Wymuszenie konkretnego BTS na ZTE MC7010

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milek200
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-04-25, 14:00

Wymuszenie konkretnego BTS na ZTE MC7010

Post autor: milek200 »

Witajcie,

czy ktoś z Was wie jak zrobić to co w temacie? Czyli wymusić na ZTE MC7010 (Play) aby łączył się z konkretnym BTSem?
Generalnie łączy mi się uparcie z tym, który jest najbliżej - nieważne jak ustawię antenę a nawet po której stronie domu zamontuję urządzenie. Tymczasem ten najbliżej u mnie wcale nie jest najlepszy ze względu na przeszkody po drodze...
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Wymuszenie konkretnego BTS na ZTE MC7010

Post autor: Mig25 »

Pewnie to nie działa ?
viewtopic.php?f=12&t=62164
Ale przynajmniej odczytasz EARFCN i PCI.

Możesz spróbować podłączyć kablem USB , przełączyć go w tryb modemu , podłączyć się Terminalem i spróbować komendą AT+ZLOCKCELL (identycznie jak dla MC801A).
milek200
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-04-25, 14:00

Re: Wymuszenie konkretnego BTS na ZTE MC7010

Post autor: milek200 »

Dziękuję za odpowiedź. Szczerze to z tamtego wątku to próbowałem jedynie na tej stronie /index.html#debug_page ale tam nic w temacie BTSa nie było, jedynie w temacie pasm etc. Tego filmu po włosku nic nie rozumiem :-( Podobnie zresztą tego tematu z terminalem o którym piszesz, więc to raczej level expert i nie dal mnie :-/ Rozumiem, że nie ma szans ogarnąć tego z poziomu interfejsu użytkownika?
ODPOWIEDZ