Jaki ruter wifi? E5573 i kilka pytań.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Jaki ruter wifi? E5573 i kilka pytań.

Post autor: dandi32 »

Witam
W tym momencie mam e3372 podłączony do stacjonarnego kompa, i do tego przez kartę sieciową w kompie ruter tp link do wifi. Wiadomo muszę odpalić w kompie internet żeby mieć wifi. Chciałem to zmienić i kupić ruter stacjonarny do którego mógłbym wpiąć e3372, tyle że z tego co czytam to z tym jest różnie, mogą być różne problemy więc pomyślałem że lepsza opcja to kupienie mobilnego rutera wifi lte choćby e5573 w play za 159zł
i przełożenie do niego karty. Tyle że nie ma portu rj45 żeby połączyć z kompem. Z tym to bym sobie poradził kupując kartę wifi (jakby nic innego sensownego nie dało się kupić) do kompa, ale mam kilka pytań odnośnie tego E5573, ewentualnie jakiś inny który spełniałby wymagania:
- chciałbym to raczej w domu używać więc czy jest opcja wyjęcia baterii i używania tylko przez zasilanie z gniazdka?
Bo jeśli nie ma, jakby cały czas był na ładowaniu z gniazdka to by bateria szybko padła.
- jak jest z zasięgiem takiego wifi w takim urządzeniu? W sumie używane w dwóch czy trzech pokojach w bloku? Da radę czy to jest za słabe?
Ewentualnie czy kupię w jakiś sensownych pieniądzach do 300zł mobilny ruter wifi który:
- ma możliwość wyjęcia baterii i używania go na zasilaniu z gniazdka non stop
- ma złącze rj45 do podpięcia do kompa
- jakiś sensowny zasięg wifi
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Jaki ruter wifi? E5573 i kilka pytań.

Post autor: tired »

ZTE mf286, Huawei B525
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki ruter wifi? E5573 i kilka pytań.

Post autor: dandi32 »

Dzięki. Ten Huawei B525 będzie idealny tylko ta cena:) Koło 500zł to trochę sporo, można coś taniej trafić na aukcjach, ale to od operatorów więc jak ktoś przestanie płacić abo to blokują po imei (dotyczy wszystkich opów oprócz Play i Orange) więc za duże ryzyko.
Poczekam chwilę może te ceny trochę spadną.
zadowolony73
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-25, 22:09

Re: Jaki ruter wifi? E5573 i kilka pytań.

Post autor: zadowolony73 »

hej,
wg opisu dzejk na tym forum, wgranie oprogramowania pomaga z komendą AT uzyskanie połaczenia bez baterii.

Właśnie skonfigurowałem ten router do samochodu, po zasileniu bez baterii od razu udostępnia i łączy sie z internetem.

Kilka uwag, mogą być pomocne.

Po wgraniu MODa aby połączyć się np. Putty z konsoli za pomocą Telnet, trzeba wcześniej zainicjować taką chęć ja to robię poprzez plik wykonywalny add_webui_init.exe
Jeśli nie możesz połączyć się, sprawdź czy nie masz włączonej Zapory, ja się ukombinowałem a winny był Windows Defender i zapora sieci lokalnej, :gwiazdki:

Wszelkie pliki pobierane z linka u dzejk'a a program add_webui_init.exe pobrany ze strony któregoś ROMu dla modemów.. pewnie krąży po sieci gdzieś.

Wielkie dzieki dla wspomnianego wcześniej użytkownika portalu za pomoc i wyrozumiałość.

Aha wgrywając modowe oprogramowanie, wpierw wejść w trym serwisowy na igłę, wgrywać najstarsze oprogramowanie i webui oryginalne potem wgrywałem najnowsze w wersji 329... i webui E5573_Update_WEBUI_17.100.11.00.03_Mod1.4 i zadziałało.

Komenda w Telnet :

Kod: Zaznacz cały

atc at^nvwrex=50364,0,4,01,01,00,00
zadowolony73
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-25, 22:09

Re: Jaki ruter wifi? E5573 i kilka pytań.

Post autor: zadowolony73 »

w samochodzie na zasilaniu kablem z ładowarki samochodowej czy z radia - problem.. rozłącza co pewien czas, być może za mały amperaż lub napięcie jest impulsowe nie wiem, nie działa urządzenie stabilnie.
ODPOWIEDZ