ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ted
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2021-03-28, 16:04

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: ted »

Za pomocą RJ11 to zwykły telefon, nie znam nic innego poza starymi rozwiązaniami przemysłowymi które korzystały z RJ11.

Jeśli @onken rozumiał podłączenie do wewnętrznej bramki voip to jak najbardziej podzielam jego zdanie. Natomiast ja zrozumiałem jego komentarz że podłączenie do zewnętrznej bramki voip.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: wojteks »

Routery 3G często miały rj11 do podłączenia telefonu analogowego żeby można było dzwonić z karty SIM włożonej do routera (zastępując telefon komórkowy).
W wielu routerach 4G i lepszych pojawia się bramka VoIP do której należy podłączyć analogowy telefon.
Nie pomagam na PW!
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Miałem podłączony telefon w ZTE MF283+ ale musiałem się powstrzymać od korzystania w normalny sposób z telefonu. Połączenia wykonywane na karcie internetowej są kosztowne w porównaniu do abonamentu gdzie wszystko jest gratis, to znaczy w cenie. Wydzwaniałem na ten numer gdy nie mogłem uzyskać połączenia na komórce. Jak się próbowałem zorientować VOIP to całkiem inna bajka i wymaga w przypadku Orange umowy na taki telefon, zwany domowym, przeważnie w ofercie łączonej z telewizją i światłowodem. Czy istnieje sposób na wykorzystanie tego gniazda, nie wiem czy je posiadam bo niespecjalnie się tym interesowałem, mając ofertę tylko z danymi? Podglądając możliwości mogę to tego numeru kupić sobie tylko esim.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: wojteks »

Jaka umowa w Orange?

Kupujesz usługę VoIP u jakiegoś dostawcy (jest wielu), konfigurujesz bramkę VoIP w routerze i powinno działać. Numery telefonów z wielu stref numeracyjnych są dostępne.
Nie pomagam na PW!
szamanido
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-03-31, 19:30

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: szamanido »

ale czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy mf 258K a mf 258
bo jest to dziwne... jedni dostają wersje z K a inni bez.
przez chwile na stronie Play w tańszym abonencie był wymieniony 258.
I nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba chodziło o mniejszą ilość agregowanych pasm.
Nie wiem na czym go okroili
zadałem pytanie do zte ale jeszcze czekam
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: zurek »

szamanido pisze:ale czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy mf 258K a mf 258
bo jest to dziwne... jedni dostają wersje z K a inni bez.
przez chwile na stronie Play w tańszym abonencie był wymieniony 258.
I nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba chodziło o mniejszą ilość agregowanych pasm.
Nie wiem na czym go okroili
zadałem pytanie do zte ale jeszcze czekam

Na stronie Play jest MF258K oraz MF256K... Pierwszy jest kat.15 a drugi kat.6
Coś Ci się pomyliło :facepalm:
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Sprawa robi się coraz ciekawsza. Sprzedano mi, zgodnie z fakturą model MF258 K, tak jest oznaczony na stronie i patrząc na zdjęcia produktu można zauważyć ikonkę telefonu na module IDU, jest też gniazdo telefoniczne. To co otrzymałem to na pudełku jest wypisane co potrafi model ZTE MF258 K, ale naklejka producenta z informacjami pisze wyraźnie MF258, po połączeniu się z routerem wszędzie jest mowa o MF258. Po zmianie oprogramowania na wersję ZTE wszystko działa poprawnie ale czy Play nie powinien ponieść konsekwencji za ewidentne sprzedawanie produktu niezgodnego ze specyfikacją. Fizycznie jak widać na zdjęciu nie posiadam gniazda telefonicznego a ikonki na froncie pokazują w miejsce telefonu pasmo wi-fi 2,4 Ghz. Być może model z literką K nie posiada wi-fi w częstotliwości 5ghz, ale tego nie wiem. NIestety nie potrafię zmniejszyć zdjęcia i musicie mi uwierzyć na słowo do momentu kiedy nie zmniejszę fotki. Co z tym fantem dalej zrobić bo sam modem jest obecnie najlepszy do moich potrzeb?
No i sprawa się rozwiązała, nie podłączę sobie telefonu, koniom będzie lżej :)

Przeglądnąłem obrazki produktowe na stronie ZTE i już wiem skąd Play ma błędne zdjęcia. W opisie na stronie ZTE w specyfikacji widnieje gniazdo R11 brak , na zdjęciu IDU widzimy dziurę na wtyczkę do podłączenia telefonu
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: wojteks »

Zdjęcie załącz jako link do zewnętrznego serwera obrazków.
Nie pomagam na PW!
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Poradziłem sobie z wielkością. Reasumując ZTE podaje opis prawidłowo, nie czytałem opisu Play. Natomiast zdjęcia w szczególności zdjęcia samego IDU pokazują urządzenie które nie jest zgodne z opisem podanym przez ZTE, brak gniazda R11, przeglądając poszczególne fotki znajdziemy bez kłopotu taką na której prezentowane jest gniazdo telefoniczne, Play wstawia fotkę bez oglądania. Zwróćcie uwagę na opis na pudełku, jest wyraźnie napisane gniazdo telefoniczne
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: onken »

