komputer i dwa routery

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dzems
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2018-08-24, 02:07

komputer i dwa routery

Post autor: Dzems »

Czy da się podłączyć do kompa router mifi i telefon (po wifi lub kablem) jednocześnie, aby korzystać z obu w tym samym czasie jako modemów?
grzechu1999
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-08-11, 18:25
Lokalizacja: Wieś

Re: komputer i dwa routery

Post autor: grzechu1999 »

Kiedyś korzystałem z czegoś takiego:
Główne połączenie z internetem poprzez modem USB bezpośrednio wpięty w komputer. Miałem dodatkowo w domu Wi-Fi więc pomyślałem, żeby to wykorzystać, więc udało mi się włączać aplikacje w taki sposób aby korzystały z konkretnego połączenia (w tym przypadku wifi). Zrobiłem dodatkowy skrót na pulpicie np. do firefoxa, który, przekierowywał do skryptu .bat, który sprawiał że firefox korzystał wyłącznie z połączenia wifi. I tak sobie korzystałem z modemu LTE na chrome i innych aplikacjach a w firefoxie coś sobie ściągałem w tym samym czasie przez wifi.
Nie pamiętam teraz dokładnie jak to zrobić, poczytaj jak włączyć aplikację korzystając z konkretnego połączenia sieciowego, np. tu: https://superuser.com/questions/92414/h ... -windows-7
joker77
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-09-09, 08:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: komputer i dwa routery

Post autor: joker77 »

Prawdopodobnie chodzi ci o Bonding, czyli sumowanie łącz, do tego potrzebny jest dodatkowy serwer podłączony szybkim łączem, w najprostszej wersji:
- ty łączysz się z domowym urządzeniem (serwer), urządzenie tworzy wirtualne kanały (po jednym na urządzenie z dostępem do internetu) do serwera, serwer sumuje wirtualne kanały i wysyła dane jako jedno.

W innej metodzie łączysz się z domowym (serwer), ono wie że jest więcej niż jedno urządzenie i wysyła sygnał przez to:
- najmniej obciążone
- wg. usług, np. ruch www przez urządzenie A, poczta przez urządzenie B
- przez urządzenie A, B jako backup

Obecnie wykorzystuje bonding i spinam 4 urządzenia (routery LTE) przy pomocy raspberry pi, dzięki temu osiągam prędkości rzędu 70 down, 50 up, ze względu na użycie raspberry pi prędkość ogranicza się do maksymalnej 85M b/s, po prostu urządzenie szybciej nie da rady, z tym że prędkość jest praktycznie stała przez cały dzień. Do tego wynajmuje serwer za 8 euro, co zaspokaja moje potrzeby na wysoką prędkość uploadu.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: komputer i dwa routery

Post autor: Tinkas »

Jeżeli miałoby to działać tylko na kompie, a nie z użyciem dodatkowego loadbalancera jak napisał Kolega wyżej, to przychodzi mi do głowy tylko rozwiązanie z ustawionym proxy na FireFox + statyczny routing do tego proxy przez WIFI.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: komputer i dwa routery

Post autor: dzejk »

Parę lat temu korzystałem z takiego rozwiązania przez takie coś https://www.raymond.cc/blog/bind-window ... rcebindip/
ODPOWIEDZ