HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
j911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-02, 10:36

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: j911 »

Apologies for typing in English as I don't speak Polish. Im able to login to my B715 but not sure how to select bands as they all appear greyed out.

I'm running the app on Android pie Samsung Note 8 rom

Any instructions would be great.

Used google translate, hope its correct.

Przepraszamy za pisanie w języku angielskim, ponieważ nie mówię po polsku. Jestem w stanie zalogować się do mojego B715, ale nie jestem pewien, jak wybrać pasma, ponieważ wszystkie wydają się szare.

Korzystam z aplikacji na Androida Samsung Note 8 ROM

Wszelkie instrukcje byłyby świetne.
lukjod
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-01, 09:45

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: lukjod »

@ j911
its the flew of the apk, it should be corrected in future at least author has promised that 2 post above
j911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-02, 10:36

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: j911 »

lukjod pisze:@ j911
its the flew of the apk, it should be corrected in future at least author has promised that 2 post above
Thanks for letting me know.
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

That was a bug - please try latest version.
Obrazek
lukjod
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-01, 09:45

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: lukjod »

dzieki teraz jest ok
tgrzebien
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2017-02-27, 14:20

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: tgrzebien »

wiadomo co się stało z programem? bo jak chcę go znaleźć w sklepi play to wyświetla że nie znalazło elementu
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

a bo miałem w info niedozwolony link do paypala jakby ktoś chciał mi przesłać datek na rozwój apki, usunąłem jutro powinna się pojawić
Obrazek
Tomek PL
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-10-05, 04:25

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Tomek PL »

Jeszcze pytanie techniczne odnośnie apki i B715: u mnie ostatnio często są krótkie zaniki napięcia (1-2 minuty) czy po takim zaniku i odzyskaniu napięcia router pamięta ustawione apką agregację pasm czy wraca do ustawień fabrycznych i trzeba tę agregację ustawiać ponownie ?
Pozdr. TM
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Pamięta oczywiście.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Simono
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-11-21, 13:48

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Simono »

Apka wygląda nieźle. Czy po zaniku zasilania B525 i B528 będą pamiętać wybór pasm?
Fajnie by było jakby dało radę wpisać kilku routerów. Mam w tej chwili dwa, a dojdzie mi chyba trzeci z internetem od kolejnego operatora z racji kiepskiego działania większości w szczycie.
Tomek PL
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-10-05, 04:25

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Tomek PL »

Super - dziękuje bardzo za info.
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Simono pisze:Apka wygląda nieźle. Czy po zaniku zasilania B525 i B528 będą pamiętać wybór pasm?
Fajnie by było jakby dało radę wpisać kilku routerów. Mam w tej chwili dwa, a dojdzie mi chyba trzeci z internetem od kolejnego operatora z racji kiepskiego działania większości w szczycie.
Taka funkcjonalność zapewne się pojawi ale sądzę, że tylko w wersji płatnej PRO... chyba będzie to jakieś kilkanaście PLN. Powinna się pojawić jeszcze w tym roku.
Obrazek
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: xyy333 »

Bardzo dobry pomysł z wersją PRO bez reklam, z ciągłym rozwojem aplikacji (o to łatwiej gdy praca nie jest czysto charytatywna).
Simono
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-11-21, 13:48

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Simono »

yerzu pisze:
Simono pisze:Apka wygląda nieźle. Czy po zaniku zasilania B525 i B528 będą pamiętać wybór pasm?
Fajnie by było jakby dało radę wpisać kilku routerów. Mam w tej chwili dwa, a dojdzie mi chyba trzeci z internetem od kolejnego operatora z racji kiepskiego działania większości w szczycie.
Taka funkcjonalność zapewne się pojawi ale sądzę, że tylko w wersji płatnej PRO... chyba będzie to jakieś kilkanaście PLN. Powinna się pojawić jeszcze w tym roku.
W takim razie czekam.
Jak wygląda kwestia obsługi B315s-22 bo nie pokazuje pasm? Da się coś z tym zrobić?
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Niestety nie mam tego routera ale jak mi sie gdzieś nawinie to zobacze o co chodzi, chyba że jest tu też ktoś inny z tym sprzętem co by potwierdził/zaprzeczył zgodność?
Obrazek
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: DonMattheo »

Zerknę na działanie B315 z apką w niedzielę bo akurat muszę go przetestować ze starą anteną Cybertecha no i zaktualizować do najnowszego softu z 4PDA.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1713
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Mig25 »

Na Samsung Galaxy S7 ze standardowym Androidem 8.0 nie działa ustawianie pasm. Zawsze po naciśnięciu ołówka wywala sie i jest napis aplikacja została zatrzymana.
Poza tym wydaje mi się że program na stronie glownej kilka razy odświeży wskaźniki i to wszystko (wskazniki po prostu staja w miejscu).
Czesto też obserwuję ,że wskaźniki Download są ,natomiast Signal w ogóle nie ma, dopiero po kilku zamknieciach i otwarciach na nowo programu sie pojawiaja.
Być moze to wina tego ,ze router B715 (a wlasciwie firmware z Play i byc moze innych) liczy czestosc logowan i np na stronie gdy chce sie zalogowac to wyswietla sie komunikat w stylu : uzytkownik loguje sie zbyt czesto...

