ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: lucek1221 »

Kolego przecież masz wersję softu B04 to na urządzenie z Play dostałeś aktualizację?
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Jak to już pisałem wcześniej, umiesz liczyć licz na siebie. Gdy zobaczyłem informację o aktualizacji dla urządzeń niebrandowanych, poczułem się z lekka oszukany. Play tylko mi sprzedał urządzenie i do tego niepełnowartościowe, oczywiście takie było ono dla mnie, dla nich pewnie było super do trzymania swoich klientów pod kontrolą. Przeszedłem ścieżkę korespondencji od globalnej ZTE aż dotarłem do polskiego oddziału gdzie wyjaśniłem że nie mam nic wspólnego z firmą Play a nie mogłem kupić niebrandowanych urządzeń bo takich nie było. W późniejszej korespondencji pan napisał że t-mobile ma tzw niebrandowane. Na forum można dużo przeczytać jacy są operatorzy, dla mnie wszyscy są siebie warci ale trzymam się jednego chociaż przed laty byłem w t-mobile. Gdy wszedł na rynek Play nie mogłem się oprzeć wrażeniu że wszędzie ich pełno ale zaufania do nich przez to nie nabyłem. Przygoda z ZTE z Playa sprawiła że utwierdziłem się w przekonaniu o tej firmie, ze chcą za bardzo i przez to za dużo kombinują. Teraz mając właściwe oprogramowanie, mogę tylko napisać że jak na razie, mając te same warunki urządzenie nie skacze po częstotliwościach i pracuje stabilnie. Mam wybór częstotliwości ale w chwili obecnej działa on w automacie i mnie jako typowemu Januszowi w zupełności to wystarcza, bo działa poprawnie. Nie ma też opcji aby jakakolwiek oferta na internet mobilny była w stanie cenowo pobić obecną. Lejków nie mam bo pewnie nie korzystam zbyt intensywnie z internetu, wykorzystuję maksymalnie połowę przydziału. Myślę że klienci Playa są jego zakładnikami i pewnie otrzymają aktualizację ale czy będzie ona czystą wersją ZTE, na to pytanie mogą odpowiedzieć osoby które są bliżej zarówno Play jak i ZTE. Pewnie jest jak zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: matek451 »

W kwestii braku dostępu do funkcji wyboru pasm, nośnych i PCI to ZTE Polska od poczatku zapewnia te funkcje ale to czy będą dostępne zalezy od zamawiającego sprzęt w tym wypadku od Play. Operator podchodzi do tego dziwnie bo na WF830 nie ma problemu, na MC7010 wybór pasm jest w WebUI, tak samo na MF286R tylko na MF258k się uparł ale podejrzewam że bardziej ze strachu przed nieznanym i niewiedzy a nie z przekonania. W korporacjach tak bywa, Play kupuje duze ilośći sprzętu więc ma dla producenta znaczenie , płaci i wymaga. T-mobile zamawia śladowe ilości sprzętu, to nie Play .
Narzekasz na niego a to dzięki temu operatorowi na rynku jest dziś ogromny wybór taniego, najnowszego sprzętu. Orange z którego korzystasz to pod tym względem jest jedno wielkie nieporozumienie, ubogo i mega drogo za sprzęt w abonamencie.
Nie ma pojęcia czysta wersja ZTE jest jedna dla wszystkich operatorów i bez brandu ale w brandowanych dla Play blokowane są te funkcje, sądzę ze z czasem i to się zmieni. Tak samo było z pierwszymi softami na WF830, po czasie dodano konto smartadmin z potrzebnymi funkcjami i działa na kolejnych wersjach FW to na MF258k jest praktycznie kalką z WF830, IDU działa w oparciu o MT7621 i OpenWRT.
A jako klientowi Orange życzę ci żeby kiedyś twój operator zaoferował ci współczesny sprzęt za normalne pieniądze i bez simlocka bo to też moze zrobić
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

