Jak poprawic Internet z telefonu w domu?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin1994zepper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-08-24, 12:22

Jak poprawic Internet z telefonu w domu?

Post autor: marcin1994zepper »

Witam,
Mieszkam w miejscowoście Szonów ( 48-250 głogówek ). Jest problem.... Otóż jest to domek jednorodzinny, w domku jest z 6 telefonów komórkowych. Większość sieć T - mobile. Problem jest tutaj z INTERNETEM w telefonie... w kuchni nie ma internetu, sporadycznie łapie "E", na podwórku jest, koło okna internet jest - Mówię tutaj oczywiście o "H+" bo LTE tutaj nie ma. a np na łóżku na 1 piętrze łapie internet ale to bardzo bardzo słabo, podejdę tylo do okna 4 metry i śmiga internet w telefonie jak tra lala. Dzwoniłem wiele razy do T-Mobile, oni nie widzą żadnego błędu, ani nic nie mają się do czego przyczepić. Wszystko u nich jest oki. Z zasięgiem w telefonie raczej nie ma problemu, jest wszędzie, tylko ten internet.

Ma ktoś jakiś pomysł żeby ten internet działał tak jak przy oknie, czy na podwórku? Jakiś wzmacniacz sygnału czy internetu czy GSM czy coś kupić? Ktoś coś doradzi? Kompletnie jestem bezsilny, a niestety nie chce mi się siedzieć ciągle przy oknie żeby był dobry internet.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak poprawic Internet z telefonu w domu?

Post autor: wojteks »

Tak, kupić router (skoro nie ma LTE to 3G) i do niego zewnętrzną antenę. W całym domu zrobić WiFi z tego routera czy tam dodatkowych AP.

Wzmacniacze są w handlu ale ich montaż jest nielegalny jeżeli nie zrobi tego operator.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