huwaei e3372h zmiana na hilink

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

MiloszPL
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2020-02-01, 15:44

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: MiloszPL »

a na wersji hi link tez moze sie wlączyc blokada portu com?
charlie112

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: charlie112 »

Wersja hilink może upalić port USB i wywalić korki :D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: wojteks »

MiloszPL pisze:....Zniszczylem tylko modem za 200 zł. Tak jestj ak słucham ludzi, którzy sie na tym nie znają. Agregacja apsm nie bedzie odbierac na odległości 5 km. Akc 2 uni jest najlpesza anteną. Niczym sie nie rózni od kierunkowej 800 mhz. Zalet akc 2 uni jest to ,że jest malutienka a anteny sa na górze. Moge w ten sposób wylapac sygnal który jest na obszarze 5 cm. Po za tym jak szukałem rozwiazania to trafilem na speedtesty akc 20 kierunkowej i atk 504. Gośc mial lepszą predkosc na szerokopasmowej. Czytałem ,że na kierunkowych sygnał jest nie stabilny.
Dawno takich bzdur nie czytałem, te modemy na dziś są bezwartościowe (no może 10zł).

Akc 2 uni to tłumik sygnału a nie antena.

Skoro ktoś miał lepszą prędkość na szerokopasmowej atk 504 to ona jak najbardziej jest kierunkowa a nie dookólna.

Anteny kierunkowe (szerokopasmowe albo wąskopasmowe) zakłada się właśnie w celu poprawy/ustabilizowania sygnału i przeniesienia punktu odbioru z antenek urządzenia (w domu) na zewnątrz (np. na dach czy balkon/ścianę).

Poczytaj więcej ze zrozumieniem, wykonaj co koledzy sugerują albo modemy do elektrośmieci wrzuć.

Przypominam też że tu obowiązują zasady poprawnej pisowni, nie piszemy po polskawemu a jeżeli nie chce ci się poprawiać tego co przeglądarka podkreśla to jest to lenistwo i brak szacunku do czytających którzy chcieli (może nawet nadal chcą) ci pomóc.
Nie pomagam na PW!
MiloszPL
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2020-02-01, 15:44

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: MiloszPL »

Testowales kiedys akc 2 uni?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: dzejk »

Kolego, Twoje podejście do tematu skutecznie zniechęca ludzi, mających wiedzę, do pomagania.
Nawet mi się odechciewa czytając Twoje rewelacje, serio.
Chyba musisz poszukać sobie innych ekspertów.
charlie112

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: charlie112 »

Prośba do Moda o zamknięcie tego wątku, a najlepiej o jego usunięcie, bo szkoda miejsca na serwerze xD
MiloszPL
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2020-02-01, 15:44

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: MiloszPL »

Przepraszam. Dziękuje za pomoc. Prędkości zależa od wielu czynników i trzeba sprawdzić samemu np: na 1 kresce lte mam 10 mb/s pobierania a upload prawie zero. Na 5 jest 8 mb/s pobierani aa wysyłania 15m b/s. Poświeciłem na to prawie caly tydzień. Przeczytalem wiele rad a i tak wracam do punktu wyjścia. Tamte modemy to kosztują dziś 150 zł a router to 700 zł. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem. Mnie interesuje prędkość nie sygnał.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: matek451 »

Poczekaj jak sie pojawią liscie na drzewach to zobaczysz jak sprawdza się twoja "super"? AKc2 uni, nie rozumiesz ze prędkości zależą od parametrów sygnału a przede wszystkim od obciązenia sektora na BTS-ie Networks z którego korzystasz. Zanim zabrałeś się za grzebanie w modemie trzeba było sprawdzić jak działa internet Orange z BTS-a Zrębice, modem bez Hilinka pokazywał przecież CID. Tak jak pisałem w Orange na LTE800 to i tak masz dużo szczęścia jak osiagasz 10Mb/s . Sieć NetWorks oparta o 10MHz pasma na LTE800 ze stacji only 800/900 MHz to jest padlina, przyrost UL do 15Mb/s to skutek poprawy sygnału a niski DL to efekt przeciążonych BTS-ów Orange. Do tego operatora wystarczy nawet taki zabytkowy E3372/E3272. Szkoda ze swoje dałem wnukom do zabawy bo bym ci je podesłał za darmo, ich wartość jest znikoma a za 150 zł to można kupić https://allegrolokalnie.pl/oferta/route ... -b528s-23a z agregacją 2 pasm lte a mifi z 2 CC CA za 90 zł https://allegro.pl/listing?string=MF971 ... rice_to=90 na mf971v pasma do agregacji wybiera się w WebUI.
Specyfikacja http://www.cyfrowypolsat.pl/instrukcja_ ... 082012.pdf, zysk 2-3dBi, kabel h155 dł 10m ze złaczami to starta 4-6dBi sygnału czyli zysk jest ujemny, tak działa tłumik.
W przypadku zmiany FW na modemie/routerze zawsze robisz to na własne ryzyko, więc zanim się za to zabrałeś trzeba było pomyśleć czy dasz radę. Tymi modemami nikt już sie praktycznie nie zajmuje, @dzejk jest tutaj wyjątkiem, sam się mu dziwię ze mu się jeszcze chce. Modemy USB odchodzą do lamusa.
MiloszPL
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2020-02-01, 15:44

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: MiloszPL »

A mozna temu gosciowi zaufać? Widze, ze jest licytacja. Glównie chodzi mi o to, ze akc 2 uni zachowuje sie tak samo mimo 3 dbi zysku a atk 504 ma 10. Tydzien temu wyciągalem 40 mb/s. A teraz https://www.speedtest.pl/test/232437694 Moze faktycznie wtedy łączyłem sie z innym nadajnikiem, tego nie wiem. Odnosnie rotuera to sie zastanowie, choc i tak maiłbym go dopiero na wtorek.
MiloszPL
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2020-02-01, 15:44

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: MiloszPL »

Mam rozumiec, ze do tego routera za 90 zl nie musiałbym nic wgrywac? https://www.speedtest.pl/test/232439361 Czasami choroba ustaje. https://www.speedtest.pl/test/232439568 tu lepiej
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: wojteks »

charlie112 pisze:Prośba do Moda o zamknięcie tego wątku, a najlepiej o jego usunięcie, bo szkoda miejsca na serwerze xD
30 sekund i już zamknięty jakby co, jednak zobaczę jak się rozwinie i czy poprawa będzie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huwaei e3372h zmiana na hilink

Post autor: wojteks »

Poprawy nie widać a 30 sekund minęło jak nic.

Zamykam śmieciowy temat
Nie pomagam na PW!
Zablokowany