Huawei B593s-22 soft kompatybilny z LTE-M

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nickel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-06, 20:23

Huawei B593s-22 soft kompatybilny z LTE-M

Post autor: Nickel »

Wersja krótka: B593s-22 przestał działać po wprowadzeniu LTE-M w Orange. Fiński soft V200R001B270D25SP02C07 naprawił u mnie problem i internet działa jak przed zmianami.

Trochę dłuższa: Pod koniec lipca dopadł mnie problem opisywany w wątku. Mam router Huawei B593s-22, internet nju mobile. Zestaw ten działał od kilku lat bardzo dobrze, jedyne dostępne pasmo to LTE 800mhz, brak zasięgu na wyższych częstotliwościach. Pod koniec lipca internet nagle przestał działać na LTE działało tylko 3G. Po wymianie kilku zdań z supportem okazało się, że orange włączyło na nadajniku z którego korzystam LTE-M i powyższy router będzie działał jedynie po aktualizacji oprogramowania. Brzmiało jak sugestia zakupu nowego urządzenia :/

Okazało się, że podobny "myk" zrobił operator Telia w Finlandii, na szczęście sprzedawali oni b593s-22 i wraz ze zmianami na nadajnikach wypuścili nowy soft. Wersja tego softu to V200R001B270D25SP02C07. Wątek na fińskim forum operatora telia.fi

Dzięki pomocy dzejka (dzięki!) i jego świetnej bazie softów dla tego routera udało mi się zmienić soft ze starszego vodafone na powyższy. Po wgraniu tego softu internet NJU działa jak przed zmianami związanymi z LTE-M. Dzięki temu udało się dać drugie życie temu dosyć staremu już routerowi. Ten nowy soft ma również wymuszanie konkretnego pasma, podobnie jak wgrywany przeze mnie wcześniej vodafone. Kilka zrzutów ekranu jest w paczce z softem. Uwaga, po wgraniu tego softu nie jest możliwy downgrade do starszej wersji. Nie jestem głównym użytownikiem tego modemu ale nie słyszałem narzekań na stabilność softu.

Przydatne info:
post opisujący procedurę wgrywania, jaki soft na jaki itp.
EdMarcello
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2014-07-17, 19:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: Huawei B593s-22 soft kompatybilny z LTE-M

Post autor: EdMarcello »

Witam,

mialem dokładnie te same problemy z routerem B593s-22 i z internetem Orange, dzięki tego wątku i wgraniu softu V200R001B270D25SP02C07 wszystko śmiga znowu! dziękuję za pomoc!
ODPOWIEDZ