Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
shymon9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-03-24, 18:35

Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: shymon9 »

Tak jak w tytule. Problem po resecie do ustawien fabrycznych, dwie diody migają na zielono. Przy probie wgrania innego oprogramowanie wyskakuke "kod bledu 10 nie mozna znalezc portu". Robilem instalacje po spieciu pinow, bo wczesniej nie wykrywalo w ogole urzadzenia. DC unlocker nie wykrywa nic wiec nie wiem co juz jest zainstalowane w tym modemie. Znalazlem tu na forum taki link https://www.mediafire.com/folder/h7k67tbjt4x3w/e5573 ale brakuje tam instrukcji (widnieje tam plik tekstowy ale zostal zablokowany). Jako, ze jestem dosc zielony prosilbym o pomoc.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: dzejk »

zainstaluj sterownik data card , fcserial oraz łatkę bos_solution2 (jeśli masz windows 8 lub nowszy)
zrób restart i spróbuj ponownie wykryć modem w dc unlockerze.
oczywiście łączysz przez usb, a nie wifi.
shymon9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-03-24, 18:35

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: shymon9 »

Niestety wciaz nic, moze cos zle ustawiam wiec podsylam zdjecie. https://imgur.com/a/8lXMIGs
Dodam, ze za kazdym razem musze wykonac ten sposob z pinami, gdyz tylko wtedy modem widoczny jest w menadzerze urzadzen.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: dzejk »

A w metodzie igły soft i webui wchodzą?
shymon9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-03-24, 18:35

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: shymon9 »

dzejk pisze:A w metodzie igły soft i webui wchodzą?
Niestety nie
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: dzejk »

jakieś błędy?
skąd wiesz, że dobrze robisz?
shymon9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-03-24, 18:35

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: shymon9 »

Metoda igly to ten sposob ze zlaczeniem pinu, tak? Bo moze zle zrozumialem, gdyz jestem dosc zielony. Przez webui zrozumialem wejscie na 192.168.8.1 ale nie dziala ta strona. Napisze jeszcze raz od poczatku. Modem nie znajdowal sieci, reset itp nie dzialal wiec przywrocilem go do ustawien fabrycznych. Od tamtego momentu mrugal na zielono. Znalazlem taki film https://www.youtube.com/watch?v=q-K5xeUYeag i postepowalem wedlug podanych instrukcji. Problem pojawial sie w momencie instalowania firmware.u gdyz pojawialy sie bledy najpierw blad 12 a potem blad 10. Moze ta metoda z filmu byla zla i tylko pogorszylem cos? Tak naprawde nie wiem od czego powinienem zaczac. Czy musze cos wgrac, czy moze najpierw odinstalowac aktualne oprogramowanie (na dobra sprawe nie wiem jakie jest zainstalowane aktualnie gdyz DC unlocker nie znajduje modemu)? Wiem ze jest duzo podobnych postow, ale tak naprawde nie rozumiem wyjasnien pod nimi przez co nie sa dla mnie bardzo pomocne. Z gory dziekuje za wszelka pomoc. Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: dzejk »

jutro zerknę, dziś już nie dam rady, sorry.
shymon9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-03-24, 18:35

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: shymon9 »

Dobrze, nie ma problemu
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: dzejk »

Jeśli użyłeś pliku usbloader.bin z filmiku tego hindusa, to wykasowałeś sporo ustawień w modemie.
Zrób wg metody z naszego forum - instrukcja jest dla modelu e3372h, więc musisz podmienić pliki, ale wszystko masz na moim mediafire z podpisu.
http://www.mediafire.com/file/lmym1sz4z ... 2.pdf/file
shymon9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-03-24, 18:35

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: shymon9 »

Czy w folderze e3372_repair musze podmienic rowniez pliki go.cmd, adbwinapi oraz ptable-hilink, gdyz nie widze ich zamiennikow w folderze e5573 na mediafire? Dodam rowniez, ze w miedzy czasie skorzystalem z twojej instrukcji pod innym postem "Spróbuj wgrać wpierw soft przejściowy (po zwarciu pinów), tzn. taki który ma w nazwie cyfry .99." jednak wyskakuje blad 21 pomimo wgrania sterownikow.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: dzejk »

Te pliki zostają takie same, a podmieniasz przede wszystkim firmware i webui dla e5573s-320.
Plik usblsafe oraz reszta skryptów zostaje od e3372h.
Ponadto przed krokiem 6. tutoriala należy włożyć baterię.
shymon9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-03-24, 18:35

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: shymon9 »

Po uruchomieniu go.cmd na etapie "5) Wchodzimy do folderu „2. E3372h_repair”, uruchamiamy plik „go.cmd”(nie jako administrator), wybieramy 2 i klepiemy enter. W kolejnym okienku też dajemy enter" komputer co chwile wykrywa nowe urzadzenie tak jakbym rozlaczal i podlaczal urzadzenie co chwile, menadzer urzadzen co chwile sie odswieza wiec nie jestem w stanie przeprowadzic kolejnych etapow. Tak u mnie to wyglada: balong_usbdload %fastboot% -t ptable-hilink.bin -s4 -s14 -s16 usblsafe-5573bs.bin. Czy musze podmienic jeszcze jakis plik i czy w ogole ten usblsafe-5573bs.bin jest prawidlowy, gdyz posaida oznaczenie b? Innego niestety nie znalazlem. A jeszcze dopytam czy w folderze recovery plik usblsafe rowniez jest do zmiany?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: dzejk »

Nie musisz podmieniać pliku usblsafe - zostaw ten od e3372h. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Przed krokiem 6. tutoriala należy włożyć baterię.
Jeśli nadal będzie przerywać, to sprawdź/podmień kabel usb, bo wygląda, że coś z nim nie tak.
shymon9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-03-24, 18:35

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: shymon9 »

Ok cos poszlo do przodu, ale tylko na chwile. Po wgraniu sterownikow dla nieznanego urzadzenia pojawia sie cos takiego: https://imgur.com/a/iaRxZEZ . Wyczytalem w internecie ze to moze byc wina kabla, ale przetestowalem to na doslownie 6 roznych, wiec raczej to nie tego wina, chyba ze mam az takiego pecha i musze kupic nowy. EDIT: Widze ze ktos mial taki sam problem jak ja, postapilem wg tego co napisales "Odinstaluj sterownik MobileBrServ (mobile broadband hl service), zrób restart kompa. Zobacz, czy w napędach widać dysk od modemu." jednak nic to nie zmienilo. Dzieki z gory za odpowiedz, bardzo doceniam twoja pomoc :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z e5573s 320 po przywroceniu ustawien fabrycznych

Post autor: dzejk »

Pod koniec pdf'a, z którego korzystasz jest to opisane - spróbuj ręcznie zainstalować sterownik.
Generalnie jest to problem z usb 3.0 pod windows 10 - ponoć pomaga też wyłączenie tego w biosie / uefi.
ODPOWIEDZ