zablokowanie trybu pracy na 3g

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
barrtlomiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-17, 20:33

zablokowanie trybu pracy na 3g

Post autor: barrtlomiej »

Cześć,
posiadam Huwawei e3372 oraz router TL-MR3420 do którego wetknięty jest powyższy modem.karta w Nju (orange) Zasięg mam słaby speed test wychodzi od 10Mb/s ping na 38ms. Sam internet chodzi w miare ale podaczony mam streamer muzyczny po lanie do routera i tam zainstalowany tidal i mocno rwie połączenie. Jak włożę kartę T mobile to speed test wychodzi identyczne ale wcale nie rwie polaczenia. Najblizszy bts nalezy wlasnie do orange/t mobile. no i wymyśliłem ze może przełącza sie pomiędzy lte a 3g i dlatego rwie połączenie w tidal i streamerze, który nie ma dużego buforu tylko odtwarza jak leci. Antena zewnetrzna nic nie pomaga ( speed test jest lepszy ale rwie jak rwało)
chcialby zblokować modem na 3g ale nie ma takiej opcji w 192.168... na routerze. Jest jakiś na to sposób?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: zablokowanie trybu pracy na 3g

Post autor: matek451 »

A jaka to wersja E3372 zwykła czy HiLink ? Zestaw z MR-3420 słabiutki, jaka to lokalizacja?
barrtlomiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-17, 20:33

Re: zablokowanie trybu pracy na 3g

Post autor: barrtlomiej »

Wersja zwykła lokalizacja:
50.118898, 19.769305
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: zablokowanie trybu pracy na 3g

Post autor: matek451 »

BTS Networks z LTE1800 masz pod nosem, na nim tez 3G Z UMTS2100HSPA+DC./ Wymuszanie tylko lTe czy 3G z po przełożeniu E3372do USB komputera i za pomocą Managera połączeń. Zestaw słaby a jeśli MR-3420 na OFW i E3372 w wersji zwykłej to tragiczny. Ten router praktycznie nie nadaje się do obsługi modemów LTE.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: zablokowanie trybu pracy na 3g

Post autor: dzejk »

Przez program mdma też można wymusić 3g, jeśli dobrze pamiętam.
Ale ja na Twoim miejscu wymieniłbym soft w tp-linku na mifi - https://eko.one.pl/?p=mifi zyskałbyś wiele funkcji w tym wybieranie 4g/3g w panelu:
Dla typów połączenia "Modem USB (RAS)", "Modem USB (QMI)" lub "Modem USB (NCM)" możliwy jest wybór technologii połączenia:
- wg ustawień modemu - do modemu nie są wysyłane żadne polecenia zmiany technologii
- wybór automatyczny 4G/3G/2G - do modemu wysyłane jest polecenie automatycznego wyboru technologii
- tylko 4G (LTE) - do modemu wysyłane jest polecenie wyboru wyłącznie technologii 4G
- tylko 3G (HSPA/UMTS) - do modemu wysyłane jest polecenie wyboru wyłącznie technologii 3G
- tylko 2G (EDGE/GSM) - do modemu wysyłane jest polecenie wyboru wyłącznie technologii 2G
Nie każdy typ modemu pozwala na przełączenie rodzaju technologii. Niektóre modemy mogą wymagać restartu urządzenia po zmianie technologii.
barrtlomiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-17, 20:33

Re: zablokowanie trybu pracy na 3g

Post autor: barrtlomiej »

dzejk pisze:Przez program mdma też można wymusić 3g, jeśli dobrze pamiętam.
Ale ja na Twoim miejscu wymieniłbym soft w tp-linku na mifi - https://eko.one.pl/?p=mifi zyskałbyś wiele funkcji w tym wybieranie 4g/3g w panelu:
Dla typów połączenia "Modem USB (RAS)", "Modem USB (QMI)" lub "Modem USB (NCM)" możliwy jest wybór technologii połączenia:
- wg ustawień modemu - do modemu nie są wysyłane żadne polecenia zmiany technologii
- wybór automatyczny 4G/3G/2G - do modemu wysyłane jest polecenie automatycznego wyboru technologii
- tylko 4G (LTE) - do modemu wysyłane jest polecenie wyboru wyłącznie technologii 4G
- tylko 3G (HSPA/UMTS) - do modemu wysyłane jest polecenie wyboru wyłącznie technologii 3G
- tylko 2G (EDGE/GSM) - do modemu wysyłane jest polecenie wyboru wyłącznie technologii 2G
Nie każdy typ modemu pozwala na przełączenie rodzaju technologii. Niektóre modemy mogą wymagać restartu urządzenia po zmianie technologii.
Zainstalwoałem mifi ale teraz to zupełnie nic nie mam. Nie ma wcale zakładki modem. jest tylko Wifi/dns/ i jakies ze 2 inne. Nie ma tu żadnych ustawień
barrtlomiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-17, 20:33

Re: zablokowanie trybu pracy na 3g

Post autor: barrtlomiej »

dobra już udało mi się odpalić. Na 3g rwie sie troche rzadziej ale dalej rwie. nico to nie da. musze zmienic neta na t mobile.
ODPOWIEDZ