Huawei CPE Pro 2 a mesh, aplikacja AI Life i źródło zakupu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wueska
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-02-23, 22:10

Huawei CPE Pro 2 a mesh, aplikacja AI Life i źródło zakupu

Post autor: wueska »

Dzień dobry, cześć i czołem.

Rozważam zakup routera z tytułu w roli routera stacjonarnego wspierającego obecne jak i docelowe 5G SA naszych opów (częstotliwości i o co jeszcze może się tu rozchodzić) i niech po prostu działa nie gorzej niż obecny Netgear M1.

1. Czy ten router może tworzyć system WiFi Mesh z zestawem 2 routerów Huawei WiFi Mesh 7 łącząc się z nimi bezprzewodowo, będąc trzecim satelitą (głównym) ot tak, plug&play? I nie psuć swoją obecnością w tym meshu nic poza tym, że teoretyczny transfer maksymalny po WiFi spadnie do poziomu maks dla tego CPE?
2. Z racji posiadania powyższego systemu mesh mam już aplikację Huawei AI Life na telefonie (iOS). Czy z poziomu tej aplikacji dam radę obsłużyć ustawienia routera i sprawdzić SMSy czy będzie potrzebna osobna apka lub tylko interfejs www?
3. Czy źródło zakupu w Polsce ma znaczenie, czy też niezależnie od operatora lub sklepu dostaję identyczny wariant i sim locka na tym nie ma? Ostatnio widziałem w chyba instrukcji zestawu ODU LTE Plusa - zapis o sim locku. Za to w przypadku posiadanego mesha któryś ze sklepów miał wersję z trzema portami eth zamiast typowej, z czterema.
4. Porównując CPE Pro 2 z Netgearem M1 - czy Huawei jest w czymś gorszy, jeśli chodzi o sieć i agregację pasm, stabilność działania na bieżącym sofcie?
Obecnie Netgear osiąga mi DL/UL do 180 Mbps/45 Mbps, zwykle 130/30 z pingami 12-20 ms, prawie albo i zawsze przy agregacji pasm (ikona 4G+; środek tamTych). Czasem jednak tymczasowo zwalnia do nastu/kilku Mbps, choć iPhone z 5G na karcie Orange flex położony obok nadal „wyciąga” 100/50 Mbps. Netgear nie lubi tylko upałów, poza tym nie zawiesił się, za to obecnie, w trybie mostka, nie mogę łatwo odczytać SMSów.

Router skonfiguruję i ma po prostu działać, tak jak M1, na ustawieniach domyślnych sieci komórkowej. Nie będę skakał po ustawieniach ani tym bardziej po dodatkowych programach. Planuję używać go z kartą OFnk, korzystając z 5G tymczasowo w ramach 5G Pass do wykorzystania zebranych wcześniej gigabajtów. Później niech nie będzie gorszy od Netgeara po LTE. Docelowo oferta 5G z Orange lub Plusa. Niestety 5G Plusa nie sprawdzę na razie, bo iPhone a sieć Plus...
ODPOWIEDZ