ZTE MF258K

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
himeroza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-09, 13:06

ZTE MF258K

Post autor: himeroza »

Witam, mam obecnie w testach taki zestaw https://www.ztedevices.com/pl/product/zte-mf258k/
ponieważ router jest słabiutki ma słabe to wifi chciałbym wykorzystać zamiast niego mój sprzęt i wpiąć go bezpośrednio za modemem.
Mam zasilacz POE do anteny i śmiga widze że się łączy z siecią natomiast mój router nie chce się połączyć z internetem, niby dostaje IP z anteny, ale widocznie do za mało, czy ktoś robił już takie rzeczy? może ktoś coś podpowie? co robie źle :)
himeroza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-09, 13:06

Re: ZTE MF258K

Post autor: himeroza »

czyli nie ma nic na temat :)
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MF258K

Post autor: Mig25 »

Ja nie mam tego sprzętu , więc ślepakami strzelam.
Co się stanie jak podłączysz kompa bezpośrednio do lan ? Zobacz w windowsie komendę ipconfig /all. Może adres ip lapopowi przzna , ale już bramy albo dnsow nie ustawił....
ted
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2021-03-28, 16:04

Re: ZTE MF258K

Post autor: ted »

W tym modelu funkcjonalność "bridge" wymaga poprawy po stronie producenta ponieważ nie działa tak jak powinna.

Zgłaszałem to kilka miesięcy temu do ZTE w Polsce i po wielu tygodniach potwierdzili błąd w oprogramowaniu.

Podobno w przygotowaniu jest nowa wersja firmware które wykluczy błąd w trybie "bridge" jednak myślę że nie będzie jej wcześniej aniżeli wrzesień dla urządzeń nie brandowanych. W przypadku urządzeń brandowanych należy męczyć operatorów inaczej nie wypuszczą nowego firmware dla urządzeń brandowanych.
ODPOWIEDZ