Ależ to gniazdo na 99% jest.
Jest po prostu zaślepione naklejką.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Błędem było pokazanie zdjęcia marnej jakości, ale ową naklejkę próbowałem przebić śrubokrętem, zarysowałem plastik tylko. Mam ten router w domu i przed chwilą zrobiłem zdjęcia. Zresztą nawet pudełko cierpi na rozdwojenie jaźni, z tyłu piszą o gnieździe Rj11 a z przodu pudełka zdjęcia routera na którym nie ma symbolu słuchawki telefonicznej. To muszą być dwa różne urządzenia różniące się frontem w postaci innej ikonografii przy ledach, konkretnie zamiast słuchawki jest symbol wifi, a z tyłu jest albo nie ma gniazda. W moim konkretnym przypadku jest jak opisałem wcześniej, front routera zgadza się z obrazkiem na pudełku a tył nie jest zgodny z opisem na pudełku.
ZTE w swoim opisie na stronie pisze wyraźnie 258K brak RJ11, ale wstawia obrazek ze słuchawką oraz gniazdem co powiela Play na swojej stronie, ale Play popełnia błąd w opisie na pudełku. Widać na tym przykładzie że nawet ZTE gubi się w opisie a niby jest producentem i wie co sprzedaje. Tak wygląda router z pudełka i nie ma na nim opisu rzekomego gniazda telefonicznego co w obrazkach na stronie Play i ZTE widać bez kłopotu

Wykroiłem część obrazka ze strony ZTE
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Anil321 »

A gdzie na stronie Play widzisz tył routera? Bo ani nie widzę zdjęcia tyłu sprzętu wchodząc w ten router na stronie operatora ani nie ma w opisie nic o RJ11. Dopiero rozumiem na pudełku jest ta informacja?
Na play.pl w opisie widzę tylko "Złącze WAN, 2 złącza LAN"
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Tył pudełka z opiesm podałem wyżej, przedostatnia pozycja, złącze wan, 2 złącza lan i wzmiankowane RJ
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Anil321 »

Widzę co wysłałeś ale na stronie Play tego zdjęcia nie widzę temu pytam. Zgodnie z opisem ze strony operatora powinny być tylko 2 złącza lan i 1 wan, nie ma wzmianki o RJ11 więc na logikę nie brałbym pod uwagę że w ogóle może być w routerze.
A odnośnie pudełka może tak miało być a potem przestali robić gniazdo RJ11 a pudełko zostało ze starym opisem;p
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Zasadniczo to jest dla mnie ciekawostka pokazująca rozgardziasz w tym temacie. Nie czytałem opisu dokładnie na stronie Playa, faktem jest że na tym samym pudełku z informacją o RJ11 z tyłu, masz z przodu zdjęcie routera które jest tożsame z tym co miałem w pudełku. Czyli ktoś zrobił dobrą grafikę na pudełko a opis skopiował z innego modelu urządzenia.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Anil321 »

No to burdel mają w ZTE bo to oni produkują pudełko. Operator ma dobrze oznaczone to na stronie więc jedyne co można zrobić to zakomunikować im to a wyślą informację do ZTE i tyle. Przy kolejnym nakładzie będzie już dobry opis;p
szamanido
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-03-31, 19:30

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: szamanido »

odpowiedź z ZTE odnośnie modelu mf258K/mf258

"Mf258 to tylko skrocona nazwa modelu mf258k i nie ma 2 wersji.
W Polsce sa dostepne jednostki wewnetrzne tylko bez gniazda rj11."
jakoś przy tylu niejasnościach jakoś nie chce mi się w to wierzyć,
Jednak prośba o biorących w dyskusji posiadaczy modelu mf258K (z taką naklejką z tyłu routera) o potwierdzenie faktu czy nie mają gniazda RJ11 (telefonicznego)
Vosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-14, 09:23

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Vosh »

W moim MF258K nie ma RJ11.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Ja natomiast mam przeczucie, graniczące z pewnością że nie istnieje w Polsce wersja z wejściem na telefon. To znaczy istnieje ona na obrazkach zarówno ZTE jak i Play, ikonka telefonu jest z jednostki która z tyłu ma wejście na telefon. W przypadku Play wersja te istnieje na pudełku w które opakowane jest ich urządzenie i to Play jest za to odpowiedzialny bo nawet jeżeli ZTE to wyprodukowało to na zlecenie Play i oni to przyjęli i sprzedają. Może powinni zrobić taką naklejkę na pudełko że jest to opakowanie zastępcze. Ciekawe jak wygląda opakowanie z wolnej dystrybucji albo z t-mobile, bo chyba nie sprzedają oni z logiem Play?
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Lolnox »

Czy ktoś kto testował ZTE może się wypowiedzieć w tym wątku? viewtopic.php?f=11&t=60618&p=625346#p625346
solvir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-01-31, 14:03

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: solvir »

Czy da sie na tym routerz utworzyc nowy profil polaczenia tzn. potrzebuje uzyc innego apna (zewn. ip w orange) ale nigdzie nie widze takiej opcji?
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Tak do końca nie wiem czy to właściwa zakładka ale w ustawieniach jest opcja routing statyczny gdzie po wybraniu są opcje apn
solvir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-01-31, 14:03

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: solvir »

No i mam kolejny problem z tym gownem. Zmienielem karte z orange na plus, poniewaz na telefonie uzyskiwalem dobre wyniki 90-140 download, a na orange'u zonglowal sobie nadajnikami i ogolnie byla jakas lipa - przeciazony nadajnik wspoldzielony z tmobilem.

