internet mobilny a dwa laptopy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bozenka112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-17, 20:24

internet mobilny a dwa laptopy

Post autor: bozenka112 »

Kochani, jeśli nie ten dział, proszę o wyrozumiałość. :stop: Jestem tutaj nowa, technologia jest mi zielona. Wraz z przyjaciółka po obronionej inżynierce chcemy wynająć wspólne mieszkanie, wspólne opłaty etc. Chcemy również wziąć sobie internet mobilny, gdyż zależy nam na dostaniu w każdym miejscu na wifi (byłby na mnue, ale rachunki na pol) problem nasuwa się z internetem. W sumie mamy 2 laptopy. Ona studiuje na innym kierunku, ja również na innym. Czy jest możliwość „rozdzielenia” tego internetu ze np. Ja mam jeden ruter i siedzę sobie w spokoju na wykładach z laptopem i internetem, ona ma drugi laptop drugi ruter z internetem, ale internet mamy wspólny na jednej umowie, czy musimy podpisywać dwie oddzielne umowy żeby dostać dwie karty z internetem? Jestem naprawdę w tym zielona :gwiazdki: gdzie polecacie dobry internet w Warszawie, :)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: internet mobilny a dwa laptopy

Post autor: radius »

W sali wykładowej najprościej jest udostępniać Internet ze swojego telefonu, tzw. hotspot.

W mieszkaniu jeśli nie będzie stacjonarnego (z przewodu) to kupujecie mobilny i łączycie do sieci tyle urządzeń ile chcecie.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
bozenka112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-17, 20:24

Re: internet mobilny a dwa laptopy

Post autor: bozenka112 »

Dziękuje @radius za odpowiedz, tylko laptopy będą potrzebne nie tylko na sali wykładowej, podałam przykład, tylko w codziennym użytkowaniu, gdy np jedna w pracy druga na studiach albo jedna w domu druga w pracy.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: internet mobilny a dwa laptopy

Post autor: radius »

No to ta sama odpowiedź: Ty robisz hotspot na uczelni X, koleżanka robi hotspot na uczelni Y.

W pracy? To co to za praca, że się ze swoim laptopem i Internetem siedzi? I co za czasy, że WiFi nie ma?

W domu albo Właściciel mieszkania zapewnia Internet albo sobie kupujecie mobilny i obie korzystacie z WiFi.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet mobilny a dwa laptopy

Post autor: wojteks »

bozenka112 pisze: Chcemy również wziąć sobie internet mobilny, gdyż zależy nam na dostaniu w każdym miejscu na wifi (byłby na mnue, ale rachunki na pol) problem nasuwa się z internetem. W sumie mamy 2 laptopy.
Każda z Was powinna mieć swój internet mobilny z osobnym SIM albo w pakiecie do telefonu.

Wydaje mi się że część operatorów sumuje transfery w ramach jednego konta abonenckiego i wtedy miałby sens wspólny pakiet i 3 karty SIM na jednym koncie (2x telefon i 1x w routerze który byłby w mieszkaniu) z tym że to rozwiązanie raczej rodzinne z terminowymi umowami.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet mobilny a dwa laptopy

Post autor: matek451 »

Kluczowe w tym wszystkim jest u jakiego operatora posiadacie telefony, w ofercie Orange można skorzystać z internetu domowego 250GB z czego 100GB jest poza strefa domową i dzielić ten limit na inne taryfy na telefoniczne. Miałybyście w ten sposób możliwość korzystania z hot-spotów na telefonach mobilnie a w domu internet LTE na karcie routera. Koszt 250GB +noce bez limitu to 69,99 zł ale mozna wziąć w Orange LOVE czyli internet + telefon no limit rozmowy SMS/MMS i 5GB internetu za 79,99 i do tego dodatkowy taki sam SIM głosowy za 20 z. czyli w sumie za 99,99 zł/m-c macie 2 abonamenty głosowe no limit +5GB i domowy internet LTE/3G z 250GB z tego 100GB poza strefą domową + noce 0-8 poza limitem. Te 100GB możecie dzielić z taryfami głosowymi. Do tego dobieracie do internetu domowego stacjonarny router LTE-A Flybox LTE+ czyli B525 za 6 zł/m-c.
ODPOWIEDZ