ZTE MF258K - mode: bridge

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

wrobel79
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-01-23, 16:27

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: wrobel79 »

Chcę pozbyć się tego zte tzn. w sensie przełączenia go na przezroczystego bridga bo nie widzę sensu aby istniał w mojej sieci jak mam dobry router

Zadałem też pytanie do Play co oni w tej kwestii mają do powiedzenia...
wrobel79
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-01-23, 16:27

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: wrobel79 »

konsultantów z Play temat przerósł. Wtedy kazałem założyć zgłoszenie do działu technicznego. Zobaczymy
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: wojteks »

Oni nic nie mają do powiedzenia a walczysz z tym trybem dla samej walki bo to nic nie zmieni. Ale co kto lubi.
Nie pomagam na PW!
wrobel79
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-01-23, 16:27

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: wrobel79 »

wojteks pisze:Oni nic nie mają do powiedzenia a walczysz z tym trybem dla samej walki bo to nic nie zmieni. Ale co kto lubi.
czyli proponujesz zostawić mf258 na nat czy router? (domyślnie jest w trybie nat) i dodać ip asusa do DMZ tego pierwszego?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: Mig25 »

Zrób test z samym komputerem...
Nie udaje Ci się dlatego ,że po prostu w MF258 tryb bridge mode nie działa... ( nikt jeszcze nie potwierdził ,że działa :) )
wrobel79
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-01-23, 16:27

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: wrobel79 »

oki. Dzisiaj wieczorem podepnę się z windowsem bezpośrednio do tego zte w trybie bridge i dam znać
wrobel79
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-01-23, 16:27

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: wrobel79 »

no to raczej lipa z tym zte i bridge:
ipconfig_2.jpg
zobaczymy co ekspert play na to powie ;)
Set7x7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-01-04, 20:27

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: Set7x7 »

Panowie udało się coś z tym bridgem? Ja też go potrzebuję. Jest już nowy soft od Play B06. Próbował ktoś?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: zurek »

Dzisiaj dostałem nowy soft 1.0.0B08...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: zurek »

A czym się różni tryb NAT od ROUTER w tym ZTE?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Misiu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2021-04-08, 13:44

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: Misiu »

Witam serdecznie,

przed chwilą miałem kolejną rozmowę ze sprzedawcą Play'a. Interesuje mnie właśnie zestaw MF258, po raz kolejny pytałem o stałe IP, w sumie po raz trzeci (2 razy przez telefon, raz w salonie) potwierdzili, że będę miał stałe IP. Pytanie, czy to ściema marketingowa, czy może faktycznie to już działa.
Również zależy mi na trybie bridge, ponieważ chcę mieć w domu sieć na TPLINK Omada z wykorzystaniem ich routera i kontrolera.

Ostatnie odpowiedzi były ze stycznia, może przez ostatnie 3 miesiące coś się ruszyło?
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: Anil321 »

Nie ma u nich stałego IP, jedynie w ofertach internetowych telemetrycznych (mają obniżone prędkości) więc jeżeli rozmawiasz z osobami z infolinii/chatu to lepiej uważaj bo tam większość u operatorów to niedoinformowani ludzie a później to ty bujasz się z reklamacjami.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: wojteks »

Play nie oferuje stałego IP, pozostali za opłatą i też nie we wszystkich abonamentach.

Co do trybu bridge się nie wypowiem ale bywa problematyczny a przy braku "zewnętrznego" IP w zasadzie jest zbędny.
Nie pomagam na PW!
Misiu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2021-04-08, 13:44

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: Misiu »

Dziękuję za odpowiedź.
Kolejny telefon, tym razem na pomoc techniczną i faktycznie, każdy internet mobilny w play nie ma stałego IP.
Stale IP nie jest wymogiem bo i tak mam dyndns, więc wystarczy.

Wracając do bridge, to jakie są inne alternatywy?
Chciałem wybrać sprzęt który będzie bezproblemowy, a tu więcej problemów niż korzyści.

Zależy mi na tym żeby router był transparenty. Chcę mieć kilka usług odpalonych lokalnie, wystawionych na zewnątrz, np nas, czy home assistant.

So bridge nie jest konieczny stały IP, ważne żeby docelowy sprzęt dostał adres IP od operatora.

Pytanie czy na tym sprzęcie w ogóle bridge działa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: matek451 »

Niestety ale widać ze w ogóle nie ogarniasz tematu, PLAY blokuje ruch inicjowany z internetu czyli brak jest dostępu z zewnątrz, nawet jak masz publiczny dynamiczny IP.
Misiu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2021-04-08, 13:44

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: Misiu »

matek451 pisze:Niestety ale widać ze w ogóle nie ogarniasz tematu, PLAY blokuje ruch inicjowany z internetu czyli brak jest dostępu z zewnątrz, nawet jak masz publiczny dynamiczny IP.
Nie ukrywam że jestem laikiem w temacie internetu w Play.
Czyli jeśli dobrze rozumiem w żaden sposób nie dostanę się do urządzenia które mam w domu?
Alternatywy? Inny operator? Jakaś dopłata w Play?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: wojteks »

Tak, dobrze rozumiesz. Play do tego się nie nadaje.

Plus, Orange, TM dla firm tam można dokupić stałe lub zmienne "zewnętrzne" IP
Nie pomagam na PW!
Misiu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2021-04-08, 13:44

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: Misiu »

Obrazek
już całkiem zgłupiałem :gwiazdki:
kolejny konsultant (tym razem na chat'cie) twierdzi że stałe IP można dokupić i że dostęp z zewnątrz jak najbardziej działa.
I bądź tu mądry...
Niby w salonie można dokupić zewnętrzne IP.
Przejdę się dzisiaj do nich osobiście i zobaczymy co "magicy" z salonu powiedzą i zaproponują.

EDIT:
@wojteks w żaden sposób nie podważam Twojej wiedzy. Wklejam jako ciekawostka. Zrobią wszystko żeby wcisnąć umowę, a później bujaj się z reklamacjami.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: Anil321 »

Ale on nie wprowadza w błąd. Przecież napisałem, że Play ma stałe IP w kartach internetowych telemetrycznych - tylko wprowadza Cię w błąd pisząc o dostepności w salonach bo salony nie mają tego dostępnego z tego co wiem. Dostepne jest tylko u Doradców Biznesowych.
Tylko karta telemetryczna to co innego niż internetowa.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: ZTE MF258K - mode: bridge

Post autor: jfk »

wojteks pisze: Co do trybu bridge się nie wypowiem ale bywa problematyczny a przy braku "zewnętrznego" IP w zasadzie jest zbędny.
A ja się wypowiem, bo używam na kilku urządzeniach (2x ZTE MF286D + ZyXel LTE3202), nie mam żadnych problemów -pierwszy ZTE w tym trybie działa od roku a ZyXela używam w tym trybie kilka lat, we wszystkich przypadkach ani jednego problemu. Ja akurat na każdym z urządzeń mam publiczny IP z Orange, przy jego braku to zgadzam się @wojteks że jest zbędny, chyba że tj. specyficzna konfiguracja dla jednego urządzenia, a operator przypisuje na WAN publiczny/zamknięty IP. @Misiu doprecyzuj pytanie na czacie- czy nie mylą usługi internetowej z telemetryczną w Play (nie robiłbym ze wszystkich w salonach i..., bo już miałem przypadek że przy taryfie indywidualnej internetu domowego w T-Mobile, klient dostał takowy IP z nową aktywacją w salonie).
ODPOWIEDZ