Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Na B818 zmienialem FW i dzialal bez problemu, robilem to plikiem. Klopot w tym ze oprocz strony Chinczyka ktory diluje sofrem na weechat nie ma nic co by pokrywalo sie z rynkiem EU softu.

Trzeba by miec kogos w serisie ktory by podrzucil plik do aktualizacji pod nasz rynek.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Dziwi mnie dlaczego Huawei nie udostępnia swojego softu na stronie. Tak aby była możliwość samodzielnej aktualizacji, nawet powrotu do wcześniejszych wersji. Przecież każdy poważny producent sprzętu obojętnie czy to telewizorów, tabletów czy telefonów tak robi. Huawei sprzedaje routery na Europę a potem ma wywalone na wszystko.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Cisniej support az w koncu ktos raczy sie zainteresowac, nie ma rady.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

mazut pisze:Cisniej support az w koncu ktos raczy sie zainteresowac, nie ma rady.
Szkoda czasu i nerwów. Poza tym zrobienie aktualizacji to pewnie kilka tygodni jak nie miesięcy.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Ale nie o poprawe obecnej, tylko o udostepnienie pliku z wersja 10..
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

mazut pisze:Ale nie o poprawe obecnej, tylko o udostepnienie pliku z wersja 10..
Pisałem do Huaweia i do Playa w tej sprawie. Huawei nie odpisał, Play rozkłada ręce.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

To pisac az odpisza, za darmo urzadzen nie rozdaja zeby olewac klienta :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: matek451 »

Ten Netgear NBK752 to zestaw NBR750 plus satelita RBS750, sprzęt z MESH na AX4200 więc zestaw na razie mega drogo ale za to trzeba placić, sam satelita kosztuje 1800 zł, więc router około 4000 zł. To gorąca nowość , póki co brak dokładnej specyfikacji na czym to chodzi ale sa juz dostepne pliki z FW do niego i satelity. Co do wsparcia Netgeara mam inne zdanie, na LBR20 aktualizację FOTA robiłem juz 2 razy a dodatkowo jest oddzielna aktualizacja softu dla modemu LTE dostepna on line ze strony Quectela.
Huawei a szczególnie polski oddział to ponury żart, to jest sprzęt o który dba tylko społeczność a nie producent.
OPPO to nieznana nowość z Plusa ale tyłka nie urywa. MC801a ma wszystko co potrzeba a jak nie to na jego temat sa już tony wiedzy bo od dawna jest konikiem wielu łebskich gości na całym świecie. No i za około 2 tys. jest MC7010, idealny jako modem 5G/LTE, w bridgu z zaawansowanymi routerami jak znalazł.
A z Huawei nie ma co pisać bo nie ma z kim.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

matek451 pisze:Ten Netgear NBK752 to zestaw NBR750 plus satelita RBS750, sprzęt z MESH na AX4200 więc zestaw na razie mega drogo ale za to trzeba placić, sam satelita kosztuje 1800 zł, więc router około 4000 zł. To gorąca nowość , póki co brak dokładnej specyfikacji na czym to chodzi ale sa juz dostepne pliki z FW do niego i satelity. Co do wsparcia Netgeara mam inne zdanie, na LBR20 aktualizację FOTA robiłem juz 2 razy a dodatkowo jest oddzielna aktualizacja softu dla modemu LTE dostepna on line ze strony Quectela.
Huawei a szczególnie polski oddział to ponury żart, to jest sprzęt o który dba tylko społeczność a nie producent.
OPPO to nieznana nowość z Plusa ale tyłka nie urywa. MC801a ma wszystko co potrzeba a jak nie to na jego temat sa już tony wiedzy bo od dawna jest konikiem wielu łebskich gości na całym świecie. No i za około 2 tys. jest MC7010, idealny jako modem 5G/LTE, w bridgu z zaawansowanymi routerami jak znalazł.
A z Huawei nie ma co pisać bo nie ma z kim.
Tylko że kupując tego Netgeara jest duże ryzyko, nie wiadomo jak to chodzi na naszym rynku. Kupisz sprzęt za 5tys i nie wiesz jak to będzie współpracować z naszymi sieciami. Nowość, której raczej u na nikt nie kupi i nie przetestuje. W razie problemów router będzie praktycznie nieodsprzedawalny. Też myślałem o MC801a. Chyba kupię na testy. ZTE nigdy nie miałem.

