Huawei B818 i ilość danych w tle?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Arkos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-11-06, 18:09

Huawei B818 i ilość danych w tle?

Post autor: Arkos »

Wczoraj kupiłem Huawei B818. Włożyłem starter Tmobile. Oprócz ustawienia haseł, WiFi nic więcej nie robiłem. Dziś pracowałem zdalnie od 7 do 15 i życie danych to odrobinę ponad 5GB. Podczas gdy ta sama kąta Tmobile w telefonie i udostępnionym Internecie pokazywała zużycie ok 1GB dziennie. Dziś o 16 włożyłem do router kartę Orange i mam wrażenie, że dane zużywane są wolniej. 16-18 zuzyte zostało 400MB. Pomóżcie dobrzy ludzie bo nie wiem czy tak ma być, czy coś trzeba, zmienić w ustawieniach czy też sprzedać go w diabły (bo przy takich ilościach danych i pracy zdalnej to 120GB miesięcznie (w mim abonamencie) mi nie starczy (jeżeli doda się do tego użycie w weekend - filmy i muzykę).
Przed kupnem routera na jedne że stron z opiniami znalazlem opinie osoby, która twierdziła, że ten sam film obejrzany przy użyciu tego router i innego daje dwa różne zużycia danych (na niekorzyść B818).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 i ilość danych w tle?

Post autor: wojteks »

No ale to jakby normalne, większa prędkość przy agregacji=lepsza jakość/rozdzielczość filmu/połączenia video do tego dochodzą aktualizacje Windows czy tam innego oprogramowania (w Windows 10 można to wyłączyć definiując połączenie jako taryfowe).
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