Huawei E5785 dziwny komunikat Wi-Fi z pomiarem użycia danych

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Huawei E5785 dziwny komunikat Wi-Fi z pomiarem użycia danych

Post autor: xol »

Hej wpadłem do was tu z pytaniami kilkoma na jeden temat. Posiadam router mobilny Huawei E5785 tern bez opcji anten zewnętrznych i tu moje pytania czy ten router mogę do 100% ładować czy to szkodzi baterii tak samo jak jest wpięty pod ładowarkę na stałe chciał bym by jak najdłuzej na baterii działał. A o co tu chodzi ten internet w komputerze jest rozpoznawany jako wifi z pomiarem danych o co tu chodzi jak wskazuje poniży komunika Masz połączenie z siecią Wi-Fi z pomiarem użycia danych.
W sieci tego typu aktualizacje nie są pobierane, a wcześniej miałem router iny tez mobilny i takiego komunikatu nie było a to był Huawei E5573c nie wiem o co chodzi z tym komunikatem jestem w sieci plus już od 2 lat ..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E5785 dziwny komunikat Wi-Fi z pomiarem użycia danych

Post autor: wojteks »

Jaki masz system operacyjny w tym komputerze?

Możesz ładować do 100%, możesz trzymać w ładowarce, co najwyżej bateria krócej wytrzyma. Zawsze można wymienić baterię jak obecna przestanie działać.
Nie pomagam na PW!
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Huawei E5785 dziwny komunikat Wi-Fi z pomiarem użycia danych

Post autor: xol »

obecnie korzystam z chromebooka od google starcza i jak wspomniałem ok było, a to nie trzymam stale w ładowarce bo skrocze żywotność baterii
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E5785 dziwny komunikat Wi-Fi z pomiarem użycia danych

Post autor: wojteks »

Możesz po polsku pisać a nie bełkotać bo nie bardzo idzie zrozumieć o czym piszesz?

Chromebook raczej popularny nie jest więc molestuj support google. To kup stacjonarny router, zawsze jest coś za coś i mobilny nie będzie stacjonarnym a baterię da się wymienić jak przestanie działać.
Nie pomagam na PW!
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Huawei E5785 dziwny komunikat Wi-Fi z pomiarem użycia danych

Post autor: xol »

Ok dzięki, nie mogę mieć internetu po kablu a często z sieci korzystam stąd mobilny router. Ciężko się dobić do google więc tu napisałem..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E5785 dziwny komunikat Wi-Fi z pomiarem użycia danych

Post autor: wojteks »

Skoro nie masz internetu po kablu to trzeba było router stacjonarny LTE kupić, bateria w domu to problem albo się tą baterią zupełnie nie przejmować.
Nie pomagam na PW!
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Huawei E5785 dziwny komunikat Wi-Fi z pomiarem użycia danych

Post autor: xol »

Nie przejmuje się tylko posiadając taki router chciał bym takie kwestie jak pytam znać, uważam ze zawsze warto a mobilny router tez jest super jak chcemy oszczędzać energie mi to pomaga jak wynajmuje mieszkanie, co powiecie Router Huawei B529s tak pytam bo tez ma baterie a jak bym zamienił w tym routerze baterie to podziała dłużnej..
ODPOWIEDZ