problem z WiFI w huawei B525

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

problem z WiFI w huawei B525

Post autor: Ewa_Ewa »

Witam,
posiadam internet mobilny z Play. Korzystam z routera Huawei B525. Prędkość download i upload - około 20 Mb/s, RSRP: -90, RSSI: -57, RSRQ: -10, SINR: -1.
I mam następujący problem: Kiedy z Wifi z tego routera korzystam tylko ja ze swoim laptopem to jest ok. Korzystanie jest komfortowe. Na przykład ściąganie rozpędza się czasem do 2 MB/s. Jeśli mój laptop + smartfon też ok. Ale jak żona odpali swojego laptopa to zaczyna się wszystko chrzanić. Internet ma albo ona albo ja albo żadne z nas a jak mamy to strony otwierają się minutami, czasem się otworzą a czasem wyskakuje błąd połączenia. Wydaje mi się że nawet jeśli byśmy się podzielili tą prędkością na pół to 10Mb/s powinno wystarczyć do swobodnego przeglądania stron. A tak nie jest. Czy to problem z konfiguracją routera? oprogramowanie jej laptopa? Ma ktoś jakiś pomysł.? Jej laptop to Xiaomi Mi Notebook Pro 15,6″ 8/256GB i5-8250U. Zaktualizowałem sterowniki do karty sięciowej i oglólnie w jej laptopie ale nie pomaga za bardzo. Planuje puścić internet po kablu . u mnie to nie problem bo mam gniazdo , ale żony laptop to ultrabook więc musiałbym kupić adapter. Jednak zanim zainwestuje chciałem zaytać was o jakieś ewentualne rady i wskazówki.
Pozdrawiam
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: problem z WiFI w huawei B525

Post autor: nefczibaku »

Borykałem się z podobnym problemem. Założyłem nawet osobny wątek, ale wydaje się, że niewiele osób ma ten problem. W necie znalazłem kilka wątków na różnych forach, ale wnioski tam były takie,że to wina operatora. Być może tak jest, nie wiem.
Walczyłem z tym tygodniami. Wydawało mi się przez parę dni, że znalazłem przyczynę, ale gdzie tam, to tylko wrażenie. Wgrałem modowany soft i też nic. W efekcie ustaliłem, że problem pojawia się w całej sieci gdy działa mój laptop. Kiedy on nie działa wszystko jest ok.
Zmieniłem mu kartę sieciową (i tak planowałem to zrobić), kupiłem ja za ok 50 zł u chińczyków ac7265. Wydaje się, że to pomogło. Od 2 tygodni problemu nie ma. A net na tej karcie działa znakomicie.
Natomiast był moment gdy play u mnie nie działał i użyłem starter T-mobile - i na tmo tego problemu w ogóle nie było nawet na starej karcie. Także ostatecznie to sam nie wiem czy to wina operatora, czy karty czy tego i tego. Jestem amatorem, tyle, że upartym, a więc moje wnioski należy traktować z lekkim dystansem ;-)

Proponuję Ci właśnie najpierw sprawdzić innego operatora. Bo może być tak, że te kilkanaście osób w kraju ma rację i są miejsca w Polsce gdzie play działa "w dziwny sposób", a między innymi ja i Ty mieszkamy w takich miejscach.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: problem z WiFI w huawei B525

Post autor: Ewa_Ewa »

Dzięki za konkretną odpowiedź. Czyli w sumie w twoim przypadku pomogła i zmiana karty sieciowej i operatora też. Ja operatora nie zmienię póki co bo to umowa w abonamencie z 2 numerami tel, więc nie mogę zerwać. Spróbuję może z kartą sieciową. Spróbuje może z tą kartą sieciową zewnętrzną na USB. Czy może mi ktoś polecić jakiś taki adapter? Bo jestem w tej kwestii zielony. nie wiem na co zwrócić uwagę. Znalazłęm coś takiego:
https://www.komputronik.pl/product/2148 ... n=NiePromo
jest też od xiaomi tylko boję się czy to nie ta sama karta będzie ale w i tak nie ma w polskiej sprzedaży.
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: problem z WiFI w huawei B525

Post autor: nefczibaku »

Zmiana operatora pomogła, ale podobnie jak Ty wolę Play, tmo działa u mnie o wiele gorzej. Powrót do play to jednocześnie powrót "mrożenia internetu" mimo świetnego zasięgu. Tak więc ostatecznie pomogła nowa karta. Z tym, że to dopiero 2 tygodnie ;-) Mam nadzieję, że to już nie wróci.

Pewnie nic do Twojej sytuacji już nie wniosę poza tym, że osobiście miałem kilka urządzeń edimax i wszystkie źle wspominam. Może najpierw poczytaj opinie w necie o różnych kartach, chyba wolałbym jakiś tp-link, netgear albo asus
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: problem z WiFI w huawei B525

Post autor: Ewa_Ewa »

ok, dzięki za pomoc. Będe działał.
ODPOWIEDZ