b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
itq5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-10-12, 21:19

b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: itq5 »

generalnie mam poważne problemy domowego t-mobile używam od 2 lat ale prędkości są żenujące. spróbuję wyjaśnić jak to u mnie działa, z uwagi na to że jeden router w moim domu na 3 osoby to było za mało, mam 2 umowy więc 2 routery. jeden jest w moim pokoju łączy on z bts w wolicy gm łapanów. i na nim w dzień nic się nie da zrobić. predkości oscylują w granicach 0.1 czasami 10mb/s ale zwykle jest to 1-2mb/s. drugi router jest 10m dalej w innym pomieszczeniu. łączy z bts w miejscowości mierzeń, tutaj prędkości w dzień są w miarę stabilniejsze. natomiast w nocy, oj w nocy jest różnie. obecnie od paru dni, czyli zakładam że od momentu kiedy dzieciaki nie chodzą do szkoły. prędkości w nocy są raz dobre raz straszne. dzisiaj oscylują w granicach 1-3mb/s zwykle to było 15-20mb/s tak do tygodnia w tył. natomiast wróćmy do pierwszego routera łączącego się z wolicą. tutaj prędkości w tym momencie to 10-18mb/s natomiast w dzień na tym routerze nic się zrobić nie da. to co jest interesujące to że odkąd zauważyłem że w różnych miejscach domu łączy mnie z różnymi btsami, od ponad pół roku oba routery znajdowały się w pomieszczeniu w którym łączę się z mierzeniem. z uwagi na prędkości. w dzień były "fajne" czyli te 4-15mb. w nocy natomiast "super" zwykle powyżej 15mb/s. natomiast czasami się zdarza tak że na jednym routerze prędkości są "super" na drugim stojącym w tym samym miejscu prędkości są o 10mb/s niższe. nie wiem z czego to wynika.

Czego oczekuję, a no chciałbym jakoś to ogarnąć aby chodziło to w miare dobrze. kupić jakąś antenę -tylko jaką. i cieszyć się w miare stabilnym połączeniem. przez pierwsze półtora roku korzystając z wolicy internet miałem tylko po 23. ale za to jaki "szybki" powyżej 15mb.s w dzień dramat. od pół roku miałem w dzień z miarę z mierzenia, w nocy wciąż "super" natomiast teraz coś się psuje. nie wiem w które pasma powinienem uderzać. z tego co wiem mój router obsługuje tylko agregacje 2 pasm, i to tylko jakichś konkretnych. nie wiem natomiast jaką antenę wybrać, oraz w który nadajnik celować. z żadnym innym btsem z mojego domu się raczej nie połączę. przeszedłem go wzdłóż i wszerz. nawet z przedłużaczem wystawiałem router po ogrodzie ;) także to chyba jedyne opcje. jedna i druga ma swoje wady. ale może da się je jakoś zminimalizować. i zyskać trochę komfortu. ewentualnie może jakiś inny operator sprawdziłby sie u mnie lepiej? z tego co wiem pare osób używa tutaj LTE cyfrowego polsatu. ale sam nie wiem ich oferta jest jakoś dziwnie rozpisana bo:

Gdy jesteś w zasięgu LTE korzystasz zawsze z Internetu bez limitu
Po wykorzystaniu 45 GB transferu / mies., jeśli jesteś poza zasięgiem Internetu LTE prędkość Internetu spada do 32 kb/s

czyli oznacza to że jak łapie lte to mam gdzieś 45gb limitu i mam no limit, czy jednak mam 45gb limitu... nie bardzo to rozumiem w t-mobile chociaz wiem że mam faktycznie no limit.

Jeśli chodzi o moją lokalizację są to zagórzany 89 gmina gdów. neostrada odpada max co daje tutaj radę to 6mb/s ;) chociaż czasami tęsknię za nią... te 6mb.s było chociaż stabilne.

bawiłem się trochę w hmanagerze i na mierzeni prędkości wyglądały z godzine temu tak
800 -3,5mb
1800 -10mb
2100 -brak
2600 -speed test wysiada nci nie pokazuje.
autmatyczne daje agregację 800+1800 lte+ i generalnie z prędkościami jest różnie w jednej minucie testu jest to 2mb/s 3min później jest to 10mb/s

niestety w tym momencie nie mam jak podłączyć routera u siebie żeby sprawdzić wolicę, za to mam w pokoju telefon z mobilnym t-mobile i widze że prędkość jest tutaj w granicach 10-16mb/s stale. niestety nie znam adresu żeby połączyć sie z panelem i wykombinować jakie hasło dać w Hmanagera, dla routerów jest to 192.168.8.1, ale dla internetu w telefonie chyba nie, gdyż takiej strony mi w ogóle nie znajduje... byłoby to znacznie prostsze niż lawirowanie z routerem między pokojami. no ale jeśli nie ma czegoś takiego (nie wiem) to zostaje mi biegać z routerami ;)
itq5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-10-12, 21:19

