Modem LTE ExpressCard

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ch3mn3y
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-15, 10:04
Lokalizacja: Polska

Modem LTE ExpressCard

Post autor: ch3mn3y »

Jako, że to chyba mój pierwszy post na forum to witam wszystkich.

Z czym przychodzę? Otóż, jak wskazuje temat, szukam modemu LTE wsuwanego do portu ExpressCard.
Posiadam ja Della E5440, w którym jest modem HSPA+ zajmujący port mSATA. Po pierwsze i najważniejsze chciałbym zamontować jakiś modem LTE, problem w tym, że do portu mSATA znajduję tylko DW5808, który jest trochę niezbyt zgodny z naszymi częstotliwościami (jeśli dobrze widzę to pokrywa się tylko z B1)... Większość sensownych modemów to już niestety M.2...

Dlatego mam do Was pytań kilka:
1. Znacie jakiś sensowny i wspierający nasze krajowe sieci modem mSATA?
2. A może jakiś modem ExpressCard z LTE?

Lapek oprócz portu mSATA (który w sumie przydałby aię na drugi dysk SSD (akurat jest to port combo WWAN/mSATA/USB), aby rozdzielić te kilka gier, które mam oraz system) posiada także nieużywany slot ExpressCard/54 i fajnie by było go wykorzystać.
Z tym, że tu od razu pytania: Czy są modemy na 54? Albo coś co zasłoni otwór, gdy włożę kartę 34 mm?

Budżet? No nie wiem... Stówka? Dwie? Tyle kosztuje DW5808, a więc fajnie by było się zmieścić w podobnej cenie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE ExpressCard

Post autor: wojteks »

Wybór w zasadzie żaden, brak tego towaru na rynku, chociaż może ten pasuje https://www.kuzniewski.pl/p60346,dell-i ... an-4g.html
Nie pomagam na PW!
ch3mn3y
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-15, 10:04
Lokalizacja: Polska

Re: Modem LTE ExpressCard

Post autor: ch3mn3y »

Niestety. Delle E5400 i E5401 msją M.2 zamiast mSATA i taki też jest standard DW5820e. Nie pasuje więc do mojego lapka...

Powiadasz więc, że nie ma nic ani pod mSATA, ani pod ExpressCard?

W taki wypadku zostaje to co jest...
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Modem LTE ExpressCard

Post autor: key »

Na stronie Dell'a, po wpisaniu numeru seryjnego laptopa mozesz poszukac wszystkich pasujacych modemow.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