W jednym się zgadzamy że chodzi o pieniądze, ale fajnie byłoby mieć więcej dystansu i obiektywizmu. Faktem jest że Orange byłoby chyba ostatnim operatorem trzymającym się kurczowo sim locka, sam musiałem zapłacić za zdjęcie blokady z iphona , ale chyba od dawna już tego nie robią. Faktem jest że wybór routerów jest mniejszy ale czy jest prawdą że Play ma tańsze urządzenia. Jak by nie liczyć , miejsce gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę, jest zawsze z tyłu, my wyskakujmy z kasy a operator nas strzyże, każdy operator. Poszukując routera chcę taki który działa, fajnie gdyby był tani, ale to nie jest warunek konieczny. Ma dobrze działać, a to zapewniał mi nawet B818 z Orange który jest identyczny w funkcjach z tym z Play. To co zrobił Play z ZTE jest swego rodzaju sim lockiem a to jak wiemy jest złe dla klienta końcowego, takie jest moje subiektywne odczucie. Może zmiana władzy w Play zmieni też podejście do klienta. Na koniec porównanie, tak Play jest tańszy.
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: lucek1221 »

Ok. Kolego consigliero czyli dostałeś soft od ZTE? Może byś udostępnił na forum dla użytkowników ja już swój sprzedałem. Pozdrawiam
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Myślisz że to jest takie proste? Musiałem wysłać całe urządzenie do ZTE aby został wgrany nowy firmware. Myślę że teraz mam dostęp do OTA jeżeli pojawi się nowe oprogramowanie. Podejrzewam że w każdym innym przypadku trzeba czekać aż Play zrobi ruch, szczęśliwcy którzy kupili w T-mobile mają problem z głowy bo według definicji ZTE firmware nie jest brandowany. Przypomina mi to sytuację oprogramowaniem googla do telefonów, jako że używałem kiedyś serii Nexus i Motorola to android który się pojawił jako kolejna wersja w Nexusie po prostu był, a Motorola nigdy nie dostała nowszego oprogramowania.
tolowt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-27, 22:28

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: tolowt »

Można prosić o namiary z kim się kontaktować w sprawie wgrania softu/
szamanido
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-03-31, 19:30

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: szamanido »

Z facebooka ZTE Polska
"Dla modelu MF258k wypuściliśmy aktualizacje oprogramowania z kilkoma ulepszeniami na które z pewnością wiele osób czekało.
Dodaliśmy opcję :
-ręcznego wyboru pasm
-zapamiętywania PINu karty SIM
Nowa wersja po aktualizacji to B04. Zachęcamy wszystkich użytkowników sprzętu zakupionych w wariancie bez brandingu operatorskiego do aktualizacji."

to brzmi jak nierówne traktowanie klientów tej samej firmy.
w tym momencie mamy niepełnowartościowe urządzania. Wszyscy niezadowoleni bo skacze na pasmach.
Komunikat od ZTE brzmi jak zmowa czy monopol.
takie sprawy są mało medialne ale pewnie kolega któremu udało się dostać wersję oprogramowani zte_std_V1.0.0B04 powoływał się na jakieś paragrafy i instytucje konsumenckie w UE czy w Polsce....
ted
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2021-03-28, 16:04

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: ted »

Nie stracie, proszę! Tak trudno uzyskać nowy firmware B04 o którym sam ZTE Polska pisze na FB?

Ze względu na tragicznie niski poziom obsługi sprzedażowej w Play nie zdecydowałem się na zakup usługi wraz z udostępnieniem urządzenia MF258K. Sam znalazłem dystrybutora i kupiłem podobno nie brandowane przez żadnego operatora urządzenie. Jedzie do mnie i w piątek zapewne będę wiedział czy rzeczywiście nie brandowane. Teraz zaczynam się obawiać że pomimo zakupu będę miał problem z aktualizacją oprogramowania :(
tolowt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-27, 22:28

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: tolowt »

Po świętach mój zestaw też będzie śmigał poprawnie.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: zurek »

Może coś wiadomo, kiedy pojawi się nowy soft do tego routera w Play?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
umniemaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-06, 18:45

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: umniemaj »

ted pisze:Nie stracie, proszę! Tak trudno uzyskać nowy firmware B04 o którym sam ZTE Polska pisze na FB?