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: itq5 »

niestety już nie mogę wyedytować posta, ale myślałem bo naczytałem się że zmiana pasma z 2.4ghz na 5ghz może pomóc, no ale kurcze jest problem. o tyle o ile sieci w 5ghz mi wyświetla w laptopie. to niestety połączenie z nimi jest praktycznie niemożliwe. niby podłącza. ale nic nie działa. później rozłącza i pisze że nie można się połączyć z siecią, sieć 5ghz znika z listy sieci i tak w kółko. aby sieć 5ghz pojawiła się ponownie do wyboru, musze na stronie routera wyłączyć ją, oraz włączyć ponownie. moja karta sieciowa obsługuje 5ghz jej model to intel dual band wireless-ac 8265 także nie bardzo wiem o co chodzi, a chciałbym jeszcze tę opcję sprawdzić...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: matek451 »

Masz i tak bardzo dobre wyniki jak na T-Mobile i ten domowy. W takich lokalizacjach to normalne, BTS Wolica około 3km i na nim LTE800 T-Mobile i LTE1800NetWorks oraz agregacja tych pasm z niego. Pokaż screeny z Hmanagera dla pasm LTE1800 i LTE800 oraz agregacji LTE1800+800. Alerzede wszystkim sprawdż 3G na UMTS2100HSPA+SC bo działa z reguły dużo szybciej niż LTe z takiego BTS-a.
Ciesz się że to nie BTS tylko z LTE800 bo na takich to jest dramat. W Mierzeniu nie ma BTS-a NetWorks.
Sam pomysł na dwa abonamenty to jakieś nieporozumienie, po co?
Nie interesuj się CP bo ci sąsiedzi nie mają pojęcia jakie to g... uciebie. Oferta słaba z FUP, a na dodatek Infrastruktura uboga. BTS-y Brzezowa i Gdów z LTE1800 i LTE900. Ale najszybszy powinien być Play który ma na swoich BTS-ach 4 pasma LTE z agregacją, ten w Gdowie 5G Ready a w Brzezowej z LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Niezależnie od wyboru operatora konieczna antena zew.
itq5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-10-12, 21:19

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: itq5 »

matek451 pisze:Masz i tak bardzo dobre wyniki jak na T-Mobile i ten domowy. W takich lokalizacjach to normalne, BTS Wolica około 3km i na nim LTE800 T-Mobile i LTE1800NetWorks oraz agregacja tych pasm z niego. Pokaż screeny z Hmanagera dla pasm LTE1800 i LTE800 oraz agregacji LTE1800+800. Alerzede wszystkim sprawdż 3G na UMTS2100HSPA+SC bo działa z reguły dużo szybciej niż LTe z takiego BTS-a.
Ciesz się że to nie BTS tylko z LTE800 bo na takich to jest dramat. W Mierzeniu nie ma BTS-a NetWorks.
Sam pomysł na dwa abonamenty to jakieś nieporozumienie, po co?
Nie interesuj się CP bo ci sąsiedzi nie mają pojęcia jakie to g... uciebie. Oferta słaba z FUP, a na dodatek Infrastruktura uboga. BTS-y Brzezowa i Gdów z LTE1800 i LTE900. Ale najszybszy powinien być Play który ma na swoich BTS-ach 4 pasma LTE z agregacją, ten w Gdowie 5G Ready a w Brzezowej z LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Niezależnie od wyboru operatora konieczna antena zew.

