HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Tablelka jest błędna.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: -niXon- »

skoryguj te informacje, jak masz wiedzę gdzie tkwi błąd.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

B715 agreguje z 2100

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: -niXon- »

nie mam możliwości skorygować tamtego posta z tabelką,
to dopisz może tam tą informację w tym poście.
Awatar użytkownika
mewar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-07-31, 06:13

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: mewar »

Hej,

Apka łączy się z B818 i odczytuje statystyki, ale próba zmiany parametrów agregacji lub nawet restart routera nie działa. Poza tym przydałaby się informacja co w tej chwili apka robi, typu: loguje się, odczytuje dane z routera, wysyła żądanie zmiany konfiguracji, itp. Fajnie by było dostawać jakieś potwierdzenie, że operacja się udała lub nie.
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Zrobiłem w końcu niezawiszający się odczyt danych i nie zapychający sesji. Sprawdźcie jak to działa u Was. Wersja PRO jest w trakcie publikacji jak na razie oprócz reklam ma dostępne widgety.

Co do b818 to nie jest przypadkiem maszyna z 5g? Niestety nie mam dostępu do tego routera ani do dokumentacji. Jak ktoś ma to poproszę może jakiś support uda się zaimplementować po omacku.
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Nie jest. Wersja 5G wygląda podobnie. Ale jest droższa. I nie ma w PL

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
sebapl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 191
Rejestracja: 2018-03-20, 06:08

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: sebapl »

nie wiem czy juz ktos pyjest szansa na IOS ?
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Ogólnie to zawsze jest szansa, jak mi wpadnie w ręce jakiś iPhone to nie wykluczone że znajdę czas na tę platformę. Zapewne istnieją jakieś emulatory ale nie miałem czasu zagłębiać się w ten temat.
Obrazek
sebapl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 191
Rejestracja: 2018-03-20, 06:08

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: sebapl »

no ja snie oddam :)
fajnie był było jak na iphona by sie cos pojawiło
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Myślałem nad tym aby napisać usługę w tle monitorującą podłączenie do stacji informującą lub/oraz zmieniającą pasma w celu przełączenia na nią z powrotem. U mnie jest tak że cały dzień główną jest stacja 2600 na szerokości 20 ale rano zawsze jest inna np. 1800 czasem 2100 no i muszę przełączać codziennie rano a lepiej żeby się to robiło samo.

Sądzicie, że taka funkcjonalność byłaby przydatna?

Ps. Chciałem wziąć b818 do biznes box w play ale baba mi powiedziała że się nie da haha żałosna firma... tak wiem że mogę sobie kupić ale w cenie 900zl to już wolę ten nowy z 5g za 1200 na wolnym rynku... Tak więc ze wsparciem b818 musicie poczekać ☹️
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

@yerzu, po prostu Play na noc wyłącza 2600.
Może inni operatorzy także.
Mam to samo.
Dopiero od 6 rano wraca spowrotem 2600

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Haha coś jak szlaban tylko w jakim celu. Ale niedawno jeszcze o 2 w nocy działało stąd mój wynik testu w stopce play + plus gdzie na samym playu 250. Nie wiem czemu wyłączają na kilka godzin ale na bank po 2giej w nocy może oszczędzanie energii?
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Ktoś pisał że to może zmniejszanie promieniowania podczas małego obciążenia sieci...

Nowe normy, nowe przepisy...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Wg mnie raczej oszczędzanie prądu niż voodoo itp. bzdury jak chmura z nad pobliskiej umarłej elektrowni :gwiazdki:

A widzę że masz promo t-mobile.. Miałem bo u mnie teoretycznie jest ich nadajnik i 3 lata temu było fajnie na b525 agregował szło jakieś 150mbps ale po roku nagle max 60mbps pytełem na info zarzekali się że "nonsens" - kłamali co Ty na to? Ten sam nadalnik na playu aktualnie 250mbps w szczycie 90mbps (19:00) a tmobile max 20mbps nie kumam podejścia do klienta.
Obrazek
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: DonMattheo »

Najpierw zaczęli wyłączać 2600 z Playa później T-mobile, opisałem sytuację w osobnym wątku.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

@jerzu

Wszystko zależy od BTSa, lokalizacji
U mnie mam na T-Mobile 220-300 nawet

@DonMattheo

Składałem reklamacje i już nie wyłączają na moim 2600

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: matek451 »

