HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Zapraszam do pobierania lepszej apki (mojego autorstwa):
https://play.google.com/store/apps/deta ... er.huactrl

Proszę też o zgłaszanie z jakim routerem działa a z jakim nie (testowane na b525).
Obrazek
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: xyy333 »

link nie jest poprawnie wklejony

zainstalowałem na Honorze 5x; instalacja bez problemu, jednak program nie wstaje, nie podnosi się żadne GUI, pierwszy raz mam taką sytuację
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: huaCtrl aplikacja do zarządzania routerem

Post autor: radius »

Na Samsungu S5neo z Android 6.0.1 nie działa. Komunikat, że aplikacja została zatrzymana.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Dziwne a jaki android?
Obrazek
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: huaCtrl aplikacja do zarządzania routerem

Post autor: yerzu »

radius pisze:Na Samsungu S5neo z Android 6.0.1 nie działa. Komunikat, że aplikacja została zatrzymana.
Tak faktycznie był problem z androidami 5 i 6 już wrzuciłem update - niebawem się pojawi.

Edit: update już jest.
Obrazek
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: xyy333 »

teraz dziala, android byl w wersji 5 lub 6

reklama googla mocno utrudnia uzycie, nie proponuje by usunac, tylko mysle ze trzba by ja lepiej umiajscowic, ciezko ja zamknac palcem, moze zrobc wersje platna np. za 10 pln bez reklamy
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

xyy333 pisze:teraz dziala, android byl w wersji 5 lub 6

reklama googla mocno utrudnia uzycie, nie proponuje by usunac, tylko mysle ze trzba by ja lepiej umiajscowic, ciezko ja zamknac palcem, moze zrobc wersje platna np. za 10 pln bez reklamy
Planuję wersję bez reklam, ale powinno się dać "przescrolować" wskazniki... Chyba że po przewinięciu dalej zasłania?
Obrazek
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: xyy333 »

na glownej stronie da sie przewinac pod reklama
na stronie z band-ami nie da sie odslonic tekstu pod paskiem reklamy / przewinac gora - dol
warto by tez dodac wskaznik czy idzie w agregacji, urochaomienie pasm to jedno a fakt agregacji to drugie, w aplikacji huawei manager pokazuje czu jest obecne agregacja = LTE+
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Aha ok to dodam do każdej zakładki takie przewijanie. Info o agregacji jest od początku na samej górze ... hmmm ale skoro Ci się nie pojawia to coś tam się pewnie nie mieści - zaraz to zbadam.
Obrazek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: radius »

No dobra, a jak wpisać "kropkę" w polu IP?
Nie da się? Trzeba kopiować gotowy adres?
Po zamknięciu i ponownym uruchomieniu aplikacji wywala komunikat, który zasłania część klawiatury:
Obrazek
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
lukjod
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-01, 09:45

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: lukjod »

na 715 wszystko dziala ok, wszystkie kontrolki i ustawienia
fajna apka
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

radius pisze:No dobra, a jak wpisać "kropkę" w polu IP?
Nie da się? Trzeba kopiować gotowy adres?
Po zamknięciu i ponownym uruchomieniu aplikacji wywala komunikat, który zasłania część klawiatury:
Obrazek
A to mnie zastrzeliłeś... chyba coś z klawiaturą - masz domyślną z urządzenia czy jakąś instalowałeś? Testowałem na 4rech różnych smartfonach i 5 emulatorach i wszędzie jest kropka (w konfiguracji tego pola dopuszczalne są znaki .0123456789). Jeśli używasz innej klawiatury, napiszesz jakiej?

Dodałem aktualizację, która może naprawi ten problem (nie udało mi się odtworzyć tej sytuacji jednak zmodyfikowałem atrybuty pola IP). Niebawem będzie dostępna.
Obrazek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: radius »

Domyślna Samsunga. ROM oficjalny. Żaden MOD.
W polu login i hasło jest pełna. Odchudza się w polu IP:
Obrazek
Dam znać po aktualizacji.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: dzejk »

na e3372s trochę krzaków wyskakuje, ale ogólnie działa.
wybór pasm chyba lepiej rozwiązany w huawei managerze
animowana ikonka speedtestu sugeruje, że pomiar jest uruchamiany od razu po wejściu
Obrazek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: radius »

Po aktualizacji pojawiła się kropka. Dzięki!
Jednak na B315 wygląda to tak:
Obrazek
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

dzejk pisze:na e3372s trochę krzaków wyskakuje, ale ogólnie działa.
wybór pasm chyba lepiej rozwiązany w huawei managerze
animowana ikonka speedtestu sugeruje, że pomiar jest uruchamiany od razu po wejściu
Obrazek
Krzaki powinny zniknąć w nowej wersji (poszła do publikacji). Speedtest poprawiony - tak jak sugerowałeś, dzięki!
Wybór pasm jest rozwiązany w ten sposób tymczasowo, niebawem będzie wersja odczytująca obsługiwane przez sprzęt bandy co da większe pole do manewru bo na razie są wszystkie pasma nawet te co u nas nie występują.