generalnie troche namieszałem grzebiąc teraz nie wiem skąd wziąłem tą mierzenie ale skoro ją wziąłem to jakoś po cyfrach gdzieś musiała być. sam nie wiem... tutaj są screeny o które prosiłeś https://imgur.com/a/tcWc1d9 odnośnie 3g, wymusiłem je przez strone routera. prędkości rzędu 3-4mb/s. co do prędkości na lte obecnie na agregacji są jakby to powiedzieć różne. w jednej minucie jest 30mb/s w kolejnej 10mb/s. tak samo te diody czy kreski zasięgu na stronie, zmieniają się jak szalone lawirując między jedną a trzema. jeśli chodzi o pomysł na 2 abonamenty, wynikał on stąd że biorąc ten internet 2lata temu jak wychodził na testy, odpalając grę online u mnie na laptopie i włączając film na drugim ping był kosmiczny. podobnie zresztą było jak się ktoś choćby podpiął telefonem i przeglądał fb. nawet teraz sprawdziłem, przy samym podłączonym telefonie, na którym nic się nie dzieje... ping w grze to minimum 110 skaczący do 300 ponad. odłaczam i momentalnie wynosi 60-80. dlatego niestety ale na ten moment jedna umowa nie jest w stanie podołać. dlatego są dwie aby pozostałe dwa urządzenia męczyły się na jednym routerze, a ja żebym miał swój "prywatny"

Odnośnie tego playa, jak mogę to sprawdzić? wystarczy że kupię kartę i podepnę do telefonu. bo jak się domyślam w tego huaweia playa nie wsadzę. na stanie mam jeszcze alcatela link zone mw 40v ale także jest z t-mobile wiec pewnie brandowany... natomiast z tego co widzę play ma jakieś limity gb, chyba że czegoś nie dowidzę. także jakby nie patrzeć wolę jednak no limit w t-mobile ;) a antenę z chęcią zamontuję, jeśli to ma polepszyć jego działanie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: matek451 »

Jak jesteś taki zauroczony pd lat T-mobile a teraz świata nie widzisz bez jego domowego bez limitu to pozostaje męczyć się dalej i mieć nadzieję że nie będzie gorzej.. Antena wiele ci nie pomoże, wahania prędkości oraz niski DL to skutek przeciążenia BTs-a a co ciekawe korzystasz z tego z Grodkowic a nie z Wolicy. Sygnał na LTE800 słaby a na LTE1800 jeszcze gorszy. BTS po modernizacji i refarmingu na 1800 i 2100MHz. Domowy z T-Mobile ma tez duże problemy z ping i ,ogólnie routingiem do a gry na nim działają słabo. Ale rzeczowe argumenty do wyznawców niemieckiego operatora nie docieraja.Oni sa zachwyceni tym bez limitu i prędkościami po 1-2Nb/s.
W twojej sytuacji antena zewnętrzna była podstawą od początku. Kup 2 xATK-504 i spróbuj wymusić połączenie z róznymi BTS-ami na róznych kierunkach, pasmach i agregacjach.
Masz pewnie B525 , on działa z kartami wszystkich operatorów w tym z Play. Test zrobisz też na telefonie. Tak dla sprawdzenia jak moze dzialać normalny LTE bo wyznawcy bez limitu w T-Mobile nie potrzebują i raczej nie znają dużych prędkości,
A pomysł aby brać 2 abonamenty w tym jeden do gier to jakaś masakra gdy ma się dostęp do Neostrady, nawet 6Mb/s z normalnym pingiem.
itq5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-10-12, 21:19

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: itq5 »

tutaj nie chodzi o to że jestem czegoś wyznawcą... ale o to abym miał internet w miarę bez limitu z w miarę prędkościami. mieszkam w takiej dziurze że tutaj ciężko o cokolwiek. lokalni dostawcy niczego mi nie są w stanie zaoferować. a neostrada 6mb przy 2-3 urządzeniach także równała się temu że jak ktoś korzystał z internetu oglądając jakiś serial ja nie byłem w stanie dołączyć do gry ani na pc ani na ps4 bo ping był okropny... jeśli natomiast jestesmy przy t-mobile, wziąłem go pierwszym rzutem. także na początku działał super. nie było problemów wcale, no poza tym że wciąż podłaczenie się 2 urządzeń sprawiało że jedno ledwo dyszało. dwie umowy załatwiły sprawę. na pół roku. a cenowo wyszedłem i tak taniej niż w tamtym okresie na neostradzie która działała do 6mb/s. także powinieneś zrozumieć że dla osoby która nie widziała na oczy prędkości 10mb a co dopiero 20mb to było coś. jeśli zaś mówimy o no limitach, obecnie wg routera którego ja używam w ciągu prawie 2 lat wykorzystanie danych oscyluje na 13tb na drugim z którego korzysta reszta jest to 5.5tb. jak mam prędkości lubie obejrzeć netflixa w uhd a to troche pobiera. gorzej jak mi się odpala w 480p... patche do gier na ps4 nieraz mają kilkanaście gb, nie mówiąc już o wadze gier. i to nie jest tak że ja nie wiadomo co pobieram non stop torrentami. głównie pożera mnie własnie netflix i ps4. także ja nie mówie nie innym operatorom. może czegoś w playu nie dowidzę. ale z tego co widzę to za 80zł dają 300gb bez limitu. także prostą matematyką troche brakuje. zwłaszcza że internetu w moim domu używają 3 osoby.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: atento »

matek451 pisze:Jak jesteś taki zauroczony pd lat T-mobile a teraz świata nie widzisz bez jego domowego bez limitu ...

