Router Huawei B525 sam pobiera dane

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: wojteks »

wzbyszko pisze:Do FUPa przyzwyczaiłem się. Chociaż inni pobierają więcej i go dostają. Śmieszne tylko równe 182Gb co miesiąc i dane pobierane przez router około 30Gb miesięcznie, oraz reklama Plusa LTE bez końca. Połowe abonamentu Plus kradnie.
Dawno już takich głupot nie czytałem, płacisz za 60GB, dostajesz 180 i jeszcze narzekasz? Nie kradnie a raczej daje Ci 2 razy więcej niż zapłaciłeś.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: onken »

Matematyka się kłania ;)

3x więcej :) Wojtku

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: Tinkas »

Następny co mu kradną i jedyne co potrafi to płakać na forum...
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: fatum1 »

Wydaje mi się, że kolega myśli także o transferze nocnym, który chyba 200 GB wynosi.
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: wzbyszko »

Ja nie narzekam tylko napisałem jak router sam pobiera dane. Bo to odkryłem. Że to dzieje się tylko przy SIM Plusa. Udało mi się to wyjaśnić. A trzy razy więcej to wcale nie jest to bardzo dużo w dzisiejszych czasach. W pierwszym miesiącu było więcej i bez FUPa. Zbyt wielu zwolenników Plusa to nie ma co narzekać. Przyzwyczaiłem się do FUPa co miesiąc i od razu wkładam kartę innych operatorów, a mam wszystkie.
Przypomnę punkt z regulaminu Plusa "§ 2 PAKIETY TARYFOWE I INNE UPRAWNIENIA ABONENTA 
4. Po przekroczeniu w jednym Okresie rozliczeniowym podstawowego limitu transmisji danych wynikającego z wybranego Promocyjnego Planu Cenowego, prędkość transmisji danych zostanie obniżona do prędkości maksymalnej 32 kb/s, chyba że Abonent korzysta z Usługi „LTE bez końca”."

I co z tego, że mam "LTE bez końca" skoro w pewnych przypadkach może jednak nastąpić obniżenie prędkości maksymalnej z uwagi na punkt 6 tego paragrafu.

"6. W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s."
Z tego punktu wynika, że mogą robić co chcą i kiedy chcą. Myślałem, że na tym forum wszystkim można się podzielić.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: onken »

Ale to od dawna wiadomo jak to jest w Plusie, nic nowego.
A bywało już nawet gorzej :)
Ciesz się tym co masz czyli 3x więcej niż to za co płacisz :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: fatum1 »

Myślałem, że liczyłeś z nocnym. W obecnych czasach to lejek dostajesz szybko po przekroczeniu pakietu a ceny rosną więc raczej bym nie narzekał.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: onken »

W obecnych czasach kolega dostaje lejek po 182 GB
Więc chyba jednak nie tak od razu ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: matek451 »

Ale on lejek dostaje wcześniej a po 182GB jest 32Kb/s i po zabawie.Wcześniej FUP' nagradza' go pewnie lejkami ograniczającymi DL/UL. Ja mam 100GB za 30 zł i po 100GB dostaje od razu 0,5Mb/s. Plus i tak przewala ogromne ilości danych więc restrykcje wprowadza szybko i bardzo ochoczo bez jakichkolwiek reguł. Typowa rosyjska ruletka, nie od dziś wiadomo ze sieć Plusa w większości lokalizacji nie jest w stanie udźwignąć nawet z FUP takiego ruchu sieciowego. FUP i "troska" o użytkowników ich sieci to "sztandarowy wynalazek" tego operatora.
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: wzbyszko »

Lejek dostaje od razu po 182. Internet nie zwalnia wcześniej, a nocna taryfa to chyba tylko w Orange. Ten temat zaczołem bo nie wiedziałem dlaczego router sam pobiera tyle danych (30G miesięcznie to chyba sporo). Wszędzie pisałem to zapytanie i nikt nie wiedział. Mój przypadek akurat taki, że to Plus i wyjaśniało się.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: onken »

Plus też ma 200 GB w nocy, ale może być dodatkowo płatne.
Sprawdź.
A w ogóle tam kazdy narzeka na Plusa ale prawie każdy go ma ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: matek451 »

Dla mnie to internet ostatniego wyboru,tak naprawdę nie wiem po co go mam :) . Prędkości i tak niezłe bo 10-30Mb/s ale i tak kilkakrotnie niższe niż w T-Mobile/Orange bo do Play nawet nie ma co porównywać.
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Router Huawei B525 sam pobiera dane

Post autor: wzbyszko »

Plus 200 nocą ma tylko dla promocji Ja + LTE lub Ja + POWER LTE 2.0, a ja mam PLUS internet 60.
ODPOWIEDZ