Huawei B818 - brak połączenia z Internetem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Manwe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-03-26, 19:47

Huawei B818 - brak połączenia z Internetem

Post autor: Manwe »

Witam,
mój pierwszy post na forum - niestety z prośbą o pomoc.

Opis problemu:
Router Huawei B 818, operator Play, limit danych nie przekroczony, wersja oprogramowania 10.0.2.2.

Od czasu do czasu dochodzi do przerwania połączenia z Internetem na wszystkich urządzeniach podłączonych do routera - mimo że sam router pokazuje że wszystko jest OK. (na pc czy telefonach komunikat "brak dostępu do internetu").

Mimo braku połączenia z Internetem, do Routera można wejść normalnie (samo wifi działa) przez adres 192.168.8.1. Na starcie widok jest taki jak na załączonym screenie.
b818_stronaglowna.png
Więc jakby router pokazuje że połącznie ma i wifi też ok. screen zrobiony dokładnie w momencie gdy połączenia nie było.

Pomaga na 99% (raz chyba nie pomogło) uruchomienie ponowne routera czy to przez wyłącznie z przycisku na obudowie, czy przez restart przez przeglądarkę.
Teoretycznie, chyba jeśli nic się nie zrobi to połączenie po jakimś czasie bez restartu "wróci" - ale tego nie jestem pewien. (ale mówimy tu o >30 min)

Nie znam się więc, nie wiem jakie dane jeszcze podać. W momencie gdy wywaliło internet zrobiłem jeszcze screen z zakładki zaawansowane i wstawiam go poniżej:
b818_dane1.png
Dziękuję za pomoc, najchętniej oddałbym go na gwarancji ale problem występuje bardzo nieregularnie i nigdy zaraz po włączeniu. Serwisant podłączy router i odeśle bo "wszystko działa".
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B818 - brak połączenia z Internetem

Post autor: onken »

"Usypianie" łącza, problem od zawsze w playu

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Manwe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-03-26, 19:47

Re: Huawei B818 - brak połączenia z Internetem

Post autor: Manwe »

Dziękuję za odpowiedź, ale dopytam -
1. to "usypianie" działa w trakcie aktywnego korzystania z internetu? bo u mnie właśnie tak to wygląda, a nie w czasie nieaktywności.
2. Czy dzwonienie do Playa coś zmieni? mogą to wyłączyć, sprzęt jest na abonament.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 - brak połączenia z Internetem

Post autor: wojteks »

Ad1. Tak.
Ad2. Nic nie da, problem istnieje od zawsze.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei B818 - brak połączenia z Internetem

Post autor: Mig25 »

Mam B715 ustawiony w trybie bridge , co minutę wysłam pinga , jak nie odpowiada to robię restart połączenia ,i modem ( a w zasadzie router do którego podłączone jest B715) dostaje nowe IP.
Może masz jakiś na stałe odłączone urządzenie ( raspberypi np) , które mogłoby monitorować połączenie i w razie potrzeby choćby wyłączyć i włączyć dane komórkowe ( chyba najszybsza metoda , reset trochę pewnie rwa).
ODPOWIEDZ