@yerzu nie żadna żałosna firma tylko ty zadajesz się z nieodpowiednimi konsultantami Play. Oferta dla BizBOX oczywiście jest z B818, optymalna czyli promocja dla "nowych REGON" wyglada tak jak na stronie tylko w umowie na 25 m-cy pierwsze 6 m-cy jest za zero złotych, wzieta w tym tygodniu, następujace warunki, 2 numery głosowe plus karta internetowa 300GB koszt , abonament przez 6 m-cy za zero złotych , potem 100 zł netto, do tego dobrany router B818 za 179 zł netto i co miesięczna opłata w wysokości 10 zł czyli razem 429 zł netto. Znajdź gdzieś lepsza ofertę z takim routerem, no i na numerach głosowych masz przez 12 m-cy po 80GB a potem 40GB. Jeden numer głosowy plus internet 300GB jest na takich samych warunkach za 70 zł/m-c. Po uwzględnieniu rabatu 0 zł/6m-cy dla dwóch numerów abonament wychodzi 76 zł netto a dla jednego 53,20 zł nett na m-c.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: wojteks »

Normy pola EM w Polsce są ostre, napakowanie na maszt wielu nadajników może skutkować ich przekroczeniem w stosunku do tego na co ma pomiary dany operator, jeden ze sposobów ograniczania pola EM jest wyłączanie nadajników (ewentualnie istotne zmniejszanie mocy).
Nie pomagam na PW!
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

matek451 pisze:@yerzu nie żadna żałosna firma tylko ty zadajesz się z nieodpowiednimi konsultantami Play. Oferta dla BizBOX oczywiście jest z B818, optymalna czyli promocja dla "nowych REGON" wyglada tak jak na stronie tylko w umowie na 25 m-cy pierwsze 6 m-cy jest za zero złotych, wzieta w tym tygodniu, następujace warunki, 2 numery głosowe plus karta internetowa 300GB koszt , abonament przez 6 m-cy za zero złotych , potem 100 zł netto, do tego dobrany router B818 za 179 zł netto i co miesięczna opłata w wysokości 10 zł czyli razem 429 zł netto. Znajdź gdzieś lepsza ofertę z takim routerem, no i na numerach głosowych masz przez 12 m-cy po 80GB a potem 40GB. Jeden numer głosowy plus internet 300GB jest na takich samych warunkach za 70 zł/m-c. Po uwzględnieniu rabatu 0 zł/6m-cy dla dwóch numerów abonament wychodzi 76 zł netto a dla jednego 53,20 zł nett na m-c.
Napisałem "do" w sensie, że mam już biznesbox brałem bez routera i nie można "dobrać" w trakcie więc takie traktowanie klienta biznesowego.
Obrazek
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Nie wiem czy mogę ale chyba tak bo to wątek o huaCtrl, oto link do wersji pro dla chętnych

https://play.google.com/store/apps/deta ... huactrlpro

Niektórzy spytają czemu tyle... Ja z tego do ręki mam jakieś 10,5zł szok co :wow:

PS. Coś z wiadomościami się niedobrego stało na forum - wysypuje się mysql.
Obrazek
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: -niXon- »

DonMattheo pisze:Najpierw zaczęli wyłączać 2600 z Playa później T-mobile, opisałem sytuację w osobnym wątku.
gdzie pisałeś o tym ?
od której godz wyłączają 2600 ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

u mnie od 1 do 6, ale nie do końca wyłączają ,tylko na chwile, potem niższa moc, może i taki zabieg jest robiony kilkakrotnie.
Ale to nie wątek o tym Panowie, jest inny na ten temat, Nie róbcie śmietnika.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

No u mnie regularnie nawet w ciągu dnia robi sie zanik łączności... Chyba muszę to zgłosić do play ale najpierw podłączę b525 zamiast b715 aby wykluczyć problem sprzętowy.