Ze względu na tragicznie niski poziom obsługi sprzedażowej w Play nie zdecydowałem się na zakup usługi wraz z udostępnieniem urządzenia MF258K. Sam znalazłem dystrybutora i kupiłem podobno nie brandowane przez żadnego operatora urządzenie. Jedzie do mnie i w piątek zapewne będę wiedział czy rzeczywiście nie brandowane. Teraz zaczynam się obawiać że pomimo zakupu będę miał problem z aktualizacją oprogramowania :(
Kupiłem "z drugiej ręki" MF-258K z dystrybucji Play.
Po włożeniu karty Orange automagicznie zassał B04 i viola! - opcje zarządzania pasmami już są.
Zabawy co niemiara.Na razie bardzo intrygujące wyniki pomiarów przy ODU umieszczonym wewnątrz pomieszczeń.
Skierowany na BTS ma gorsze parametry odbioru niż przy położeniu w dziwacznej pozycji wewnątrz pokoju.
Będzie trochę ćwiczeń...
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: zurek »

umniemaj pisze: Kupiłem "z drugiej ręki" MF-258K z dystrybucji Play.
Po włożeniu karty Orange automagicznie zassał B04 i viola! - opcje zarządzania pasmami już są.
Zabawy co niemiara.Na razie bardzo intrygujące wyniki pomiarów przy ODU umieszczonym wewnątrz pomieszczeń.
Skierowany na BTS ma gorsze parametry odbioru niż przy położeniu w dziwacznej pozycji wewnątrz pokoju.
Będzie trochę ćwiczeń...

A soft miałeś brandowany Playa w tym routerze?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
umniemaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-06, 18:45

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: umniemaj »

"Problem" polega na tym, że nawet nie zdążyłem tego sprawdzić.
Po włączeniu router się podniósł i sam zrobił upgrade.
(przynajmniej tak to wyglądało - jest też taka możliwość, że się mylę i od początku miał B04 :szok: )
W każdym razie na pewno pochodzi z kanału dystrybucyjnego Play, a aktualny soft nie jest brandowany (STD).
ZTE_STD_V1.0.0B04

Z ciekawostek w ramach eksperymentów:
- równolegle mam działający Huawei B525-23a, który działa na parapecie i z wbudowanymi antenkami dookólnymi; agregacja DL wychodzi mu raczej słabo, ale daje radę wycisnąć ok. 40-50% przepustowości MF528k (7Mbps dla H i 20Mbps dla Z)
- za to w UL Huawei wygrywa w cuglach - najczęściej jest to 6-8 Mbps dla H i 3-4 Mbps dla Z
- wszystko to dzieje się z główną nośną B20, bo odległość 3km od BTS i lasy po drodze robią swoje
- miałem nadzieję na lepsze efekty działania kierunkowej anteny w Z, ale jak na razie trudno wyczuć jaką ona ma tak naprawdę charakterystykę -> ustawianie na ok. 4 metrach (jeszcze nie komin) i w precyzyjnym kierunku BTS nie przynosi dobrych rezultatów (SINR na poziomie 2-3 dBi); z jakiegoś powodu zdecydowanie lepiej jest jej w domu (3-5 dBi)
- wszystko to z włączoną blokadą na jeden bNode/BTS, który ma B1/B3/B7/B20 z agregacją pasm

Czeka mnie jeszcze dużo pracy...
marras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-04-08, 15:35

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: marras »

witam
Dziś zacząłem testy od tmobile. Prędkości są nawet zadowoalające jednak nie mogę nic zmienić w ustawieniach routera.
Takie podstawy typu SSID, hasło, wyłączenie pinu kończą się komunikatem Błąd konfiguracji.

