E5377 - z opcją zmiany hasła wifi i wył idle

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damianusix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-21, 20:06

E5377 - z opcją zmiany hasła wifi i wył idle

Post autor: Damianusix »

Był wątek, ale nie rozwiązany - pogrzebałem i znalazłem jak wszystko naprawić w tym modemiku ;)

Jest to do ogarnięcia:

Oczywiście sterowniki z innych postów Mobilebrserver, fc serial driver, bos solution 2 i hi link switch driver

Najlepiej wyłączyć wszystkie karty sieciowe przed zabawą, żeby potem nie było problemu w wbiciem na modem.

Pobierz Balong USB Downloader

Zewrzyj pin, żeby pokazało port COM

W programiku Balong wybierz port i jako 2 opcję znajdź plik usbload.bin - w którejś paczce unlocked u dzejka jest w E5377 i załaduj go.

Router wejdzie w stan instalacji i możesz dograć po kolei

Przejściowe fw z nazwą CPU od dzejka w folderze unlocekd i odrazu po tym webui E5573_Update_WEBUI_17.100.11.00.03_Mod1.6 na forum 4pda i na końcu też na ich forum E5377_Update_21.316.17.00.00_mod1.0_signed.bin - minus taki, że to to ostatnie trzeba wgrać graficznym programem Balong_flash https://www.mediafire.com/file/ekbjariq ... h.rar/file i w progsie wybierasz w pierwszym polu ten plik bin z 4pda, a w drugim polu wyszukujesz tego samego pliku o nazwie usbload.bin co we wczesniejszym kroku i FLASH.

Jak załaduje wszystko to pokaże się Reloading the Modem... i możesz sam wyłączyć i włączyć modemik z tymże nie odpinaj kabla i jak się załaduje już router to możesz kabel odpiąć.

Jeżeli nie zadziała (sam nie pamiętam czy robiłem tak czy tak, ale nic się nie stanie bo wszystko do prostego odratowania) to jeszcze raz wszystko od nowa tylko zmiana kroku gdzie po wgraniu webui tego mod1.6, wgrywasz fw E5377_Update_21.296.03.00.00_ADB_TLN_01 z paczki unlocked od dzejka i jak włączy się router to dopiero wtedy krok z tym programem balong_flash i dalej do końca.

Pozostaje tylko wtedy zmiana języka na stronie 192.168.8.1 i poustawiania wszystkiego ;)
Dodatkowo zmiana Imei bo są same 0000 i SN za pomocą komend AT - co znajdziesz na necie i zrobisz programem dc unlocker.
Programik idle disable też można odpalić.
W tym nowym fw działa zmiana SSID i hasła do sieci ;)
ODPOWIEDZ