martwy e3372s-153, uszkodzona pamięć? miga diodą, wykrywany jako balong, nowy firmware nie pomaga

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzeselko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-05-03, 23:28

martwy e3372s-153, uszkodzona pamięć? miga diodą, wykrywany jako balong, nowy firmware nie pomaga

Post autor: krzeselko »

Mam problem z modemem e3372s-153, takiego problemu z oporem materii jeszcze nie znalazłem na forum, bo wszystko niby powinno się odbywa prawidłowo, po czym wraca do stanu jak wcześniej. Niestety muszę poradzić się Was i nowy temat.

Modem działał na wgranym hilinku (konkretów nie pamiętam), aż pewnego dnia sam z siebie przestał działać, migał cyklicznie diodą, kontaktu z nim nie było.

Próbowałem ponownie coś mu wgrać i niestety nie udało się to jak poprzednim razem tylko podłączając przez usb.

Szczegółów nie pamiętam już, bo przeróżne próby postawienia go podejmowałem:
- teraz można wgrać cokolwiek wyłącznie stosując metodę na igłę, przy czym układ pinów jest inny, niż w większości tutoriali, ale metodą prób i błędów odnalazłem właściwy pin
- większość firmware'ów nie zakańcza wgrywania - zawiesza się na przywracaniu danych po wgraniu
- jeden firmware się zakańcza prawidłowo, jest to bodajże E3372s-153_Update_21.300.05.00.00_M_EC_01.10, ale mogę się mylić bo już namieszałem z wersjami
- pomimo prawidłowego zakończenia wgrywania modem dalej nie jest sprawny - manager wykrywa go cały czas jako Balong

Czy jest możliwość uszkodzenia pamięci i jak to zdiagnozować? Nie mam już pomysłów jak go postawić na nogi i jedyne co mi przychodzi na myśl to uszkodzona pamięć, więc do śmieci.

Ewentualnie jak tu ugryźć temat bo już większość sposobów i wersji próbowałem bezskutecznie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: martwy e3372s-153, uszkodzona pamięć? miga diodą, wykrywany jako balong, nowy firmware nie pomaga

Post autor: dzejk »

słowo klucz ratowanie metodą fastboot, poszukaj na forum, było wielokrotnie.
krzeselko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-05-03, 23:28

Re: martwy e3372s-153, uszkodzona pamięć? miga diodą, wykrywany jako balong, nowy firmware nie pomaga

Post autor: krzeselko »

Też próbowałem, niestety po zakończeniu skryptu go.cmd urządzenie nie pojawia się jako ADB, tylko znowu Balong.

Wywalam się na piątym punkcie. Uruchamiam go.cmd, opcja bez usunięcia badblock lub z też próbowałem. Modem pojawia się jako Balong 7.2 i już nic nie mogę zrobić, uruchomienie balong_usbdload.exe wypisuje jakieś szlaczki z ??? Windows... ???.

Jeśli mimo to wykonam 'balong_usbdload.exe -p4 usblsafe-e3372s.bin' na igłę, urządzenie pojawia się jako dwa jakieś interfejsy huawei (zapomnialem zapisac), ale wgrywanie E3372s-153TCPU-V200R001B286D03SP00C264_Poland_operatorValue_05012LMW znowu się wywala na przywracaniu danych.

HUAWEI_ADB_Driver_Setup zainstalowane
Alana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-12-14, 01:34

Re: martwy e3372s-153, uszkodzona pamięć? miga diodą, wykrywany jako balong, nowy firmware nie pomaga

Post autor: Alana »

u mnie podobna sytuacja:
e3372s-153 pierwotnie hilink, próbowałam go przeflashowac na zwykły metoda "na igłe", efekt taki ze na końcu ładowania softu mam error 21, z tym ze próba wgrania panelu kontrolnego i tym podobnych przechodzi.
balong_usbdload - robione, działa
wymazywanie partycji fastboot-em zgodnie z poradnikiem modem2.pdf, bez zmian
inne objawy - podczas wgrywania firmware miga zielona dioda, jak dochodzi do "przywracanie danych użytkownika" to dioda gaśnie, znikają interfejsy com z managera urządzeń i zamiast tego pojawia się Android Single ADB Interface a program flashera zatrzymuje się na około 2min i po tym wyrzuca błąd 21. Wyłączenie i włączenie modemu bez zwierania styku od boot-loadera - przez 2sek widzi kilka portów COM i po chwili przełącza na Android Single ADB Intefrace.
Komputer - laptop z win7pro x64
Jakieś pomysły?
Alana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-12-14, 01:34

Re: martwy e3372s-153, uszkodzona pamięć? miga diodą, wykrywany jako balong, nowy firmware nie pomaga

Post autor: Alana »

Poradziłam sobie
Mój błąd - przy pierwszej "igle" pomieszałam pliki boot loaderow tj odpaliłam modem z boot loadera od E3372h i się modem uwalił.
Naprawa:
C:\LTE\lte>balong_usbdload.exe -p 32 -c usbloader-3372s.bin
tj wymuszenie nagrania nowego boot-loadera
Po tym firmware się normalnie wgrywa z poziomu pliku exe bez żadnych błędów.
Jedyny problem z tym sposobem to reset IMEI i nr seryjnego. Nr seryjny zostawiłam domyślny, IMEI przywróciłam metoda opisana tutaj
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=596965#p596965
Modem działa, dziękuje.
ODPOWIEDZ