To jeszcze może być coś fajnego, do TPlinka jakoś mam większe zaufanie, mają raczej prosty ale niezawodny sprzęt. Chyba dziś królują w Meshach a do tego dokładają jeszcze modem 5G. Tylko raczej tani też nie będzie, obstawiam minimum 3tys:
https://www.tp-link.com/baltic/home-net ... o/deco-5g/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: matek451 »

Modem LTE20 kat. do tego 5G na wszystkich pasmach więc jak na X55 to nie widzę obaw, poza tym jest wersja EU, na LBR20 który ma EG18-EA nie ma problemów z LTE. Czekam aż stanieje i najlepiej sam NBR750 i się moze skuszę, szczególnie pod N78 jak powstanie.
A co to za królestwo MESH w wykonaniu TP-Linka, czym bije rywali? Ten router 5G to chyba już 2 lata temu zapowiadali, no i takie kostki to z reguły złącza TS9 lub żadne.
Router z 5G jak MC801a kupisz za 700-800 zł , ustawisz w bridge , do niego jaki chcesz router z WiFi 6, MESH i za około 2tysiace masz to samo ale 8xLAN. Za 2 tysiace to kupisz MC7010+MF18a, dokupisz routerAX600 i za około 3 tys. masz zestaw z zew. modemem 5G , anteną 4x4 i zaawansowany router domowy.
Jorg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-01-29, 07:52

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Jorg »

Tomaszglog pisze:
mazut pisze:Cisniej support az w koncu ktos raczy sie zainteresowac, nie ma rady.
Szkoda czasu i nerwów. Poza tym zrobienie aktualizacji to pewnie kilka tygodni jak nie miesięcy.
Jest szansa że jak będą mieli dużo zgłoszeń z całego świata to szybciej się pochylą nad problemem. To nie jest sprzęt za 100 zł żeby ot tak wywalić go do kosza z powodu błędu w sofcie i iść do sklepu po nowy.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Debik »

Jorg pisze:Jest szansa że jak będą mieli dużo zgłoszeń z całego świata to szybciej się pochylą nad problemem. To nie jest sprzęt za 100 zł żeby ot tak wywalić go do kosza z powodu błędu w sofcie i iść do sklepu po nowy.
Ale 99% użytkownikom ważne że otwiera się sracebook i inne strony. Więc ile by musiało być takich osób w tysiące chyba...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: matek451 »

Na 5g PRO2 to jeszcze coś rzeźbią, na starsze routery to już położyli lachę. Maja teraz inne problemy na głowie , to nie jest ich priorytet. To jest korpo tam jest określona scieżka dojścia do decyzyjnych , widać ze kolega nie miał do czynienia nawet z Huawei Polska. A jacy to specjaliści od PRO2 pokazuje temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... highlight=
Zapomnijcie o wsparciu w kwestii sprzetu Huawei.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

matek451 pisze: A co to za królestwo MESH w wykonaniu TP-Linka, czym bije rywali?
Nie chodzi o to czym bije rywali ale o to że TPLink ma sporą linię urządzeń mesh i przez lata ją rozwija. Inni produkują systemy mesh raczej okazjonalnie. TPLink mocno inwestuje w swojego mesha i praktycznie co chwilę słyszymy o jakimś ich nowym modelu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: matek451 »