Probowałem resetu i nic nie pomogło.
Może ktoś ma jakiś pomysł?

Informacje o wersji
Model urządzenia
MF258
Uruchomione oprogramowanie
ZTE_STD_V1.0.0B04
Wersja modułu
MG62_BYPASS_V2.0.6_D3
Pyiotrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-03-22, 08:29

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Pyiotrek »

Ja tak miałem gdy używałem chroma na mozzilli było ok.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

umniemaj pisze:"Problem" polega na tym, że nawet nie zdążyłem tego sprawdzić.
Po włączeniu router się podniósł i sam zrobił upgrade.
(przynajmniej tak to wyglądało - jest też taka możliwość, że się mylę i od początku miał B04 :szok: )
W każdym razie na pewno pochodzi z kanału dystrybucyjnego Play, a aktualny soft nie jest brandowany (STD).
ZTE_STD_V1.0.0B04

Z ciekawostek w ramach eksperymentów:
- równolegle mam działający Huawei B525-23a, który działa na parapecie i z wbudowanymi antenkami dookólnymi; agregacja DL wychodzi mu raczej słabo, ale daje radę wycisnąć ok. 40-50% przepustowości MF528k (7Mbps dla H i 20Mbps dla Z)
- za to w UL Huawei wygrywa w cuglach - najczęściej jest to 6-8 Mbps dla H i 3-4 Mbps dla Z
- wszystko to dzieje się z główną nośną B20, bo odległość 3km od BTS i lasy po drodze robią swoje
- miałem nadzieję na lepsze efekty działania kierunkowej anteny w Z, ale jak na razie trudno wyczuć jaką ona ma tak naprawdę charakterystykę -> ustawianie na ok. 4 metrach (jeszcze nie komin) i w precyzyjnym kierunku BTS nie przynosi dobrych rezultatów (SINR na poziomie 2-3 dBi); z jakiegoś powodu zdecydowanie lepiej jest jej w domu (3-5 dBi)
- wszystko to z włączoną blokadą na jeden bNode/BTS, który ma B1/B3/B7/B20 z agregacją pasm

Czeka mnie jeszcze dużo pracy...
Ja przestałem już patrzeć na SINR bo w moim przypadku jest zmienny, na paśmie 2100 potrafi być ujemny, za to CINR wtedy jest lekko na plusie, 1800 jest NA CINR też przeważnie na minusie za to 2600 CINR przeważnie trzyma 16-17 dB. W zależności od pory dnia DL 40-90 UL podlega mniejszym wahaniom 28-35 Mbps. Modem na dachu skierowany dokładnie na BTS 8,5 km i z nowym firmwarem trzyma się go stabilnie.
ted
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2021-03-28, 16:04

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: ted »

umniemaj pisze:"Problem" polega na tym, że nawet nie zdążyłem tego sprawdzić.
Po włączeniu router się podniósł i sam zrobił upgrade.
(przynajmniej tak to wyglądało - jest też taka możliwość, że się mylę i od początku miał B04 :szok: )
Miałem takie samo wrażenie, po sprawdzeniu zrzutów ekranu przed i po okazało się że musiał przy pierwszym połaczeniu do sieci samodzielnie pobrać nowy firmware B04 po czym się resetować. Zdziwiłem się co się dzieje i chwilę zajeło ustalenie że to upgrade był ponieważ w żaden sposób nie komunikował że będzie go wykonywał lub go wykonał oraz tym bardziej nie prosił o zezwolenie.
ted
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2021-03-28, 16:04

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: ted »

consigliero pisze:W zależności od pory dnia DL 40-90 UL podlega mniejszym wahaniom 28-35 Mbps. Modem na dachu skierowany dokładnie na BTS 8,5 km i z nowym firmwarem trzyma się go stabilnie.
Zazdroszczę wyniku. Mam odległość trzykrotnie mniejszą do masztu Orange a wyniki połowa Twoich.