Niestety na plusie nic sie nie zmienilo - dalej lapie sie jakichs dziwnych czestotliwosci pokazujac w speedtescie nawet ponizej 1Mb/s ;-)
gdzie telefon czy na zewnatrz czy wewnatrz budynku robi 100Mb/s.

Co wiecej telefon wedlug netmonstera ta setke robi bez agregacji zadnych pasm na 2600MHz.

A tutaj screen z zte gdy laczy sie chyba tak samo tyle ze z agregacja:
ewqeqweqwdsada11111111111111.png
niestety nie trzyma sie tego - przelacza sie na cos innego gdzie nie ma zadnej predkosci.
A nawet jak sie chwile potrzyma to predkosc gorsza niz na telefonie.
Zastanawia mnie ten rsrp czy to przypadkiem nie jest jakis blad zte? snr 23 to przeciez chyba idealny sygnal.

Antena/modem skierowana prosto na nadajnik - odleglosc jakies 800-900metrow.
Ktos ma jakies pomysly?
Zbrandowane <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> ze sklepu morele.net (nie polecam) wiec nie moge nic ustawic na sztywno.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Moim zdaniem problemem jest firmware. Spróbuj zdobyć firmware z ZTE, a z tym od Play niewiele zrobisz, oczywiście to moje subiektywne zdanie poparte osobistymi doświadczeniami. Masz wysoki SINR ale bardzo niski CINR. Niektórzy w internecie piszą że lepiej mieć wysoki CINR, ja obecnie testuję tylko dwa pasma bo na nich mam najlepsze CINR i jestem zadowolony. Napisałem do Play w sprawie błędów w specyfikacji, próbując uzyskać jakiś rabat, odpisano mi że mogę im zwrócić modem a tego nie chcę. Od momentu powieszenia na dachu z nowym firmwarem działa stabilnie, nie zwiesił się, dziś rano zgubił pasmo 2600 to mu dołączyłem 800 i odnalazł wszystkie cztery dostępne, póżniej wyciąłem 800 a po namyśle również 1800 bo CINR był ujemny i jest dobrze jak na razie
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: lucek1221 »

Witam. Rozmawiałem przez Messenger z ZTE i na pytanie czy mogę wysłać do nich sprzęt w celu aktualizacji do B04 z sieci Play dostałem odpowiedź:

"Jezeli zakupil pan router w pelnej kwocie w play i posiada pan fakture to tak, jezeli jest to abonament lub uzyczenie to nie ma takiej mozliwosci".

Także jak ktoś z was nabył sprzęt za całą kwotę pisać do ZTE i wysyłać. Pozdrawiam
Vosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-14, 09:23

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Vosh »

Mam rozumieć, że wgrają firmware bez brandu, czy jest jednak gotowy B04 dla Play?
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Tak, po Play zostanie nam tylko pudełko oraz napisy na urządzeniu bo raczej ciężko schodzą no i to musi być nasze urządzenie a nie na umowie. Za B04 w wersji Play odpowiada Play a nie ZTE.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Błędem było wycięcie pasma 1800 bo następują czasem jakieś zawirowania, być może ucieka czasem 2600 i modem przełącza się na pasmo 2100 ze Słupi, bo jest bliżej i pewnie mocniejsze. Czyli powrót do trzech pasm, być może 1800 jest pasmem stabilizującym w moim przypadku, dzięki temu pasmu modem trzyma się wybranego nadajnika. Tak było przez ostatnich kilka dni i zmiana była zmianą w złą stronę.
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Lolnox »

czy jest tu ktos kto pomoże ustawić mf258k z tmobile na sofcie b04? łączy mi się z stacjami oddalonymi kilku krotnie dalej niż najbliższe.
viewtopic.php?t=60618
bastek6
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-02, 19:39

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: bastek6 »

Lolnox pisze:czy jest tu ktos kto pomoże ustawić mf258k z tmobile na sofcie b04? łączy mi się z stacjami oddalonymi kilku krotnie dalej niż najbliższe.
viewtopic.php?t=60618
Prawda jest taka że w kiepskiej lokalizacji, przy dużej ilości zakłuceń nawet najlepszy sprzęt i anteny za dużo nie zdziałają. Według mnie powinieneś zainwestować w antenę offsetowa na alliexpres kup promiennik, plus antenę sat i za 250zl max będziesz miał antenę że i z tych 8 km będzie stabilny sygnał. Do tego kup huawei b818 i zobaczysz jak może działać net.
ODPOWIEDZ