To widać nie znasz oferty innych w tym temacie, oczywiście to inna pólka cenowa, jesli chodzi o TP-Linka to ich MESH zaczyna się od M9 Plus jesli chodzi o AC i od X50 jeśli mówimy o AX, dwuzakresowe popierdółki bez backhaula na dedykowanym pasmie to nie to, zresztą jak u każdego producenta.
A co do ich MESH z wbudowanym modemem 4G to X20-4g kosztuje około 1050 zł a na pokładzie jest stary modem 6 kat. LTE bez 2CC CA B7+B1 i B1+B3 a MESH na 2 pasmach bez dedykowanego do komunikacji miedzy satelitami. To taki podstawowy X20 za 450 zł do którego dołozyli modem i anteny 2x2 warte ze 150-200 zł i sprzedaja za 400 zł więcej .
DECO X90 z AX6600 kosztuje 1350 zł więc jak dołożą do niego modem 5G, anteny wewntrzne to cena 3 tysiace nie zdziwi za ten z linka.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Nie no znam oferty innych producentów. Sam szukam jakieś alternatywy dla moich powerlineów których kilka w domu posiadam Chciałbym zamienić to na jakiś ciekawy mesh. W tej chwili pod uwagę brałem TPLinka X68 , Huawei Wifi 7 i Asusa ZenWiFi AX XT8. Do TPlinka mam największe zaufanie ale X68 ma podobno braki jeśli chodzi o Wifi 2,4GHz a parę urządzeń jak kamery czy drukarkę mam na Wifi 2,4GHz dlatego szukam dalej. Huawei Wifi 7 nie wiem czy nie jest najbardziej mocarny ale to Huawei. Tej firmy po B618, B818 i CPE 2 PRO mam dosyć. Chyba najlepiej wypada Asus. Tylko nie wiem czy najpierw nie zastanowię się nad wymianą routera. Bo co mi z dobrego Mesha jak router co chwilę wisi. Najlepszy byłby mesh orbi 5G. Tam jednak cena będzie pewnie sporo za duża, obecnie na zagranicznych stronach widnieje cena katalogowa 1100 dolarów. Doliczając podatki to pewnie około 6 tys wyjdzie.

Jeszcze odnośnie CPE 2 Pro kilka osób pisało że na nowym sofcie są problemy praktycznie tylko z Play. Może czas spróbować innego operatora. T-Mobile bodajże ma teraz internet bez limitu. Tylko problemem będzie mój abonament w Play. Mam 4 karty sim powiązane ze sobą w Play i wyrwać się z Playa będzie ciężko. Odległość do nadajnika też mam najmniejszą do Play. Zresztą prędkości 100-200Mb/s w ciągu dnia dla mnie są rewelacyjne. Gdyby tylko nie ta aktualizacja i co chwilę wiszący router.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: matek451 »

Nigdy nie byłem fanem MESH ale zmodyfikowałem zdanie po odpaleniu LBR20 i dołozeniu do niego 2 satelitów RBS20, wszystko działa na trzech pasmach w AC2200 z czego jedno to 5GHz wykorzystywane do komunikacji pomiędzy LBR20 i satelitami. Nie odczuwa się istotnej róznicy przy połączeniach z nimi w szybkim roamingu. Mój pierwszy zestaw to 2x D-LINK COVR2200, jeden jako router z MC7010 w trybie bridge a drugi satelita, działa OK ale to nie klasa Netgeara.
Potestuję jeszcze zamieniajc te D-Linki zestawem Netgeara AC2200 RBR20+RBS20 bo mam na stanie a do RBR20 podepnę MC7010 /MC801a w bridge.
U mnie wszyscy operatorzy daja radę, nawet PLUS więc mam pole do popisu.
AX nie uzywam bo nie mam sprzętu z takimi kartami sieciowymi ale AC daje spokojnie radę.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1699
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Mig25 »

AC2200 to jest łączne połączenie z jednego radia 2,4GHz 300Mbps i dwóch 5GHz (każde po 887Mbps). Z tym ,że jedno radio 5GHz jest wykorzystywane tylko do mesha ( backhula , czy jak to się tam zwie) , więc powinno to być pisane jako AC1200 , czyli żadna rewelacja.
Dodatkowo backhul 887Mbps to prędkość teoretyczna ,jakby satelita był oddalony o 1m od niego, chyba każdy wie co to oznacza jak się satelitę przeniesie na drugi koniec domu , jak nic spadek o połowę. Może jak ktoś siedzi przy satelicie z laptopem i przegląda internet to dla niego rewelacja , ale zbudowanie na tym sieci domowej to na prawdę nic do pozazdroszczenia ( choć i tak jest skok w porównaniu z tanimi "meshami"). Generalnie jak można rozłożyć skrętkę to żadnych meshy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26128
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: wojteks »

Zgoda że AC2200 to marketing i AC1200 to nie rewelacja ale i tak 99% użytkowników to w zupełności wystarczy żeby nie ciągnąć kabli po istniejącym domu/mieszkaniu mając spójny, jednolity i z roamingiem system WiFi (mowa o LBR20/RBR20 i dodatkach).