U mnie najlepsze wyniki przy 800+1800+2100, na maszcie brak 2600 jak dotychczas i zapewne to pasmo robi różnicę tak dużą. Przy próbach bez 800 wyniki były jeszcze gorsze w szczególności w zakresie UL.

Natomiast SINR mam lekko lepszy 2-8db, natomiast RSSI bardzo podobny do Twojego okolice -70db.

Mam także maszt Play jednak trochę dalej i u mnie nie łapie 2600 z niego, choć podobno jest według btsearch.pl choć muszę podjechać pod masz i sprawdzić czy rzeczywiście jest. Różne kombinacje częstotliwości 800/1800/2100 dają porównywalne wyniki dla DL, jednak UL jest znacznie gorszy i nie przekracza 10Mbps. Z tego powodu zapewne wybieram Orange choć mam sentyment do Play, jednak odległość robi swoje.
tolowt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-27, 22:28

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: tolowt »

Swój zestaw oddałem na gwarancje po kilku dniach użytkowania, play obiecywał wysłanie do zte i wgranie softu i nawet przy odbiorze potwierdzili w salonie wgranie nowego oprogramowania. Niestety nic nie zrobili soft został ten sam 03 i tak samo skacze po czestotliwośiach, wycofałem całą umowę jako zwrot konsumencki nie chcę mieć z play nic wspólnego, dorzucę im coś od siebie do paczki przy zwrocie zte258 :).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: matek451 »

No to w Play płacz bo stracili takiego klienta przy 1km od BTS-a to bierze się router B818/MC801A robi testy i ewentualnie dokupuje anteną na 1800-2600MHz.A w Play to najpierw robi testy na pre paidzie za 5 zł i 100GB za darmo. Teraz pozostaje tylko NetWorks.
tolowt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-27, 22:28

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: tolowt »

matek451 pisze:No to w Play płacz bo stracili takiego klienta przy 1km od BTS-a to bierze się router B818/MC801A robi testy i ewentualnie dokupuje anteną na 1800-2600MHz.A w Play to najpierw robi testy na pre paidzie za 5 zł i 100GB za darmo. Teraz pozostaje tylko NetWorks.
Kolega sam mi na elektrodzie doradził zte 258 lub B818 bo musi być koniecznie z agregacją 4 pasm itp i e w salonie to się nie znają a teraz mówi co innego a w salonie tmobile właśnie wtedy z tego się śmieli że kilometr od bts-a to ten zte 258 to niepotrzebny wydatek i aby nie wierzyć internetowym specjalistom. Co by nie było zte 258 powinno działać poprawnie a play szanować kliienta a nie głupoty opowiadać cze naprawili soft.
Przez cztery dni użytkowałem kat. 12 ZTE MF286D z allegro i powiem że działa poprawnie na karcie play, oranage i t-mobile nie rwie połączenia, jeśli chodzi wydajność to jest niewiele mniejsza jak zte258 i pracuje bez anteny więc w tmobile mieli racje.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: matek451 »

