Huawei e3372s - brak sieci, no service

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nitek44
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-12-25, 21:50
Lokalizacja: Zgierz

Huawei e3372s - brak sieci, no service

Post autor: nitek44 »

Cześć, na wstępie zaznaczam że czytałem już wiele tematów i postów na forum i próbowałem działać z problemem, który przedstawię poniżej na własną rękę - niestety jest tylko gorzej, uznałem więc, że zamiast kombinować i uceglić modem do reszty, poproszę Was o pomoc.

Posiadam modem Huawei e3372s-153, modem był w wersji no hilink, ale przerobiłem go kiedyś na hilink - tak, by bez problemów działał z moim routerem. Niestety modem stracił sieć - nie ma zasięgu na żadnej z sieci, częstotliwości etc, w "statistics" pokazywał w wielu miejscach "unknown". Poczytałem w googlach i szukając rozwiązania próbowałem przywracać modem do ustawień fabrycznych, wgrywać inny soft - bezskutecznie. Teraz modem nie uruchamia się (tzn nie działa strona 192.168.8.1).
Na domiar złego, moim "awaryjnym" modemem z inną kartą jest inny model Huaweia, i wgrywanie sterowników i pliczków które potrzebne są do odratowania e3372 jakby to powiedzieć, mieszają mi w działaniu tego awaryjnego modemu.
Potrzebowałbym więc instrukcji, procedury, jak krok po kroku przeprowadzić jak podejrzewam, czyszczenie tego mojego niesprawnego modemu i wgrywanie na nowo firmware - tak, żebym pościągał sobie wszystko co potrzebne, odłączył internet i modem awaryjny i to wszystko zrobił. Jak zaznaczyłem na początku, wiem, że jest na forum już wiele tego typu poradników, jednak nie wszystkie traktują dokładnie o tym (bo np. dotyczą modelu z H na końcu), w niektórych linki są już nieaktywne.
Czytałem jeszcze o metodzie na igłę, jeśli wykonanie jej będzie niezbędne to prosiłbym również o podpowiedź w tym zakresie, albo post z dokładniejszą instrukcją łączenia tych pinów na modemie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei e3372s - brak sieci, no service

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
nitek44
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-12-25, 21:50
Lokalizacja: Zgierz

Re: Huawei e3372s - brak sieci, no service

Post autor: nitek44 »

Dziękuję za ten link, przeglądałem już tamten temat ale nie mogłem połapać, spróbowałem jeszcze raz, pościągałem wszystkie potrzebne mi pliki, skorzystałem z innego komputera nie "skażonego" żadnymi modemami huawei i.. działa!!! :)
Dla potomnych - wykorzystałem metodę z instrukcji z pliku modem.pdf, który to przewija się na forum, ale musiałem:
- po punkcie 5 ręcznie wgrać sterownik (bo nie wyświetliło mi się urządzenie "Android Single ADB Interface" tylko Balong 7.2 i jakieś chińskie znaczki) - robi się to poprzez rozpakowanie instalatora .exe sterownika ADB (czyli pliku HUAWEI_ADB_Driver_Setup) 7-zipem i wyciągnięcia ich z folderu TEMP,
- pliki z folderów repair i recovery z paczki "naprawczej" pozamieniałem na takie, które znalazłem w paczce "E3372s_fastboot_repair_english",
- w punkcie 6 zamiast "balong_usbdload -p5 usblsafe.bin" wpisałem "balong_usbdload -p5 usblsafe-e3372s",
- firmware i WEBUI pobrałem oczywiście do wersji 3372s.

W każdym razie wszystko już działa jak dawniej, przepraszam za zamieszanie, ale widocznie potrzebowałem by ktoś mi jeszcze raz podrzucił tamten temat, przysiadając się do tego na spokojnie dało radę ogarnąć :)
ODPOWIEDZ