Awaria B315s22

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Witam
Od ok 3 lat korzystam z routera B315s22 z plusa. Wszystko normalnie chodziło, znając problem z aktualizacją automatyczną nie aktualizowałem go. Wczoraj włączam kompa i na routerze zapala się dioda zasilania, czerwona dioda od usługi wifi, wymiana danych i zasięg. Pomyslałem że nie widzi sim i uruchomiłem ponownie przez odpięcie zasilacza( kiedyś tak miałem i pomagało) ale tym razem nie pomogło. Sprawdziłem miernikiem zasilacz podawał 12,1V. Postanowiłem zrobić reset przyciskiem na routerze. Po przytrzymaniu tego przycisku zgodnie z instrukcją dioda od usługi zaczeła migać i tak migała cały czas, odczekałem ok 10 min i dalej miga. Wcvisnałem ponownie reset i dalej to samo. Odłączyłem zasilanie i po podpięciu zapala się tylko dioda od zasilania i nic więcej.
Nie moge wejsc na router przez przeglądarke i nic zrobić.
Po przeczytaniu podobnych tematów z googla trafiłem na ten temat z elektrody
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3330101.html

tu niestety windows 7 nie wykrywa sterownika HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface w menerzeze urzadzeń jest tylko inne urzadzenia port COM z wykrzyknikiem.

Mimo to spróbowałem załadować usbloader.bin ale przez program Balong USB Downloader. Program ten wykrył port komunikacyjny com 1 i zapodałem mu plik usbloader.bin. Plik się wgrał ale trwało to ponad 1 godzinę ( być moz edlatego zę nie miałem sterownika HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface)

Po tym zabiegu gdy odłącze router dalej jest to samo czyli pali się dioda zasilaania. Po podłączeniu zasilania i kabla usb Router- komp urzadzenie jest wykrywane jako com balong z adnotacją ze brakuje sterownika

CO dalej zrobic aby go ożywić?

trafiłem na ten temat
viewtopic.php?f=12&t=46352
i tam uzytkownik dzejk odwołuje się do wgrywania routera zgodnie z stroną
https://translate.google.pl/translate?h ... 6st%3D1120
post 1114
Sciągnałem też pliki udostępnione przez tego uzytkownika z folderu "IGŁA" z jego linku w podpisie.

Pytanie czy to zadziała czy mozę jest jeszcze jakiś inny sposób na ożywienie tego routera?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Awaria B315s22

Post autor: dzejk »

To co podałem to tylko bardziej rozbudowana igła. Możesz to zrobić, już bardziej nie zepsujesz, niż masz, skoro użyłeś usbloadera ;p
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Witam ponownie
Po zainstalowaniu sterownika HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface i odpaleniu routera metodą "igła" załadowałem ponownie usbloadera co tym razem trwało dosłownie kilka sekund. Potem odczekałem pare minut i zrobiłem restat routera. Po ok 2 minutach zapaliły sie wszystkie lampki. Po włożeniu sim router normalnie chodzi, oprogramowanie mam to samo co było. Można wejsc na router i normalnie nim sterować.

"dzejk » wczoraj, 2019 20:15
To co podałem to tylko bardziej rozbudowana igła. Możesz to zrobić, już bardziej nie zepsujesz, niż masz, skoro użyłeś usbloadera ;p"

Dzięki za odp czyli mam rozumieć że użycie usbloadera w jakiś sposób uszkadza router?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Awaria B315s22

Post autor: dzejk »

Nie tyle uszkadza, co czyści sporo ustawień, m.in numer seryjny, IMEI, itp. Da się je przywrócić odpowiednimi komendami.
Sprawdź, czy numery się zmieniły. Może jednak ktoś pomyślał na elektrodzie i użył modowanego bootloadera.
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Numeru mei nie skasowało . Jest taki jak na naklejce. Co do seryjnego to nie wiem gdzie powinien być zapisany - przynajmniej w ustawienia - statystyka - info o urządzeniu go nie ma( nie wiem gdzie powinien być)nie ma takiej pozycji. Być mozę to to dla tego zę mam stare oprogramowanie plusa. Jedyny minus jaki zauważyłem to trochę dłuższe uruchamiania się routera
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Witam. Mam prblem z b315. Dzisiaj zaplila sie biala dioda od zasilania i czerwona. Zrobilem reset i zaswieczila sie tylko biala. Pomyslalem ze wgram usbloader.bin i bedzie po sprawie. Nistety gdy mostkuje pad z obudowa stalową i podpinam zasilanie komp nie sygnalizuje podpiecia zadnego urządzenia po usb. Wczesniej to dzialalo bez problemu. Ktos doradzi cos?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Awaria B315s22

Post autor: wojteks »

Kup nowy?

