Czy ten modem Huawei na USB nada się do LTE w Plus (na kartę)?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ravenik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-05-03, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Czy ten modem Huawei na USB nada się do LTE w Plus (na kartę)?

Post autor: Ravenik »

Potrzebuję wpiąć modem do routera jako awaryjne źródło Internetu i żeby działał Internet LTE Plusa na kartę i kody USSD / przez interfejs WWW. Czyli jak rozumiem potrzebuję hilink.
W tej chwili mam modemy:
Huawei E3372h-320 -> działa LTE, nie działają kody USSD - tzn. nie mam ich w menu. pod 192.168.8.1. Działa z moim routerem.
Huawei E3372h-153 -> nie działa LTE (!) (pokazuje pełen zasięg na LTE ale nie mam Intenetu czyli tcp-ip), nie ma kodów USSD !, działa 3g
Megafon M150-2 hilink (dawno kupiony, chyba to jest też Huawei) -> USSD i SMS są w menu, nie działa Internet LTE. Działa 3g i działa z moim routerem.

Pytanie czy poniższy modem miałby wszystko czyli: _LTE/Plusa GSM w Warszawa/Ochota_, bo kody USSD ma - jak twierdzi sprzedawca z Ukrainy:
HUAWEI E3272s-210_MTS branded (MTS 824FT)
Main characteristics of the E3272s-210:
Device Type: 4G USB modem
Standards 2G: GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
3G: UMTS 900 / UMTS 2100
4G (LTE FDD): LTE 800 / LTE 1800 / LTE 2600 B3 / B7 / B20
4G (LTE TDD): LTE 2600 B38
SMS support: Yes
USSD support: Yes ("USSD commands" > "Check services"). Also you can add / remove your commands to / from the list.

Zadzwoniłem do Plusa i po wielkich prośbach powiedzieli że u nich Internet jest na pasmach: 900, 1800, 2100, 2600 ale nadal nie wiem które pasma są potrzebne do LTE i czy ten modem co wyżej wymieniłem załapie LTE Plusa w Warszawa/Ochota? Podpiąłbym do routera Asus RT-AX86U na przedłużaczu USB. Pozostałe modemy bym sprzedał.
Tylko proszę, nie każcie mi się "doktoryzować" z wgrywania alternatywnego firmware do modemu.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy ten modem Huawei na USB nada się do LTE w Plus (na kartę)?

Post autor: piotrzet »

Te modemy nie obsługują agregacji, więc może być słabo. Nie zastanawiałeś się nad routerem LTE i jego podłączyć po USB? Wtedy masz agregację i lepsze prędkości. Po za tym podaj dokładnie lokalizację w jakiej zamierzasz korzystać z internetu zobaczymy co tam masz. Jeśli chodzi o tą specyfikację co podałeś to modem nadaje się do Plusa. Ale tak jak wyżej prędkości mogą być mizerne, bo nie ma CA.
ODPOWIEDZ