Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grubby8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-06-22, 14:17

Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Post autor: grubby8 »

Witam mam router B315s-22 oraz antenę LTE cybertech na 1800 do nadajnika mam kilka km przez las. Ogólnie internet działa dość dobrze a najlepiej kiedy wymuszam 2100Mhz wtedy upload się zwiększa i mam bardziej stabilny ping. Problem pojawia się w nocy nagle znika internet na stronie routera "Brak usługi" Czasem pomaga restart czasem nie. Orange twierdzi że z nadajnikiem wszystko jest ok. Jakieś pomysły? dodam że w dzień żadnych problemów.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Post autor: onken »

Moze wyłączają w nocy któreś pasma. Tak jak to robi Play co noc

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
grubby8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-06-22, 14:17

Re: Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Post autor: grubby8 »

Jeśli by wyłączali to ni było by aż do rana. Więc niestety raczej nie to
Ze-nek
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2020-02-15, 11:17

Re: Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Post autor: Ze-nek »

"Brak usługi" pojawia się zazwyczaj kiedy BTS nie obsługuje danej częstotliwości, więc "onken" może mieć racje. To wcale nie oznacza, że chwilowy brak usługi skutkuje brakiem internetu aż do rana. Może to być chwilowy restart BTS-a i nawet tego nie zauważysz, ale router może już nie wznowić połączenia. Poza tym "internet działa dość dobrze" to pojęcie względne. Jest dużo niewiadomych aby stwierdzić jednoznacznie w czym problem. Podaj chociaż jakieś screeny kiedy działa i nie działa.
grubby8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-06-22, 14:17

Re: Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Post autor: grubby8 »

Właśnie znów nastąpiło odcięcie od sieci!!! Tym razem nie miałem ustawionej częstotliwości na sztywno. Play pewnie nadal będzie twierdzić że u nich wszystko ok. Dziękuję za odpowiedź Ze-nek uzupełniając informacje dość dobrze czyli ok 20Mb pobieranie i 4Mb wysyłanie. Router sam nawiązuje połączenie i nie trzeba go restartować. Internet wrócił zdążyłem odświeżyć tą stronę i znów zniknął jeszcze podczas pisania. Screena z napisem "Brak usługi" nie ma sensu wrzucać. Ale chętnie dodam screen z telefonu na którym wyszukiwałem sieć aby sprawdzić czy nadajnik działa. Na jednym screenie sieć PLAY LTE występuje na drugim nie. https://zapodaj.net/e680b78bf1829.jpg.html
https://zapodaj.net/bada337b7e729.jpg.html
Ze-nek
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2020-02-15, 11:17

Re: Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Post autor: Ze-nek »

To w końcu chodzi o Orange, czy Play?
Masz ustawione na sztywno "tylko LTE", czy "automatycznie" lub "LTE>UMTS"?
grubby8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-06-22, 14:17

Re: Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Post autor: grubby8 »

Mam telefon z Orange i nim sprawdzam czy nadajnik jest dostępny. Mam ustawione LTE na sztywno.
Ze-nek
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2020-02-15, 11:17

Re: Znika internet ORANGE szczególnie po 12 w nocy

Post autor: Ze-nek »

Masz telefon z Orange, a piszesz o Play. Twój Temat jest o Orange, a piszesz o Play. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
grubby8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-06-22, 14:17

Re: Znika internet PLAY szczególnie po 12 w nocy

Post autor: grubby8 »

W temacie była pomyłka... Play twierdzi że wszystko jest ok nie przekonuje ich pokazanie że na drugim urządzeniu w danym momencie również nie ma zasięgu LTE z ich sieci
ODPOWIEDZ