Nie było jakiejś burzy przypadkiem?
Nie pomagam na PW!
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Burzy nie bylo. Jedyne co to dzien wczesniej sciagalem duzo danyxh ok 25gb. Wczesniej tez mialem takie problemy z tą diodą zasilania ale wystarczylo zaladowac usbloader.bin i chodzil. Kupic nowy zawsze mozna i jest to ostateczscale chcialbym lrzywrocc do zycia ten aktualny router. Czy jest jakis inny sposob na wgraie usboadera? Lubjakis inny sposob na uruchomienie roureraw trybue huawe 3g modem? Dodam ze gdy podlacze zasianie ibpoczekam az dioda przestanie mrygac i przytrzyma ok 30s reset i potem wcisne ok5s power to zapala sie na czerwono diida od modeu oraz 2 diody od zasiegu mimo ze niema sima. Po restarcie ziwu tylkomryga co jakis czas dioda zasiania i metoda igły tez nie dziala
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Awaria B315s22

Post autor: wojteks »

Sprawdź z innym zasilaczem, ile lat ma ten b315?
Nie pomagam na PW!
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Router ma ponad 5 lat. Zasilacz podmienilem ale bez zmian
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Awaria B315s22

Post autor: wojteks »

No to do elektrośmieci pora go przekazać. To nie są wieczne sprzęty.
Nie pomagam na PW!
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Standardowy zasilacz od b315 ma 12v 1amper, znalazłem jeszcze zasialacz który ma 12v 1,5 ampera. Gdy po podpiąłem i z opcją igły windows wykrył huawei mobile connect 3g pciu interface. Wgrałem mu usbloadera i router wstaje. Być moze oryginalny zasilacz po tylu latach ma już zaniżone parametry
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1700
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Awaria B315s22

Post autor: Mig25 »

To dwa zasilacze 1A nie dały rady go zasilić i dopiero 1,5A dał radę ? Czy oba zasilacze 1A masz "zleżałe" :) ?
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Na oryginalnym router nie chciał przejśc w tryb wgrywania po igle, potem pdmieniłem inny który też miał 12v 1A i na nim było to samo. Dopiero jak podmieniłem na 12v 1,5A routerek or razu sie połączył z pc i można było wgrywać
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Długo się nie nacieszyłem, znowu to samo po porannym włączeniu kompa i routera miga tylko dioda power. Metoda igły nie działa to znaczy po zmostkowaniu pada i masy podłączam zasilanie i żadna dioda sie nie pali, podpinam kabel usb i windows nic nie wykrywa, podmiana kabla usb i zasilacza a nawet podpięcie akumulatora 12v nic nie daje. W meneazeże urządzeń windows nie chce się pojawić huawei mobile connect 3g pciu interface.
Gdy podłącze samo zasilanie i zostawię to na dłużej to dioda power co jakiś czas mryga kilka razy, potem świeci się stale i potem dodatkowo zapala się dioda usługi na czerwono oraz diody zasięgu( tu z 3 diód od zasięgu palą się tylko 2 ostatnie) mimo że nie am włożonej karty sim. Próbowałem podgrzewać płytkę suszarką ale nic to nie dało,próbowałem różnych kombinacji z przyciskami power oraz reset ale ni to nie dało. Czy jest jeszcze jakis sposób aby router odpalił sie w trybie wgrywania usb?
Dlaczego tak sie dzieje że co jakiś czas router nie chce wstac? dodam że mam oryginalne oprogramowanie plusowe nie zmieniane od nowości
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Awaria B315s22

Post autor: wojteks »

Kup nowy, to co masz to już elektrośmieć. Możesz go jako zabawkę traktować.
Nie pomagam na PW!
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Awaria B315s22

Post autor: uniu »

Dzisiaj udało się <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> zasilacz 12v tym razem o natężeniu 2,9A i podpiłem go na ostatnie sprawdzenie. Ku mojemu zdziwieniu windows od razu wykrył huawei mobile connect 3g pciu interface odpaliłem szybko balonga i przeflaszowałem router usbloaderem. Po restarcie sprzęt działa, zobaczymy ile pochodzi.

Tym razem aby wdłuzyć jego dogorywanie zdjąłem metalowe ekrany z płytki pcb - układy będą zawsze chłodniejsze
ODPOWIEDZ