A przy okazji przydalo by sie ,aby glowny ekran ze wskaznikami automatycznie nie przygasal (np do ustawiania anteny badz samego modemu).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Mam to samo na Samsungu A70

Wcześniej na Xiaomi Mi9 było ok.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1713
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Mig25 »

A na Samsungu A40 żony ołówek do zmiany bandów działa....
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: DonMattheo »

Z B315s-22(21.333.01.00.00_M_AT_04.10 & WEBUI_21.313.05.00.00_Mod1.7) apka nie wyświetla pasma oraz szerokości kanału, tylko częstotliwość. Jednak identyczna sytuacja występuje również na HManager. Zmiana częstotliwości działa.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Ta staroć router tego nie pokazuje.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

Mig25 pisze:Na Samsung Galaxy S7 ze standardowym Androidem 8.0 nie działa ustawianie pasm. Zawsze po naciśnięciu ołówka wywala sie i jest napis aplikacja została zatrzymana.
Faktycznie, dziwne bo na andku 9 tego problemu nie ma ale poprawiłem i niebawem pojawi się update.
Obrazek
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1713
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Mig25 »

Po update ołówek na S7 już działa :)

ALe z zamarzaniem wykresów i powiązanym z tym :"Ten użytkownik loguje się zbyt często. Spróbuj później." ciągle aktualne.
Najprawdopodobniej program próbuje otworzyć za dużo połączeń do routera na raz...
yerzu
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-10-06, 09:24

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: yerzu »

A jaki router? Dziwne bo apka korzysta z sesji usera i loguje sie tylko raz chyba ze napotka błąd sesji. Do tego korzysta z kolejki tzn polecenia wymagające sesji są puszczane w kolejce jedno po drugim. Może za często wyłączasz i zaraz włączasz (choć i taka czynność została uwzględniona w implementacji przez zapamiętanie ostatniej sesji). Całe to "sesjowanie" ma swoje wady np. jeśli włączacie apke ponownie i wskazniki sygnału nic nie pokazują lepiej poczekajcie 30s zamiast restartować apkę... dodam monit który będzie ostrzegał przed taką sytuacją.
Obrazek
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1713
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Mig25 »

Router to B715 z softem Play.
Tak jak pisalem ,po uruchomieniu apki ,po jakims czasie wskazniki sygnalu zamarzaja na dobre , a na stronie routera zalogowac sie nie da ,bo wyskakuje powyzszy komunikat. I
Mimo,ze wczesniej nic nie robilem. Jeszcze dlugo po zamkniexiu apki nie da sie wejsc zarowno przez strone jak i przez HManagera.
Na starym B315 takiego przypadku nie ma ,wiec podejzewam wlasnie ,ze soft z b715 wykrywa wieksza ilosc sesji.
KrisX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-04, 19:08
Lokalizacja: Poznań

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: KrisX »

Potwierdzam również mam problem "Ten użytkownik loguje się zbyt często. Spróbuj później." na Huawei B529
po chwili nie mozna sie zalogowac w rzegladarce musze restartować prądowo router
Simono
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-11-21, 13:48

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Simono »

Ja mam problem z aplikacją na routerze B535. Przez kilka sekund aplikacja pokazuje dane a później wszystko stoi w miejscu. Na B525/B529 dane są pokazywane cały czas poprawnie na bieżąco. Android 9
kasq32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-16, 19:44

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: kasq32 »

@yerzu Kiedy pojawi się wersja PRO? Masz w planach opcję zmiany wyglądu aplikacji? Tak, aby każdy ustawił wszystko pod siebie :D

P.S. Wiecie może jak to jest w końcu z tym B715? Agreguję pasma 800+1800+2100? Raz piszą, że agreguje, raz, że nie... I czy na ten moment nie jakiegoś nowszego routera Huawei z 3CCA?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: onken »

Tak, agreguje.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: HuaCtrl - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: -niXon- »

Obrazek

Z tym że zmiana, B715 agreguje też razem z 2100
ODPOWIEDZ