Kto w domu do oglądania netflixa czy tam innego streamingu ma łącze światłowodowe 1 Gb/s czy szybsze? Może lokalne transfery z NASa się liczą ale to tez bez większego znaczenia bo to też dotyczy może 0.1% użytkowników (proste/starsze NASy zwykle mają tylko porty 1Gb/s).

To producenci sprzętu wmawiają nam że potrzebujemy WiFi 6 (AX) czy szybszych bo bez tego to jakbyśmy nie mieli WiFi, to tez marketing i nic więcej ale niektórzy się tym rajcują.

Po co się ograniczać, róbmy w domu kablowe 10Gb/s i to na pewno wystarczy do oglądania netflixa w 8 czy tam nawet przyszłościowo 16k.
Nie pomagam na PW!
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Tomaszglog pisze:Ostatnia aktualizacja zepsuła ten sprzęt. Do końca roku praktycznie z 7-8 miesięcy zapomniałem że mam router. Teraz próbowałem wszystkiego i zawsze brak efektów. Rano na CPE2 Pro w Play mam nawet 300Mb/s. W ciągu dnia 100Mb/s. Stabilny zasięg 5/5. Tylko co z tego jak router non stop się przywiesza.
Moze zrobmy weryfikacje ustawien tych h122 na nowym sofcie, onken pisal ze bez zmian dziala u niego poprawnie.
Moze gdzies w konfiguracji sprzetu jest bug na nowym sofcie i przez ta sa takie kwiatki.
Ja trzymam sie softu 10.. nie ma zadnych problmow z sim play w tym sprzecie od startu uzywania.
Nie uzywam wifi w h122, dns mam recznie wpisane na 1.1.1.1. Funcje link+, auto restarty, zapora off

Parametry odbioru
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: matek451 »

Backhaul między satelitami na 5GHz na wydzielonym kanale dziala z inną mocą niż 5GHz służace do komunikacji z klientami,. Przy pomiarze WiFi Analyzerem na telefonie przy LBR20 siła sygnału na 5GHz -22dBm, kanał 5GHz do komunikacji z satelitami siła sygnału -15dBm. AC1200 na 2,4+5GHz spokojnie wystarcza do komunikacji z klientami po WiFi, jeśli ktoś poszukuje wiekszych prędkości to wiadomo, kabel i sprzęt z lepszym radiem. Netgear obsługuje tez backhaul po kablu Ethernet.
Test Plusa na LTE2600+1800 obok LBR20 , prędkość 160Mb/s. Test przy SATEL.1 RBS20 stojacy około 12m od LBR po drodze kilka ścian DL 140- 150Mb/s , ostatni to garaż wolnostojacy z Satel. 2 RBS20 około 15m od LBR20 I 10m od Satel, 1 RBS20, dwie sciany nośne,prędkość w PLUSIE 100-120Mb/s.
Podobne testy z kartą PLAY zapewniaja prędkości 250-350Mb/s niezależnie czy korzystamy z LBR20 czy satelit w tej konfiguracji. Do sprawdzenia przy okazji jak wygladają prędkości w sieci lokalnej MESH AC1200.
Skrętka i dodatkowe AP OK ale zwykłe AP nie realizują fast roamingu, jesl ktoś ma sieć Ethernet to zestaw MESH i dodatkowe satelity z routerem spięte po kablu z obsługą takiego backhaul i fast roaming sa lepszym rozwiązaniem. Oczywiście mówimy o mobilnych klientach po WiFi bo stacjonarne podpina się po kablu.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Debik »

Ten problem z ukrytymi sieciami widocznymi pod wifi analyzer pamiętam był znany już odkąd b818 pojawilo w Play. Pomagało wyłączenie opcji link+ ale po restarcie i tak wracał do poprzednich ustawień. To wina skopanego softu od Huawei... Widac na Pro 2 jest podobnie
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1699
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Mig25 »

