Kolejne problemy.. e3372

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kkamcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-04-19, 18:28

Kolejne problemy.. e3372

Post autor: kkamcia »

Witam, po tym jak już ogarnęłam firmware do swojego e3372h, w wersji non hilinkowej przy wysyłaniu danych przerywa połączenie pomimo dobrego zasięgu.. Modem podłączany jest do komputera, nie do żadnych dodatkowych routerów. W wersji hilink, trzymało wysyłanie około 15s, w wersji nohilink - 3/4/5 minut, loteria. Co jest nie tak?

Operator play twierdzi, że u nich wszystko wporzo. Przy downloadzie nie zauważyłam nieprawidłowości. Prędkosci również są znośne, 15/10 bez podłączonej anteny. Na hilinku bawiłam się z zmianą pasm LTE, bez rezultatu. Max 10/15 s i zrywanie połączenia.
Czytałam o aktywnych hubach, że ponoć braknie mu zasilania przy wysyłaniu. Jeżeli tak, to co wybrać? Jak to zdiagnozować?
Dodam, że to mój drugi e3372, na poprzednim było tak samo (wcześniej myślałam, że to kwestia poprostu modemu).

Swego czasu używałam internetu t-mobile, tam śmigało aż miło. Kwestia firmware? Chociaż, teraz używam nawet dashboardu t-mobile (takiego jak wcześniej.

Aktualnie testuje hot spota z telefonu (iphone 6s), tutaj speedtest - http://www.speedtest.pl/test/207778689 tragedii nie ma.
Zaraz zupdatuje post, jak rozłączy....


Trzyma siódmą minutę, wtf? Czyli raczej wina po stronie modemu...

Oszaleć idzie, pomocy :D
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: dzejk »

Zrywanie, czy zamrażanie?
kkamcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-04-19, 18:28

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: kkamcia »

Urywanie. Po chwili net wraca (mam włączone automatyczne ponawianie). I tak w kółko. System Windows pokazuje informacje - internet 2 - rozłączony. Po chwili - połączony.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: dzejk »

próbowałaś na innym kompie?
kkamcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-04-19, 18:28

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: kkamcia »

Probowałam na starym firmware, to samo. Zaraz spróbuję na nowym
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: dzejk »

A jak z jakością sygnału? Pokaż parametry z panelu.
kkamcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-04-19, 18:28

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: kkamcia »

Jakim panelu? Aktualnie mam no hilink, chodzi o "kreski" zasięgu z programu do łączenia?
kkamcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-04-19, 18:28

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: kkamcia »

kkamcia pisze:Jakim panelu? Aktualnie mam no hilink, chodzi o "kreski" zasięgu z programu do łączenia?
Jeżeli chodzi o zasięg z programu do łączenia, to waha się miedzy 2/3 kreski, z naciskiem na trzy.
kkamcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-04-19, 18:28

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: kkamcia »

kkamcia pisze:
kkamcia pisze:Jakim panelu? Aktualnie mam no hilink, chodzi o "kreski" zasięgu z programu do łączenia?
Jeżeli chodzi o zasięg z programu do łączenia, to waha się miedzy 2/3 kreski, z naciskiem na trzy.
Wgrałam hilinka. Nerwicy dostałam dziś rano. Metryki zaczeły szaleć, mogłam ustawiać je powershellem, i innymi magicznymi sposobami i za cholerę nie udało się ustawić niższego piorytetu na LTE.
Tak wygląda sygnał bez anteny:
https://zapodaj.net/ea31072d64c64.png.html
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: dzejk »

Mogłaś nie grzebać w konsoli. Wyklikać też można, np. https://spece.it/priorytety-interfejsow ... h-windows/
Sygnał dość marny, zapewne LTE 800 MHz, choć pewności nie mam, bo nie pokazałaś enbi, czy cellid.
Masz tak (zerwania) tylko na play, czy na innych sieciach też?
Rozważałaś kupno routera stacjonarnego z własnym zasilaczem?
kkamcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-04-19, 18:28

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: kkamcia »

Na no hilinku tak jak pisałam, problemy z metrykami a u mnie niestety priorytety musza działac.
Na innym oprogramowaniu hilink, Śmigało bez zerwania 1,5h... testuje dalej. Sygnał ustawiony na automat. Będę na kompie to ustawie pasmo na sztywno i sprawdze sygnał na innych pasmach.

Mam tp linka z możliwością włożenia modemu usb, ale raczej nie chce go używać. Wykorzystywany jest do radiówki.

Na t-mobile śmigało aż miło. Ale nie wiem co to było za oprogramowanie... po tym jak kliknęłam aktualizacje padł modem, nie był wykrywalny dla windowsa, dlatego zaczęłam się bawić w firmware :/
Na laptopie <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie mogę tego sprawdzić, bo sprzęt odmówił posłuszeństwa. Jak na złość...
kkamcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-04-19, 18:28

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: kkamcia »

https://zapodaj.net/f39333d3c7813.png.html
Takie coś jestem w stanie uzyskać na ustawieniach lte bands: b3, i umts/gsm bands - all.
Chyba już takiej tragedii nie ma? Speed test 15/15.

Co do metryk, no niestety robiłam sposobem graficznym, nic to nie zadziałało. Po ponownym uruchomieniu komputera metryki wracały do defaultowych wartości. Po prostu na zwykłym modemie, nie chciało mi przypisać metryki do połączenia telefonicznego (konkretnie do nowego profilu z internet menagera który się odrazu tworzył w połączeniach sieciowych). Gdy przerobiłam na hilink, w połączeniach sieciowych mam po prostu nową sieć wykrywaną przez windę jakby po kablu i tu już metryki działają prawidłowo.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Kolejne problemy.. e3372

Post autor: dzejk »

i przy takim sygnale też rozłącza neta?
ODPOWIEDZ