To słuchaj dalej ludzi z T-mobile a nie zawracasz <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> ludziom na forach dla których za grosz nie masz szacunku Januszku, akurat ja mam wszystkie te sprzęty które wymieniłeś więc wiem co piszę. W przypadku MF258K i softu Play to nie jest akurat wina sprzętu tylko ludzi z Play którzy sa niekonsekwentni i póki co blokują dostęp do B04 , tymaczasem ja mam na WF830 z Play już od dawna soft z supperadminem i dostępem do zaawansowanych funkcji, teraz FW B20, tak samo na WF860 więc nic nie stoi na przeszkodzie aby MF258K dostał taką opcję pewnie ze względu na skargi i Play wreszcie zrezygnuje z tej bzdury ale to korpo więc trzeba poczekać aż to do nich dotrze. Na MC7010 pasma sobie mona wybrać w WebUI ale twoje autorytety z T-mobile nie mają go w ofercie.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Powiedzmy to jasno, językiem zrozumiałym, Play jest takim samym operatorem jak każdy inny i też jest nad nim dno i metr mułu. Dobrze że w końcu udało się porządnie przetestować MF258 K i z mojego subiektywnego odczucia jest to dobry sprzęt który spełnia moje oczekiwania jako Janusza, chociaż wolałbym określenie mniej nacechowane przekonaniem o własnej wyższości. Z oprogramowaniem od ZTE działa stabilnie i do dnia dzisiejszego nie zgubił sygnału z BTS, zapewniając lepsze prędkości od B818 którego również osobiście przetestowałem. Z oprogramowaniem od Play zmieniał BTS jak rękawiczki i mając do wyboru dobry sygnał i gorszy wybierał gorszy. Nie chcąc bawić się w anteny do B818 które może zapewniłyby przewagę nad ZTE, wybór ZTE jest lepszy, bo mamy do konfigurowania tylko jedno urządzenie a nie dwa jak w przypadku B818 gdzie musimy zdecydować się na antenę i ciągnąć dwa kable aby się na końcu dowiedzieć że tylko przenieśliśmy sygnał i zysk z anteny jest żaden. Przypominam że mój B818 był w domu bez anten a internet brał według informacji, przynajmniej na paśmie 2100 z 12,5 km.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: matek451 »

To nie do Ciebie, ty wykonałeś kawał dobrej roboty z tym MF258k ale ten gość który ma nas za nic i słucha konsultantów T-mobile zasłużył na duo gorsze epitety. A co do Play to tam nikt nie ma pojęcia ze B03 brandowane Play to lipa, oni jak mantrę powtrzają ze uzytkownicy posiadając mozliwość wyboru pasm zaburzają im działanie sieci a przy tym na WF830 taka mozliwość w FW jest od dawna i im już nie przeszkadza, miejmy nadzieję że i na MF258k to się zmieni bo to nielogiczne, sam mam WF860 i na nim w superadminie mogę wymuszać pasma, nośne i PCI więc i konkretną stację bazową i jakoś Play na tym ani inni operatorzy nie ucierpieli. To tyle w temacie Play tam od dawna stery przejęli dyletanci, sam ponaciskam jeszcze na kolegę z ZTE Polska w tej kwestii bo on sam chyba już widzi że coś jest nie tak z tym FW dla Play ale to wymaga uzgodnień z operatorem bo Play to ich główny klient reszta to żart choć T-mobile Polska powoli się przełamuje w kwestii najnowszego sprzętu do LTE/5G ale z takimi korporacjami nie jest łatwo.
ted
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2021-03-28, 16:04

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: ted »

Jaki problem kupić ZTE MF258K nie brandowane operatorem? Wchodzisz na stronę, klikasz następnego dnia jest u Ciebie jeśli odpowiednio wcześnie zamówiłeś w danym dniu. Firmware sam się uaktualnia do B04 po podłączeniu do którejkolwiek sieci.

https://www.aetka24.pl/pl/products/rout ... query_id=1

Nic mnie nie łączy z tym sklepem, poza tym że jako normalny klient tam kupiłem ponieważ nie chciałem mieć nic do czynienia z brandowaniem operatorów. Za wskazówki w tym zakresie dziękuję udzielającym się na forum!
szamanido
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-03-31, 19:30

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: szamanido »

czy ktoś zauważył już, że Play nie dostarcza już modelu mf 258k tylko teraz jest mf 258 (bez k) ?
nigdzie nie można znaleźć różnicy pomiędzy modelami.

na stronach producenta 258k jednostka idu ma gniazdo podpisane tel (raczej bramka gsm)
natomiast 258 (bez K) nie posiada gniazda rj11 (gniazda tel)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: onken »

Gniazdko RJ11 raczej nie było do bramki GSM a do voip.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ted
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2021-03-28, 16:04

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: ted »

RJ11 to bardziej do zwykłego telefonu, aniżeli do bramki voip według mnie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: wojteks »

A co się podłącza do bramki VoIP wbudowanej w router? Zwykły telefon analogowy.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