matek , to nie są wydzielone kanały , to są dwa osobne radia 5Ghz. I wszyscy dobrze wiedzą z jaką mocą na jakich kanałach mogą nadawać.
Wydaje mi się ,że dorabiasz teorię marketingowym bełkotem , a to urządzenie jest proste jak drut : trzy radia , w tym jedno do satelit i koniec, żadnych większych mocy , co najwyżej mniejszą moc ( ograniczoną programowo) ma to radio dla klientów.
To rób takie AP ,które FT realizują. Mesh o nie jest sieć do domu , tylko dziadostwo.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Wiem że temat jest o CPE Pro 2 ale temat Mesha mnie ostatnio mega interesuje. Bardzo fajny opis matek451 :) Szukam jakiegoś fajnego zestawu mesh, powiedzmy do 2000zł. Huawei Pro 2 jeszcze na chwilę zostanie, zobaczę jak zadziała z mostem. Jeśli nic z nim nie zrobią w Play to na testy wezmę ZTE.
Myślałem o TPlinku X68 ale wszyscy piszą że nie da się odseparować 2.4GHz od 5GHz. Jest Huawei Wifi7 ale ta firma mi działa już na nerwy. Może faktycznie sprawdziłby się jakiś Netgear ale tam chyba potrzebny większy budżet. Mam około 130m2 (parter, piętro) do pokrycia. Teraz jadę na Powerlineach. Tylko mam ich chyba 7 sztuk i denerwuje mnie ta plątanina kabli i jednak brak płynnego przełączania sieci. Obawiam się tylko żeby sobie nie zaszkodzić bo generalnie powerline spisuje się całkiem dobrze i stabilnie.
paprykx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-02-11, 13:39

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: paprykx »

Czy ktoś posiada z was problemy z DNSami z tym routerem? Mam średnio 3 razy dziennie problemy z DNSami, po restarcie wszystko wraca do normy. W trakcie problemu internet działa raczej normalnie - np. messenger działa ok podczas tego problemu (appka na desktopie). W zakładce diagnostyki ping na np. 8.8.8.8 daje timeout. Nie wiem czy to coś z routerem, czy na linii z dostawcą (LTE z Playa), sam już nie wiem. DNSy mam ustawione sztywno na 1.1.1.1/1.0.0.1 (na google'owskich jest to samo, więc to wykluczyłem).
Ostatnia aktualizacja softu nic nie zmieniła w tym temacie, jest tak samo niestabilnie jak przed aktualizacją.
Wiem, że temat trudny do zdiagnozowania, ale może ktoś miał podobny temat lub ktoś wie jak mogę zbadać ten temat bardziej, by zlokalizować problem w 100%? Karta sim była wymieniana rok temu, ale problem od dwóch miesięcy się znowu nasilił.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Debik »

@paprykx Ja też mam ostatnio podobne problemy z Dns na b818. Wywala mi strony podczas ładowania, pomaga kilkukrotne odśwież. I to na różnych urządzeniach. Spróbuj jesli używasz chrome wyłączyć uzyj bezpieczny DNS...
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Ja już się poddałem. Próbowałem wszystkiego, na sztywno ustawione DNSy nic nie dają. Router z Playem przynajmniej u mnie nie współpracuje. Co z tego że router hardware ma wypakowany pod korek jak software praktycznie uceglił ten sprzęt. Prędkości u mnie dochodzą do 300Mb/s a co chwilę występuje problem z ładowaniem stron. Wchodzę na daną stronę i ładowanie trwa dwie minuty. Czasem się sam odblokuje a czasem trzeba zrobić reset.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Debik »

@Tomaszglog Próbowałeś wpisać $('#dhcp_dns').show() i podmieniales Dns ?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: ktry »

Ja myślę że ten problem występuje tylko w sieci Pley . Ja jak włożę kartę Pleya to identyczny problem mam u siebie jak opisujecie.
Używam wprawdzie tego sprzętu w Plusie ,ale poświęciłem 5 zł na promocyjne 100 Gb w Pleyu. Jest tragedia mimo lepszych sped testów w pleyu internet jest praktycznie bezużyteczny. Lepiej działa Plus w godzinach szczytu z prędkościami rzędu 5-10 mbita niż Pley 50-100 mbit. To się nie nadaje nawet do przeglądania stron.
Dodam że ostatnio przetestowałem 100 Gb na Orange i działa bez problemowo jak w plusie.
Proponuję sprawdzić u innego operatora i wieszać psy chyba trzeba na pleyu a nie na Huaweiu. :)
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Debik pisze:@Tomaszglog Próbowałeś wpisać $('#dhcp_dns').show() i podmieniales Dns ?
Próbowałem. Nic to nie daje.
ODPOWIEDZ