Rozszerzenie sieci na B818 - dziwny problem.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

thedogg
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-21, 12:42
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozszerzenie sieci na B818 - dziwny problem.

Post autor: thedogg »

Dziś połączę dwa ax3, jeden jako router a drugi jako ap. Zobaczę jak to będzie bo na fritzboxy nie mam rozwiązania. Zastanawiam się też nad całkiem innym sprzętem. Tylko już sam nie wiem w co pójść.
thedogg
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-21, 12:42
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozszerzenie sieci na B818 - dziwny problem.

Post autor: thedogg »

Przetestowałem oba AX3, B818 jako modem, AX3 podstawowy i drugi AX3 jako dodatkowy rotuer. Sieć tworzona na pierwszym AX3 i prędkości są ok. Link+ działa dobrze wifi też się przełącza dobrze. Jest to takie samo rozwiązanie jakie mam na fritzboxach tylko że prędkości są OK.
Problem jest taki że wcześniej stal sobie fritzbox koło huaweia a teraz chcę przenieść b818 na strych aby był wpięty do anteny. Na strychu mam switcha który by był dobry gdyby b818 mógł być głównym routerem a dwa AX3 jako dodatkowe. Niestety w tym wypadku gdy nie mogę mieć sieci na B818 muszę albo zmienić sprzęt albo kupić trzeci router AX3 i dać go na strych zamiast switcha.
Gdyby fritzboxy działały z pełna prędkością to bym mógł tak zrobić. Wifi z B818 by nie była i tak potrzebna. Nie wiem czy warto wydać kasę na AX3 aby służył tylko jako switch na strychu a na dodatek ma tylko trzy porty lan a ja potrzebuję 5.
Czy testował ktoś może tańszy router HUAWEI WS5200? Jak on będzie współpracował z B818?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Rozszerzenie sieci na B818 - dziwny problem.

Post autor: key »

Daj mi prosze troche czasu - od poniedzialku/wtorku bede mial dojscie do mojej 7390, wtedy jeszcze raz na spokojnie jestem w stanie przekopac wszystkie ustawienia i sprawdzic czy o czyms nie zapomnialem.
Nie pomagam na PW.
thedogg
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-21, 12:42
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozszerzenie sieci na B818 - dziwny problem.

Post autor: thedogg »

Ok, dzięki. Ja już tam wszystko przekopałem. Daj znać.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Rozszerzenie sieci na B818 - dziwny problem.

Post autor: key »

Nie ma problemu.
Jakby co, to pingnij mnie prosze jeszcze w wtorek.
Nie pomagam na PW.
thedogg
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-21, 12:42
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozszerzenie sieci na B818 - dziwny problem.

Post autor: thedogg »

Taka odpowiedź dostałem od Huawei pytając o kompatybilność Link+ dla B818 I AX3.
jako, iż funkcja Link+ w obu wspomnianych przez Pana urządzeniach wykorzystuje inne protokoły (B818 - UPnP, AX3 - CoAP), nie ma możliwości ustanowienia połączenia Link+ między nimi. WS5200 podobnie jak B818 wykorzystuje protokół UPnP i w tym wypadku występuje kompatybilność.
ODPOWIEDZ