Huawei B525 problemy ...

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kristover
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-07, 16:07

Huawei B525 problemy ...

Post autor: kristover »

Cześć

1. Mam problem z Huawei B525, po hard resecie nie mogę przebrnąć przez "Quick setup".
Wiadomo że są tam 3 kroki.
Robię wszystkie po kolei, w ostatnim zmieniam hasło domyślne na własne do logowania po czym daję dalej/zakończ i wyskakuje "Failed".

Mimo tego komunikatu zmienia się hasło do logowania jednak cały czas tkwię w "quick setup" i na dowolny wpis ad nazwy SSID i hasła dostaję zwrotkę "filed"

2. Czy ten router ma opcję autostartu po zaniku zasilania. Można gdzieś ustawić by włączył się sam po powrocie zasilania ?
Alcatraz
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-07-09, 11:37
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Huawei B525 problemy ...

Post autor: Alcatraz »

A nie włącza się sam?
kristover
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-07, 16:07

Re: Huawei B525 problemy ...

Post autor: kristover »

ok z pierwszym tematem sobie poradziłem

ad 2 . Jeśli wyłączę zasilacz z prądu i po chwili włączę go ponownie to modem nie startuje sam. Muszę go włączyć przyciskiem na górze. wystarczy krótkie przyciśnięcie. Czy jakieś ustawienia są gdzieś w konfiguracji, bo nie mogę znaleźć.
Na modemie oprogramowanie Huawei reoladed 2020 final - najnowsze jakie znalazłem. Na poprzednim sofcie też miałem ten sam problem.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B525 problemy ...

Post autor: dzejk »

Na sofcie stockowym, brandowanym przez t-mobile, a nawet modowanym z 4pda nie ma takiego problemu.
Wgrałeś jakiegoś dziwnego moda.
kristover
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-07, 16:07

Re: Huawei B525 problemy ...

Post autor: kristover »

dzejk pisze:Na sofcie stockowym, brandowanym przez t-mobile, a nawet modowanym z 4pda nie ma takiego problemu.
Wgrałeś jakiegoś dziwnego moda.
Masz może link do sprawdzonego moda, który nie będzie miał takich problemów.
Czy z brandowanych możesz coś polecić ? Warto się tym interesować. Jest jakiś brandowy który pozwala na wybór pasm ?
kristover
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-07, 16:07

Re: Huawei B525 problemy ...

Post autor: kristover »

Temat zasilania rozwiązany. Zasilacz dołączony do modemu był za słaby i nie wzbudzał modemu. Po wymianie zasilacza wszystko jest ok.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B525 problemy ...

Post autor: dzejk »

Raczej żaden brandowany tego nie ma. Ale można posiłkować się apką na androida, programem pod windows lub skryptem do przeglądarki chrome.
Mody do b525 masz opisane na naszym forum. Pliki znajdziesz również u mnie w podpisie.
ODPOWIEDZ