B525 na CPE Pro2 5G

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
owczar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-02-20, 10:09

B525 na CPE Pro2 5G

Post autor: owczar »

Cześć,

W T-mobile używam obecnie B525 z możliwością wymuszania pasma. Na 2600 działa całkiem przyzwoicie, ale w szczycie (sporo domów bez kabla) szybkość połączenia spada. Aczkolwiek jest i tak stabilnie jak na usługę bezprzewodową.
Mam potwierdzenie od T-mobile, że w mojej taryfie mogę używać 5G - w teorii jestem w zasięgu - Pruszków.

Problem polega na tym, że nie mam jak tego zweryfikować. Czy jest gdzieś jakaś nieoficjalna lista BTS z 5G? W Tmobile niestety nie udzielili mi takiej informacji.

Mam internet bez limitu magenta biznes 60mb, w przypadku 4G ciężko tutaj wycisnąć więcej - router widzi BTS przez okno. Gdyby 5G wyciskało więcej, przeszedłbym na wyższy plan taryfowy.

Ale czy w praktyce - zakładając, że mam zasięg 5g, jest realna szansa na szybszy internet? Pracujemy z domu zdalnie i ma to dla nas znaczenie.
Jeśli 5G, to czy CPE Pro2 5G będzie optymalnym rozwiązaniem? Router stoi sobie na piętrze i przez szyby widzi BTS-a, nie mam publicznego IP (na razie) więc natuję go na swój router działający z AP Unifi. Docelowo przekierowanie portów lub tryb bridge mile widziany.
ODPOWIEDZ