problem z modemem option icon

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pavulonik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-24, 14:57

problem z modemem option icon

Post autor: pavulonik »

mam problem z modemem option icon z ery blueconnect
przy uruchamianiu komputera, gdy modem jest podlaczony do portu usb proces "ladowania" komputera ustaje kiedy zaczyna "wczytywac" sie procesor - bios wykrywa modem jako 3 rdzen mojego procesora (intel core 2 duo)
dopiero kiedy odlacze modem z usb wszystko "toczy" sie dalej normalnie a kiedy podlacze z powrotem modem gdy windows jest juz uruchomiony wszystko gra
jak rozwiazac ten problem? prosze o pomoc!

ps. przepraszam jesli temat umieszczony jest w zlym dziale

Jest :!: i przenoszę go do modemy GSM - sardo nunspa
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: problem z modemem option icon

Post autor: sardo nunspa »

Może trzeba jakiegoś patha do systemu albo inne sterowniki do modemu, upgrade softu do płyty głównej. Może masz uszkodzony port USB. Ponieważ tych może jest dosyć dużo, musisz je zacząć eliminować po kolei, najpierw zanieś ten modem do kolegi i wypróbuj u niego, jak zadziała to będziesz wiedział, że modem masz dobry. Radzę też Użyć wyszukiwarki i poczytać co bob tutaj pisze na forum, najlepiej się zna na Optionach.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: problem z modemem option icon

Post autor: bob »

Mam w swojej firmie dwa identyczne laptopy Toshiby i tylko jeden z nich kiedy podłączony jest hub usb nie uruchamia się .Dopiero kiedy odłączę koncentrator usb komputer może kontynuować uruchamianie.I tu podejrzewam niewydolność prądową laptopa dla portu usb choć a może zwłaszcza ,że drugi działa bez zarzutu .Niestety Toshibie też to się zdarza. 8)
acid641

Re: problem z modemem option icon

Post autor: acid641 »

Mam ten sam problem z tym modemem, tyle że ja jestem w Iplusie. Sprawdzałem wszystkie wejścia, aktualizowałem sterowniki USB i nic to nie daje. Wciąż z tym walczę. A może Ty rozwiazałeś już ten problem?
pytek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-07, 21:27
Lokalizacja: england

Re: problem z modemem option icon

Post autor: pytek »

Mamy ten sam problem, w tej sprawie jest kilka tematów:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... light=icon

pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