Domowy z T-Mobile ma tez duże problemy z ping i ,ogólnie routingiem do a gry na nim działają słabo. Ale rzeczowe argumenty do wyznawców niemieckiego operatora nie docieraja.Oni sa zachwyceni tym bez limitu i prędkościami po 1-2Nb/s.

Masz pewnie B525 , on działa z kartami wszystkich operatorów w tym z Play. Test zrobisz też na telefonie. Tak dla sprawdzenia jak moze dzialać normalny LTE bo wyznawcy bez limitu w T-Mobile nie potrzebują i raczej nie znają dużych prędkości,


Marketing PR play działa pełną parą ;) widać podwyżkę dostałeś :D
No cóż naganiacze też potrzebują pracy.
Coraz bardziej sobie folgujesz z naganiactwem, widać masz fioletowe spojówki zapewne od zielonych w portfelu.

Inaczej nie można interpretować Twoich wypowiedzi, idz na FB tmobile i tam jęcz jak to zle im działa siec, nie da sie grać a ich klienci ledwo pobieraja 30Gb w miesiącu... no tak... i są ogromne problemy z pingiem lecz musisz rzucic prace u fioletowych i isc na ich fanpage bo w play ping maja wieknszy o minimum 10ms niz tiłombajl :D

Ty zapewne jak skonczy Ci sie limit w play czytasz gazete zakupiona w markecie bo ledwo masz 1mbps :D słabiej niz w tiłombajl z problemami.




Chłop ma problem, dwa internety na umowe a rada zacna od naganiacza... kup pan play kolejny abonament, rada bezcenna.
Zwró
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: atento »

Tak sobie bąkam pod nosem... Naganiacz ma extra router niedostępny w sprzedaży... Ktoś musiał podpisać umowę i klauzule o poufności :papa:

Pff... Zte Poolska dało go dla testów żebyś sie chwalił, czy może play dał bo dostał do testów i przekazał Tobie?

W sumie to już bez znaczenia...
itq5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-10-12, 21:19

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: itq5 »

generalnie wciąż nie wiele wiem. noszę się z zakupem wyżej wymienionej anteny, ale chętnie wysłucham innych rad. oczywiscie jakiś starter playa też kupie żeby to zobaczyć jednak limity mnie przerażają. tak jak ostatnimi czasy w t-mobile przeraża mnie to że choć 2 routery się do siebie przytulają. są momenty że jeden osiąga prędkości 15mb+ drugi nie jest w stanie przekroczyć 1-2mb. dziś w tej sprawie dzwoniłem na infolinię. możliwe że coś jest uszkodzone, jako osoba z <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> zdarzało mi się pomieszkiwać w krakowie i mój router jeździł ze mną. więc gdzieś mógł puknąć stuknąć, i faktycznie się uszkodzić. nawet teraz jestem podpięty z telefonu bo "domowy" ma 15mb/s mój ledwo 1. a stoja w tym samym miejscu... dziwna sprawa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: b525s t-mobile, problemy z btsami/prędkościami no i szukam anteny ;)

Post autor: matek451 »

Nie żartuj, bo chyba tego co napisał poprzednik nie uważasz za sensowną poradę ? Merytorycznie jak zawsze nie ma wiele do powiedzenia więc prowokuje poprzez osobiste wycieczki. Nie moja winą jest że u ciebie T-Mobile działa jak działa, niestety ale blisko 2 lata oferty bez limitu danych zrobiło swoje, rosnący ruch sieciowy w T-Mobile przekłada się na problemy jego użytkowników. Nakładają się na to też te słabiutkie parametry sygnału na LTE1800 a nawet LTE800 więc zakup anteny to podstawa, sprawdzisz z nią i w razie czego podejmiesz dalsze kroki. Oczywiście nigdzie nie proponowałem ci abonamentu Play a jedynie sprawdzenie tego operatora w twojej lokalizacji.
ODPOWIEDZ