Jeśli chodzi o Hmanagera to mnie strasznie irytował - miał ciągłe problemy z zalogowaniem się (nie mówiąc o wyglądzie :szok: ), za każdym razem musiałem aktywować okno wpisania danych po czym je anulować i załapywał ale czasami w ogóle nie chciał - dlatego napisałem aplikację. No i też chciałem zawrzeć w apce speedtest bo wg mnie lepiej jak używa się jednej aplikacji a przełączanie między dwoma jest irytujące. U mnie problem jest z obciążeniem BTSa wieczorem i muszę go przełączać codziennie więc zabawy trochę jest. Zapewne docelowo będzie aplikacja miała terminarz - aktywacja w tle z analizą (lub bez) i zmianą banda wg harmonogramu. Oczywiście na pomysły jestem otwarty :ok:
radius pisze:Po aktualizacji pojawiła się kropka. Dzięki!
Jednak na B315 wygląda to tak:
Obrazek
Krzaki znikną jednak ten błąd świadczy o rozłączeniu z routerem czego winny jest timeout, który jest ustawiony na 1 sekundę, zapewne dodam opcję wydłużania timeoutu (pewnie łączysz się przez WAN via VPN?). Wydłużyłem timeout do 5 sekund, mam nadzieję, że się nie zacznie sypać po jakimś czasie.
Obrazek
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Proszę o wystawianie opinii w google play :D
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Czy wymuszanie TDD w LTE faktycznie działa ?

U mnie po ustawieniu TDD 2600 przełącza się na WCDMA, HSPA a chciałem sprawdzić na wyszukiwaniu ręcznym czy mam coś z Plusa nadawane w TDD 2600 , ale w routerze mam kartę Orange...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: radius »

yerzu pisze:...Krzaki znikną jednak ten błąd świadczy o rozłączeniu z routerem czego winny jest timeout, który jest ustawiony na 1 sekundę, zapewne dodam opcję wydłużania timeoutu (pewnie łączysz się przez WAN via VPN?). Wydłużyłem timeout do 5 sekund, mam nadzieję, że się nie zacznie sypać po jakimś czasie...
Łączyłem się po WiFi we własnej sieci domowej.
Po aktualizacji krzaki zniknęły, dziękuję.
Nie ogarniam natomiast testera prędkości. Coś leci w Kbps, coś w Mbps po czym nie wiem jaki jest końcowy wynik. Da się to jakoś uprościć?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

onken pisze:Czy wymuszanie TDD w LTE faktycznie działa ?

U mnie po ustawieniu TDD 2600 przełącza się na WCDMA, HSPA a chciałem sprawdzić na wyszukiwaniu ręcznym czy mam coś z Plusa nadawane w TDD 2600 , ale w routerze mam kartę Orange...
Widocznie nie ma LTE, jeśli pokazuje zasięg to nie uruchomione LTE a jeśli w ogole brak to widocznie coś źle wyświetla moja apka, daj znać jak to wygląda będę wiedział gdzie poprawiać.
radius pisze:
yerzu pisze:...Krzaki znikną jednak ten błąd świadczy o rozłączeniu z routerem czego winny jest timeout, który jest ustawiony na 1 sekundę, zapewne dodam opcję wydłużania timeoutu (pewnie łączysz się przez WAN via VPN?). Wydłużyłem timeout do 5 sekund, mam nadzieję, że się nie zacznie sypać po jakimś czasie...
Łączyłem się po WiFi we własnej sieci domowej.
Po aktualizacji krzaki zniknęły, dziękuję.
Nie ogarniam natomiast testera prędkości. Coś leci w Kbps, coś w Mbps po czym nie wiem jaki jest końcowy wynik. Da się to jakoś uprościć?
Odpal sobie fast.com na przeglądarce - to jest test łącza netflixa i na nim bazuje bo jest to dostęp do realnej usługi a nie jak na speedtest.net gdzie wybierasz serwer z nie wiadomo czym związany... albo w ogole co gorsza serwer danego operatora co jest bardzo niemiarodajne. Test na fast.com tak działa - uśrednia ale aby określić max prędkość można zablokować kontrolki DLS i ULS - wystarczy dotknąć i będzie łapać maxa :)
Obrazek
STUDENTKA

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: STUDENTKA »

Testowałam z modemem E3372 hilink. Wykrywa go, zmieniam pasma i prędkości na tyle się różnią, że chyba działa.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Nowa wersja bardzo na plus :)
( podoba mi się ręczny wybór bandów )


Ale moim zdaniem jest nadal błąd, jak wybiorę B38 powinno pozostać na tylko LTE a on usilnie przełącza mnie na HSPA ( bo np brak pasma 2600 TDD )

Ale nie powinien sam zmieniać trybu sieci, sami ustalmy auto, LTE czy mieszane

Ale nie powinno się to zmieniać po zmianie bandów.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: xander21 »

Brakuje iformacji o Band i Width na modemie e3372h.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Nie wiem czy te stare modemy to pokazywały.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: dzejk »

@xander
A w panelu www masz to? Dopiero ten dodatkowy skrypt dla 17.100.13.x to pokazywał.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Blazer »

U mnie wszystko działa z B618 i tabletem Huawei
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: gurales »

A ja nie mogę się połączyć, cały czas pokazuje, że zły login lub hasło. Hasło na pewno dobre, login raz próbowałem domyślnie admin, a drugi raz nazwę wifi. Tylko, że nie czyta liter z i y. Inne też czasem trzeba kilka razy kliknąć, ale "z" i "y" za cholerę nie chcą się wbić.
lukjod
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-01, 09:45

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: lukjod »

Od kilku wersji nie moge wybrac band tylko pokazuje w set band prostokat i b1 + b2 i tak dalej ale nic nie moge zmienic ani wybrac poszczegolnych pasm android9 ruter b715
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: dzejk »

@gurales
Jak coś wam nie gra, to piszcie z czego korzystacie - na czym apka jest zainstalowana (jaki telefon, itp.) oraz z jakim routerem huawei się łączycie, najlepiej od razu podać numer softu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

U mnie działa ok na B715, ale czasem fakt band nie wybiera.
Ale ten speed test na głównej stronie to tylko śmieci moim zdaniem.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