Na ten moment w wersji pro zaimplementowałem przycisk reconnect dzięki któremu łączy z pasmem na którym jest nasz wybrany band a potem automatycznie przywraca ustawienie agregacji usera. Jak na razie działa świetnie klikam raz i najpierw łączy z 2600 a potem zaraz na all fdd aby agregacja się załączyła. Po nocy router sam mi się łączy z biednym 1800 po reconnect załącza 2600 a potem all fdd. Jest to odpowiednik podwojnego przełączania manualnego... Wszystko to dzieje się po kliknięciu w przycisk na pierwszej zakładce jest to pierwsze opcja ktorej nie da się tak sprawnie przeprowadzić z poziomu konkurencyjnego hmanagera ;)

Przy okazji mam pytanie czy obsługa wielu routerów byłaby przydatna... Co sądzicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Obawiam się że odpiszą Ci to co mi odpisali.
"Sprawdziliśmy, Pana urządzenie loguje się do LTE2600 cały czas"

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Ktoś wstawił ocenę że działa z b818.
Obrazek
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1716
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Mig25 »

yerzu pisze:No u mnie regularnie nawet w ciągu dnia robi sie zanik łączności... Chyba muszę to zgłosić do play ale najpierw podłączę b525 zamiast b715 aby wykluczyć problem sprzętowy.

Na ten moment w wersji pro zaimplementowałem przycisk reconnect dzięki któremu łączy z pasmem na którym jest nasz wybrany band a potem automatycznie przywraca ustawienie agregacji usera. Jak na razie działa świetnie klikam raz i najpierw łączy z 2600 a potem zaraz na all fdd aby agregacja się załączyła. Po nocy router sam mi się łączy z biednym 1800 po reconnect załącza 2600 a potem all fdd. Jest to odpowiednik podwojnego przełączania manualnego... Wszystko to dzieje się po kliknięciu w przycisk na pierwszej zakładce jest to pierwsze opcja ktorej nie da się tak sprawnie przeprowadzić z poziomu konkurencyjnego hmanagera ;)

Przy okazji mam pytanie czy obsługa wielu routerów byłaby przydatna... Co sądzicie?
A czy byłbyś w stanie napisać taki skrypt na openwrt ? Nawet przełączanie w telefonie staje się upierdliwe , a router z crona mógłby to robić z automatu u 6 rano , albo jeszcze lepiej w ogóle sprawdzać pasmo , i je przerzucać.

Co do obsługi wielu urządzeń , to swego czasu miałem na działce B315 a wdomu B715 ,były ustawione te same sieci i hasła i nie było problemy z hwmanager.
Również co bardziej zapobiegliwi mogą używać dwóch modemów na raz jako backup , lub nawet aby zwiększyć szybkość. W każdym razie mi osobiście na razie taka funkcjonalność nie jest potrzebna.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: DonMattheo »

yerzu pisze: Na ten moment w wersji pro zaimplementowałem przycisk reconnect dzięki któremu łączy z pasmem na którym jest nasz wybrany band a potem automatycznie przywraca ustawienie agregacji usera. Jak na razie działa świetnie klikam raz i najpierw łączy z 2600 a potem zaraz na all fdd aby agregacja się załączyła. Po nocy router sam mi się łączy z biednym 1800 po reconnect załącza 2600 a potem all fdd. Jest to odpowiednik podwojnego przełączania manualnego... Wszystko to dzieje się po kliknięciu w przycisk na pierwszej zakładce jest to pierwsze opcja ktorej nie da się tak sprawnie przeprowadzić z poziomu konkurencyjnego hmanagera ;)
W Huawei Monitor i w LTE Inspecteur jest osobno wybór pasma wysyłania oraz pasm pobierania, agregację oraz pasmo główne można ustawić za jednym klikiem. Jak Francuzi zaimplementowali w swoich programach to znaczy te polecenia są w API.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Ale to wcale się nie ustawia na stałe.
Nie łudź się że tak ustawisz ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: DonMattheo »

Jak tylko operator nic nie kombinuje z pasmami to długo trzyma zadane ustawienie, ostatnio w T-mobile miałem kilkunastodniowe okresy połączenia na B7. Natomiast w pełnej wersji Huawei Monitor, oczywiście działającej ciągle na PC z Windows, jest ustawienie dot. kontroli konfiguracji pasm z 2 opcjami: wg. harmonogramu oraz "kiedy potrzebne" co oznacza że po zmianie pasma przez BTSa program przywróci zadaną konfigurację. Ma to swoje plusy i minusy. Tak jak pisałeś można to ogarnąć skryptem z zewnątrz albo w repo garyska jest taki na routery/modemy Huawei z modem AT.
ODPOWIEDZ