Jaki router do modemu ZTE MF823

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzesiek1991
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-07-29, 17:56

Jaki router do modemu ZTE MF823

Post autor: grzesiek1991 »

Obecnie mam TPLink MR3420. Router ma jednak problem z zawieszaniem się po kilku dniach od restartu. Sieć wifi jest widoczna ale żadne urządzenie nie może się z nią połączyć. Pomaga restart ale sytuacja się powtarza. Modem podłączony jest 1m kablem USB, przy podłączeniu bezpośrednio do routera był problem z zasięgiem i stabilnością pracy wifi. Kupiłem do niego zasilacz o większym amperażu, router działał poprawnie do ponownego zawieszenia. Instalowałem wszystkie dostępne firmware, na każdym problem się pojawiał. Testowałem go na różnych kanałąch i trybach pracy wifi. Próbowałem go rozebrać aby sprawdzić czy nie byłoby możliwości dołożenia radiatora ale nie udało mi się zdjąć obudowy.

Modem wcześniej działał z Edimax LT-6408n i też był nietypowy problem. Każdy streaming radia internetowego zawieszał się po kilkunastu minutach. Nie znalazłem rozwiązania i wymieniłem router na TPLinka.

Jaki polecacie router do tego modemu, dobrze aby był dostępny jako używany na olx. Nie zależy mi aż tak na osiągach jak na stabilnej bezawaryjnej pracy.

No chyba, że jest jakiś sposób na naprawę routera.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do modemu ZTE MF823

Post autor: matek451 »

Tak jest sposób na naprawę router i modemu, dać dzieciom do zabawy bo tylko do tego się taki zestaw nadaje, modem jest zabytkowy prądozerny a router nigdy nie obsługiwał poprawnie i bezproblemowo modemów LTE.
grzesiek1991
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-07-29, 17:56

Re: Jaki router do modemu ZTE MF823

Post autor: grzesiek1991 »

Na modemie w porach poza wieczorowymi osiąga dla nju max czyli 30Mbit/s w Play do 50Mbit/s i są to zadowalające prędkości jak dla mnie. Jeśli przyczyną byłoby duże zapotrzebowanie na energię to może rozwiązaniem byłoby podłączenie go przez aktywny hub USB?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do modemu ZTE MF823

Post autor: matek451 »

To są wszystko rozwiązania niewarte zachodu, modem miał swój czas, teraz nie stosuje się takich rozwiąZań. Trudno o router z obslugą po USB tego modemu na OFW, na silę można znaleźć coś na alternatywnym FW ale wg mnie nie warte.
grzesiek1991
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-07-29, 17:56

Re: Jaki router do modemu ZTE MF823

Post autor: grzesiek1991 »

Jeszcze zapytam. Mam rozcięty przedłużacz USB, wtyczkę usb z kawałkiem kabla, ładowarkę 5V 2A. Łączę linię danych modem - Router, +5V biorę z ładowarki, łączę masę modemu, routera i ładowarki. Czy to zadziała?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaki router do modemu ZTE MF823

Post autor: Hermogenes »

Tylko sprawdź czy kabelki są polutowane we właściwe miejsca. Kiedyś pisałem że małe rączki i to potrafią spaprać. Pozdrawiam Hermogenes
grzesiek1991
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-07-29, 17:56

Re: Jaki router do modemu ZTE MF823

Post autor: grzesiek1991 »

Ok, podłączyłem do zewnętrznego zasilania i wszystko działa idealnie, bez zawieszania od kilku dni. Co ciekawe moc sygnału pokazywana w ustawieniach modemu wzrosła. Dzięki za zainteresowanie tematem.
ODPOWIEDZ