadaczem tytułowego modemu Huawei E5573s-320 (ten z obsługą anten) brandowanego z PLAY. Chciałbym dokonać jego aktualizacji, debrandu z irytującego fioletu i ogólnie go całego ogarnąć. Żeby nie było, że nic nie szukałem to kilka systemów dopadłem tu: https://www.mediafire.com/folder/ll9ieq ... 67tbjt4x3w, posiadam również program DC Unlocker 2 Client w wersji 1.00.1277.

Po włożeniu jakiejś randomowej karty SIM, mogę śmiało poruszać się po menu czyli zapewne nie posiadam simlocka. System zgłasza, że:
Wersja oprogramowania modemu: 21.326.62.00.264
Wersja interfejsu www: 17.100.18.01.264

I tu mam kilka pytań, które najwygodniej chyba będzie wypunktować:
  • Czy jest to najnowsza wersja oprogramowania? Pod znalezionym linkiem widać dużo starsze softy. Podobno istnieją również różne wersje oprogramowania. Więc gdzie można o nich poczytać żeby móc dobrze wybrać?
  • Czy istnieje możlwiość wgrania debrandowanego oprogramowania bez niezliczonej ilości fioletu i logów PLAY?
  • Po podpięciu kablem próbowałem DC Unlockerem cokolwiek odczytać z modemu, niestety nie pojawia się nawet nowy port COM. Co na to poradzić?
  • Ewentualnie czy jest gdzieś tutaj na forum jakieś konkretne miejsce bądź wątki na które nie trafiłem dotyczące mojego modemu, które pomogą mi go powoli ogarnąć?
Z góry dzięki panowie za jakąkolwiek pomoc!
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Re: Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Post autor: Kucharskov »

Na prawdę poruszam się po omacku:
- Zainstalowałem sterowniki z apką "Mobile Partner 10"
- Dorwałem soft przejściowy "E5573s-320_P711s-E5_Update_21.110.99.03.00_Universal"
- Wygenerowałem sobie za pomocą programu "Universal MasterCode" kod Flash i Unlock
Niestety po odpaleniu aktualizatora i wpisaniu hasła aktualizator zatrzymuje się na "Pobieranie programów", w tle słychać kilkukrotnie dźwięk odpinania i podpinania urządzenia Windowsa, odpala się adres "http://192.168.8.1/html/update_autorun.html" z którego można pobrać plik "MobileBrServ.zip". Ostatecznie i tak wywala błąd "Kod błedu: 19, Pobieranie nie powiodło się."

Aktualnie modem chodzi tak samo jak w momencie w którym go dostałem - z tą samą wersją systemu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Post autor: dzejk »

Softy od ok. 2x.315.x są mocno poblokowane i wgranie przejściowego nie pomoże. Trzeba rozbierać modem, wgrywać modowany bootloader i dopiero wtedy modowany soft.
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Re: Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Post autor: Kucharskov »

Ja w międzyczasie szukam odpowiedniego torx'a, a Ciebie mistrzu prosiłbym o podrzucenie linku do modowanego bootloadera i najnowszego systemu bez brandu który polecasz. Nie chciałbym po prostu wgrać złego pliku, żeby później ratować modem. Instrukcje zapewne będą takie jak tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 15#p543615. Racja?

I ma sie rozumieć po "igle" trzeba przywrócić numer seryjny i IMEI. Coś jeszcze?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Post autor: dzejk »

Torx t5 bodajże.
Jeśli użyjesz modowanego bootloadera (z linka wyżej), to nie trzeba przywracać s/n i imei.
Jedynie przy oryginalnym bootloaderze te wartości się zerują.
Jak szukasz nowszych plików, to trzeba u źródła, czyli na 4pda.ru
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Re: Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Post autor: Kucharskov »

Z tego co widze to najnowszy system na 4pda.ru to "E5573s-320_Update_21.329.01.00.00_M_AT_04.10" link do pobrania.
Niestety bootloadera "usblsafe_E5573Bs-320.rar" nie da sie pobrać z mediafire za to dorwałem innego linka do pobrania. Najnowsze WebUI masz na mediafire z tego co przeglądałem i doczytałem u naszych cyrlicowych przyjacieli.

Jeżeli dobrze rozumiem to teraz:
- Zgodnie z instrukcją ostatecznie Balongiem flaszuję bootloader
- Odpalam .exe z systemem i instaluję
- Odpalam .exe z WebUI i instaluję
- Odpinam modem i mam najnowszy debrandowany soft
Racja?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Post autor: dzejk »

tak
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Re: Debranding, aktualizacja i ogarnięcie E5573s-320

Post autor: Kucharskov »

Jeżeli program uruchomiony jako administrator zawiesza się w tym miejscu to czekać czy coś robię źle?
Obrazek

//Edit
Po restarcie komputera i ponowieniu operacji wszystko poszło jak z płatka. Aktualnie wszystko działa. Czerwona dioda zasięgu zapewne spowodowana jest tym, że mam nieaktywowaną kartę SIM (bez nadanego kodu PIN) i ciągle "Brak usługi".
ODPOWIEDZ