Dostęp do panelu B529 w trybie mostu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
psci
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-12-06, 10:54

Dostęp do panelu B529 w trybie mostu

Post autor: psci »

Cześć,

Kupiłem Huawei B529s-23a (używany, dystrybucja T-Mobile) i chciałbym używać go w trybie mostu. Za modemem mam podłączony router MikroTika i na nim ogarnę routing i NAT.

Włączyłem funkcję mostu w B529 i wsztstko działa ok (internet działa, mam adres operatora na WANie routera), poza tym, że nie mogę się dostać do panelu modemu w żaden sposób.

Przy aktywowaniu opcji mostu jest enigmatyczny komunikat "Obsługa wyłącznie bezprzewodowego dodzwaniania w trybie mostu."

Może ktoś z Was wie jak dostać się do panelu modemu w takiej konfiguracji, najlepiej po kablu bo chciałbym wyłączyć wi-fi w b529?

Dzięki
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Dostęp do panelu B529 w trybie mostu

Post autor: frutis »

Dostęp do routera który jest ustawiony w trybie mostu działa jak dotychczas (na tym samym IP, domyślnie jest to chyba 192.168.8.1). Na MikroTik'u trzeba dodać prawdopodobnie IP z tej samej podsieci na interfejsie przez który jest podłączony router.
Simono
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-11-21, 13:48

Re: Dostęp do panelu B529 w trybie mostu

Post autor: Simono »

Jak ustawiłeś go w tryb mostu. Też mam ten router z T-Mobile ale nie widzę stosownej opcji.
ScApi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2017-09-24, 19:18

Re: Dostęp do panelu B529 w trybie mostu

Post autor: ScApi »

Obrazek
ODPOWIEDZ