ZTE MF258k t-mobile - pomoc w ustawieniach

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
malut.p
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-05, 20:05

ZTE MF258k t-mobile - pomoc w ustawieniach

Post autor: malut.p »

Cześć wszystkim :)

Jestem tutaj nowy i to jest mój pierwszy post ale wertuję to forum od jakichś 2 tygodni w poszukiwaniu informacji na temat instalacji internetu LTE.
Już myślałem, że może ogarnę temat, bo nadajnik widzę z okna i odległość tylko ok 1,2 km, ale niestety pojawiły się wątpliwości (niejasne sytuacje) i potrzebuję pomocy.

Ze względu na to, że zużywam bardzo dużo internetu, wybrałem t-mobile no limit. A że jest możliwość zwrotu do 14 dni, to nie zastanawiając się długo zamówiłem modem MF258. Najwyżej oddam. Do tej pory korzystałem z internetu radiowego i wszystko było niby ok, ale dokucza ograniczenie prędkości łącza do 25 Mbit download i 2 Mbit upload. Zwłaszcza upload jest uciążliwy, bo wysyłając duże pliki trwa to godzinami.

Moja lokalizacja: 52.670155, 19.077395
Mając podłączony MF258 sprawdziłem parametry bezpośrednio w nim (screeny w załączeniu). Antena umieszczona na balkonie. W zasadzie prawie zawsze łączy się z BTSem Włocławek ul. Cyganka (247011). Jak bym nie ustawił anteny, to łączy się z nim albo skacze po różnych BTSach.
Agregacja działa i nawet agreguje 3 pasma, ale chyba najlepiej się zachowuje przy agregacji 2 (B 1+3 albo 1+7). Czasami pojawiają się także dziwne parametry jak na ostatnim screenie :facepalm:
Problemem jest chyba parametr SINR bo skacze najczęściej od -4 do 8, w porywach pojawia się 12-15 ale nieczęsto i nie wiem jak go opanować i poprawić. Może oddać ten modem i wziąć inny z anteną kierunkową?

Proszę o pomoc bo walczę od 3 dni i już mi ręce opadają. W sumie to chyba nie mam zbyt wygórowanych wymagań. Wystarczyłoby około 40-50 Mbit downloadu i 20-30 uploadu. Najbardziej zależy mi na stabilności połączenia.
Jeżeli sobie z tym nie poradzę i nie poprawię połączenia, to będę musiał zrezygnować z LTE :cry:

Pozdrawiam - Mariusz
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF258k t-mobile - pomoc w ustawieniach

Post autor: onken »

Niestety wszystkie screeny pokazują że masz przeciążony nadajnik T-Mobile, wysoki upload, bardzo niski download jak na wartość uploadu.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
malut.p
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-05, 20:05

Re: ZTE MF258k t-mobile - pomoc w ustawieniach

Post autor: malut.p »

Domyślam się, że nadajnik może być przeciążony. Dlatego pisałem, że wystarczająca by była szybkość łącza 30/20 Mbit. Najbardziej zależałoby mi na poprawie jakości i stabilności połączenia. Bo teraz to potrafi spadać poniżej 10 Mbit, a czasami zrywa na chwilę połączenie.
Dzisiaj rano np. prędkości są całkiem przyzwoite i stabilne. Wiem, że teraz jest mniejsze obciążenie nadajnika. Ale myślałem, że poprawiając np. SINR, również uzyskałbym stabilniejsze połączenie - tylko jak to zrobić?
Może zamienić ten ZTE MF258 na B535 i dodać antenę kierunkową? Może to poprawi i ustabilizuje połączenie z nadajnikiem?
_cheetah_

Re: ZTE MF258k t-mobile - pomoc w ustawieniach

Post autor: _cheetah_ »

Masz pewnie kilka różnych masztów różnych operatorów w pobliżu i to one, jak dla mnie, przede wszystkim powodują problemy z niskimi i niestabilnymi SINR. Do tego pewnie 258 potrafi ci skakać po różnych masztach, co jeszcze potęguje chaos.

258 chyba nie ma wymuszania BTS-a, więc jedyne co możesz, to znaleźć dla niego inną lokalizacje, tak aby widząc pożądany maszt miał wytłumione (przysłonięte) sygnały od innych masztów, albo przynajmniej tego (tych), które najbardziej brużdżą. Spróbuj też z umieszczeniem go wewnątrz domu cz na strychu. Trzeba po prostu szukać o omacku.
ODPOWIEDZ