e3372h problem ze zmianą softu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

e3372h problem ze zmianą softu

Post autor: napster4life »

Witam. Otóż borykam się z problemem wgrania softu modowanego. Aktualnie jestem na wersji: 22.315.01.01.264 i chciałbym pozostać w trybie hilink (w którym aktualnie mam modem) ale wgrać mocowany soft aby móc skonfigurować ten modem w pełni, ile można.
Na wstępie chciałbym spytać czy podczas instalacji "Huawei-Debug-and-Project-mode-drivers-FcSerial" oraz "MobileBrServ(2)" powinny się włączyć jakieś instalatory? W sensie okienka w których trzeba naciskać opcje typu kontynuuj albo coś? Bo w moim przypadku tak jakby włączam i nie widzę, żeby coś się pojawiało. Czy jest to instalacja w tle?
Aczkolwiek to jest tylko pytanie, problemem jest to, że podążając za instrukcjami zawartymi w pliku "modem2" podczas uruchamiania modemu z igły pojawiał mi się modem nie w portach COM a w zakładce karty sieciowe w menadżerze urządzeń. Co zrobiłem - usunąłem sterownik a następnie wyłączyłem urządzenie z kart sieciowych i następnie powtórzyłem odpalenie z igły. Wtedy modem pojawił się w portach COM LPT ale bez podpisu do jakiego portu został przypisany (w sensie, nie było tego nawiasu opisanym portem, jedynie jak weszło się we właściwości to było to opisane bodajże jako hub 003 port 006 - to akurat mówię z pamięci) W każdym razie, gdy odpaliłem go.cmd nacisnąłem 2 a potem enter w cmd widnieje komunikat "waiting for device" i nic się nie dzieje.

Modem raczej nie jest uwalony, gdyż jak zrestartuje komputer i podłączę modem normalnie po prostu prosi o kartę i po włożeniu jej działa normalnie. Czy w takim razie popełniłem błąd albo nie odinstalowałem wszystkich sterowników? Jeśli tak, jak mogę to zrobić?

W każdym razie z góry dzięki za pomoc.
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

Re: e3372h problem ze zmianą softu

Post autor: napster4life »

Dodam też screen jak to wygląda. Może mi ktoś powiedzieć czy robię coś źle czy jest to wina systemu (mam Windows 8.1)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: e3372h problem ze zmianą softu

Post autor: wojteks »

Jest cały wątek o zmianach softu w e3372 więc w nim się pytaj.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