Huawei B618 anteny wewnętrzne

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Huawei B618 anteny wewnętrzne

Post autor: tomekwwa »

Witajcie. Czy ktoś z Was podzieli się wiedzą w jakim kierunku ustawione są anteny wewnętrzne w ruterze B618? Tylna ściana, przednia, może na którymś boku? Będę go montował w ciężkich warunkach propagacji i bez opcji anten zewnętrznych, więc chcę nim celować, na ile to możliwe, w BTS. Nie mogę nigdzie dorwać zdjęcia wnętrza.
BikeBarian

Re: Huawei B618 anteny wewnętrzne

Post autor: BikeBarian »

Pytanie mocno empiryczne...mało kto rozkręca router żeby stracić gwarancje...lokalizacja anten jest tu nie istotna bo pewnie są dookolne wiec na szybko odpowiem żebyś podczas montażu modemu pokręcił nim w prawo i w lewo i znalazł najlepszy sygnał w danej lokalizacji...
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Huawei B618 anteny wewnętrzne

Post autor: tomekwwa »

Faktycznie działają dookólnie, choć na takie nie wyglądają, bo w końcu znalazłem zdjęcia. Ale bujanie na boki już grubo wpływa na odbiór, trzeba dobrze wypionować. Co nie zmienia faktu, że tam gdzie tp-link mr200 dawał 5-6 Mbps, b618 potrafi wyciągnąć prawie 30, a zwykle powyżej 20 (1800+800 w plusie na krańcu zasięgu).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B618 anteny wewnętrzne

Post autor: matek451 »

W Plusie nie ma LTE800. B618 do tego operatora to jak strzelanie z armaty do muchy. Sieć Plusa nie jest przeważnie wykorzystać w pełni potencjału takiego routera a 30Mb/s to wynik w większości nie widziany dla klientów Plusa.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Huawei B618 anteny wewnętrzne

Post autor: tomekwwa »

B618 to czysty przypadek, trafił się duński tanio to stoi, miał być 525. Oczywiście chodziło o LTE900. 30 wyciąga czasami w teście, zwykle pod 20. Na pewno jest o niebo lepiej niż było, a o to chodziło.
ODPOWIEDZ