B593s-22 oraz B593s-12 - sposób na zablokowaną aktualizację oprogramowania

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wookiepookie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-07, 18:56

B593s-22 oraz B593s-12 - sposób na zablokowaną aktualizację oprogramowania

Post autor: wookiepookie »

Witam serdecznie,

jestem posiadaczem b593s-12 i modem zaktualizował mi się do wersji firmware - V200R001B180D40SP04C748. Chciałem wgrać firmware z Vodafone, bo zależało mi na wyborze częstotliwości, a tu klops, została zablokowana aktualizacja, sposoby ze zmianami w hex nie działały!

Poszperałem w Internecie i znalazłem działający, i dość prosty sposób na naprawę tego problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=uMmgQ-B ... acioHuerto

Na tym filmie Pan z Filipin pokazuje jak krok po kroku wgrać firmware do modemy b593-931, jednak jest to prawie identyczny sprzęt i wszystkie pliki działają bez zarzutu. U mnie zadziałał sposób z przylutowanym kablem USB i cieszę się firmware z Vodafone.

Kilka uwag ode mnie:

1. Warto od razu wgrać firmware, który chcemy mieć w modemie, ten podany przez Pana z Filipin u mnie działał średnio.
2. Ważne, żeby spisać lub zrobić zdjęcie MAC, IMEI i numeru seryjnego modemu, bo potem trzeba je wprowadzić przez telnet.
3. Do połączenia telnet polecam użyć program Putty, ponieważ przy każdej komendzie trzeba usuwać literę "T" w wierszu poleceń, a ten z Windows słabo sobie radzi.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