Autostart Huawei lub Alcatel po podpięciu zasilania

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ze_ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-08-23, 15:09

Autostart Huawei lub Alcatel po podpięciu zasilania

Post autor: Ze_ja »

Pomoże ktoś z łopatologiczną instrukcją, jak skłonić bazowe, proste modele Huwai i Alcatela do tego, aby uruchamiały się i łączyły z Internetem po podłączeniu zasilania, bez potrzeby uruchamiania przyciskiem?

Mam też Netgear AC810 i w nim to pięknie działa bez żadnych modyfikacji. Pojawia się prąd, urządzenie startuje. Nawet po wyjęciu akumulatora. Chodzi mi o osiągnięcie takiego rezultatu z bazowymi Huawei (pod ręką mam akurat) E5573Cs albo Alcatel Link Zone (dali mi gratis w TM przy aneksie - ta sama cena z / bez urządzenia za ten sam pakiet przez SUK). Mam takie nieużywane, kilka sztuk i chętnie je zaanektuję udostępnienia Internetu w aucie i na jachcie. Chodzi o sytuację "włączam prąd, rusza modem / router". Prąd jest odłączany (czy po stacyjce, czy zegarowo z opóźnieniem, czy przełącznikiem na panelu sterowniczym), zatem nie chodzi o pracę 24/7. Włączam zasilanie gniazd 12 V - idzie prąd do modemu, a ten startuje sam :)

Od paru lat jestem bardziej "typowym użytkownikiem", po studiach nie miałem zbytnio czasu na zabawe z przerabianiem fabrycznego FW w routerach domowych, ale zawodowo mam do czynienia z FW różnych sprzętów, więc takich działań się nie boję, a jeśli jest proste obejście z altenratywnym oprogramowaniem lub jakaś ukryta funkcja do aktywacji, to dajcie proszę znać, co i jak. W razie czego mogę też ogarnąć inne urządzenia. Po prostu fajnie byłoby użyć tych, obecnie niepotrzebnych, które już mam, zamiast kupować kolejne Netgeary (tanie nie są).
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Autostart Huawei lub Alcatel po podpięciu zasilania

Post autor: dzejk »

O huawei było na forum.
ODPOWIEDZ