Router LTE dual sim z redundancją

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kacp3ro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-01-22, 08:12

Router LTE dual sim z redundancją

Post autor: Kacp3ro »

Witam,
przekopałem się przez wiele tematów poruszających kwestię routerów LTE dual sim ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania które by mnie interesowało. Nie jestem pewny czy słowo redundancja jest właściwe do moich potrzeb.
Jestem streamerem i moja praca opiera się o internet i o streamowanie gier na platformach twitch i facebook. Nie jest to moje stałe zajęcie ale robię to jako dodatek. W mojej lokalizacji a mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych nie mam opcji na światłowód a łącze jakie mogę mieć kablowe może mi zaoferować orange ale jest to masakrycznie nieproporcjonalny asymetryk do 80Mbs download i w porywach 4Mbs upload co jest dla mnie wartością nie do przyjęcia ponieważ do tego żeby prowadzić stabilnie transmisje muszę mieć minimum 15Mbs uploadu. Niestety nie ma w moim mieście operatora który mógł by mi dostarczyć światłowód za rozsądne pieniądze...
W sierpniu podpisałem umowę na internet w t-mobile w taryfie biznesowej bez limitów i do momentu drugiego lockdownu covidowego działało to wyśmienicie na Huawei 4G Router 3 Prime B818 z bardzo stabilnym uploadem i co najważniejsze bez żadnych lejków. W obecnej chwili ze względu na to że dzieciaki uczą się zdalnie BTS który mam w sąsiedztwie jest mocniej obciążony niż zwykle i często spadam w kolejce tak nisko że transfery mam na poziomie 20/1Mbs i pomaga jedynie wylogowanie z sieci i logowanie ponowne czyli klasycznie restart routera. Czasami zdarza się że transfer bardzo mocno skacze co odbija się na jakości live streama. W mojej taryfie biznesowej mam dwie karty sim służące wyłącznie do internetu i obie nie mają żadnych limitów danych.

Znalazłem router LiveU Solo który byłby rozwiązaniem na moje problemy bo może on obsłużyć nawet 4 karty sim i jednocześnie ciągnąć ze wszystkich internet co powoduje że mamy dostępny transfer z 4 kart i zakładając że każda daje nam 5Mbs to mamy dostępne 20Mbs. LiveU Solo używa sporo zagranicznych streamerów robiących często IRLe czyli lajwy z terenu. Niestety jest to bardzo drogie rozwiązanie na Polskie warunki, urządzenie kosztuje w Polsce około 6000zł + miesięcznie 45$ abonament za "miksowanie" transferu co jest po za moim zasięgiem.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś z forumowiczów używa jakiś router albo może polecić coś w sensownych pieniądzach który obsłuży dwie karty sim i umożliwi na korzystanie z transferu na obu kartach sim jedncześnie ?
W necie namierzyłem kilka rozwiązań ale nie jestem w stanie znaleźć opinii na ich temat oraz czy umożliwią ciągnięcie transferu z dwóch kart jednocześnie i czy druga karta nie jest po prostu łączem zapasowym...
adamusek
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-04-06, 12:36

Re: Router LTE dual sim z redundancją

Post autor: adamusek »

Najtaniej uzyc np Speedify czyli softwareowe rozwiazanie pozwalajace agregowac polaczenia (do 10 nawet)
Ja np. mam Synlogoy Rt2600, któryma opcje lacza zapasowego czy rownowazenia obciazenia ale raczej nie zagreguje dwoch polaczen do jednej trasmisji...
ODPOWIEDZ