Niska prędkość, mimo dobrych wyników ST

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Shakur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-06, 11:36
Lokalizacja: CIN/CT

Niska prędkość, mimo dobrych wyników ST

Post autor: Shakur »

Witam,
mam nadzieje, że wybrałem odpowiedni dział. Posiadam internet LTE od T-Mobile, modem Huawei b525-23a, oraz antenę zewnętrzną Sorensen sr18, mój problem polega na tym, że moje wyniki prędkości na Speed Test w telefonie oscylują wokół 40-75Mbps pobierania, oraz 20-30Mbps wysyłania, ping 30-40ms, a kiedy połączę konsole PS4, czy telefon, zadam np. aktualizacje, to pobieram ją z jakimiś żenującymi prędkościami 200-300kb/s. Jaka może być przyczyna takiego stanu? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
zbych_in_flames
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-07, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niska prędkość, mimo dobrych wyników ST

Post autor: zbych_in_flames »

Bardzo niskie masz te prędkości, ps4 jeśli łączysz się przez wi-fi to od razu zmieniaj na kabel Ethernet, co do samego wi-fi to może w pierwszej kolejności pobierz aplikacje do skanowania, która wskaże ci najbardziej optymalny kanał, szczególnie jeśli widzisz dużo innych sieci w swoim otoczeniu.
Shakur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-06, 11:36
Lokalizacja: CIN/CT

Re: Niska prędkość, mimo dobrych wyników ST

Post autor: Shakur »

Właśnie ps4 jest podpięte do rutera kablem - żadnej różnicy. Dodam, że wewnętrzny test łącza konsoli pokazuje wyniki ok. 2,5Mb/s pobierania i 2,8-3,1Mb/s wysyłania. W telefonie zamula tak samo... A na speed testach w komórce prędkości bardzo zadowalające , jak na moją lokalizację. Innych sieci nie widzę, ponieważ mieszkam na małym osiedlu, obok miasteczka.
Antenę ukierunkowałem na odpowiedni BTS, oraz pobrałem apke HManager, testowałem różne pasma, agregacje. Najlepiej wygląda to na LTE 800+1800MHz.
Parametry połączenia:
RSSI -55dBm
RSRQ oscyluje -3 do -8dB
RSCP -145
RSRP -77dBm
SINR 15dB

Prędkości w momencie odpowiedzi (19:15) - pobór: 46Mbps, wysył: 24,8Mbps, a aktualizacje ledwo się pobierają, czy filmy na YT zacinają.
Siedzę i kombinuje od rana :/ nie mam już pomysłów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niska prędkość, mimo dobrych wyników ST

Post autor: matek451 »

viewtopic.php?f=10&t=45472&start=1695
Shakur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-06, 11:36
Lokalizacja: CIN/CT

Re: Niska prędkość, mimo dobrych wyników ST

Post autor: Shakur »

Przeczytałem podesłany wątek. Ok, może być lejek, ale czy wtedy speed test pokazywałby tak wysokie wyniki?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Niska prędkość, mimo dobrych wyników ST

Post autor: radius »

Nie. Dlatego to c.d. awarii po pożarze lub, np. to: https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=20&p=491611
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ODPOWIEDZ